Skocz do zawartości
Gość nosekdomin

tylna belka

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze ten link powinien ci troche rozjasnic na czym polega to zjawisko.

 

http://www.opony.com.pl/artykul/zabkowanie-opon/?id=116

 

Od siebie dodam, ze wyzabkowane opony oznaczaja najczesciej uszkodzone amortyzatory. U ciebie slychac stuki, wiec jak bys mial wyzabkowane opony to mozliwe, ze amortyzatory padly i one powoduja te stuki, ewentualnie tak jak pan diagnosta powiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję!

niewiele jest tematów na temat tylnego zawieszenia, ale zakładać kolejnego nie ma sensu.

u mnie problem objawia się innymi dźwiękami: prawy tył jakby jęczy przy głębszych ugięciach.

podejrzewam amortyzator, ale nie chcę ładować z miejsca pieniędzy, bez konsultacji.

jest tam w tej belce coś co mogłoby jakieś jęki wydawać? Może jakieś gumy pod sprężynami?

niestety miesiąc temu skradziono mi starego lapka z etką i nie mam możliwości sobie pooglądać jak to wygląda i z jakich części się tył skłąda...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek stan tulei tylnej belki u mnie to one właśnie pukały. U mnie wyglądały to tak że były widocznie pęknięcia gumy tylko lecz po ich demontażu ręką można było gumę obrócić o 180 st.

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adziu

Dziś odebrałem od mechanika Passata. Również samochód mi się "bujał" po drodze. Amorki z tyłu miały około 60% postanowiłem kupić nowe, ustawić zbieżność itd. Kierownica nadal na prostych kołach skierowana jest trochę w prawą stronę. Po wymianie amorów jest już lepiej lecz mechanik stwierdził, że ta kierownica i "podsterowność" samochodu jest od belki bo nie może ustawić tylnego lewego koła.

Rozumiem, że w tej sytuacji tuleje belki można wykluczyć tylko należy wymienić belkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję wymiarów - rozstawów otworów w belce z Passata B5 (nie 4motion) oraz z Golfa Mk4. Potrzebuję to mniej więcej w takiej formie (zdjęcie poniżej) - tzn potrzebuję takie wymiary. Jeśli ktoś ma belkę pod ręką to prosiłbym o pomoc, zaoszczędzi mi to rozbierania tylnej osi u mnie.

 

http://img46.imageshack.us/img46/6343/belkao.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie poszukuje belki bo prawe kolo jest jakby bardziej przechylone i zdiera mi wewnetrzna krawedz opony prawej i tutaj mam pytanie czy szukajac belki moze to byc rowniez od kombi ewentualnie passat 5 FL lub audi a4 ( mam sedana przed fl )

Edytowane przez max8810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nikt tu nie zaglądał bo i temat dosyć trywialny ale mam pytanie dotyczące tej beleczki. Mianowicie moja już się rozpada przez rdzę od strony pobocza i znalazłem ładną w dobrym stanie, po ocynkowaniu i malowaniu ale z wersji angielskiej.

Nie jestem pewien czy jest to identyczna belka. Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności