Skocz do zawartości
Wazzi

Nie dzialaja czujniki cofania i swieci kontrolka trakcji;/

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy znajdzie się ktoś z Kielc lub Krakowa kto ma owy VAG i może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tej sprawie w innym poscie, a;e widze, żę tu też ten temat poruszacie. U mnie ogolnie jest ok ale zdaża się że Pasiowi odbije i np dzień lub dwa prktronik szwankuje. U mnie wyraźnie jest problem z czujnikiem z przodu. Buzzer sygnalizacyjny działa ok i nie ma problemów z dzwiękiem. Zastanawiam się czy nie ma problem z którymś z chromowanych czujników. Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borus - ja mam vag'a, mieszkam w Krakowie.

 

Jak coś to pisz na pm'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpowiedzcie prosze cos na temat czujnikow parkowania. kiedy wlaczam wsteczny czujnik parktronik zaczyna piszczec ciaglym sygnalem i przestaje nie dzialajac dalej. Na ucho wszystkie czujniki pykaja czyli powinny byc dobre a pod komputerem wyskakuje blad jednego czujnika. Elektryk twierdzi ze powinien on byc dobry skoro przykladajac ucho slychac pykanie. Jak to naprawic i jak sie dowiedziec jaki to typ czujnika. Passat B5 sedan.Z gory dzieki i mozecie pisac na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z tym czujnikami - albo ktorys sie skączył albo nie wiem co - jestem z wrocka i jesli ktos mogl by mi pomoc z tym i mial vag-a to prosil bym bardzo o pomoc - kompletne sie nie znam jak bym mial tego vaga podlaczyc - jesten nowym nabywca paska 2006 kombi sportline - z gory dziekuje za pomoc i bardzo wielkie sorki za błędy - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa parktronik, kontrolka miga z jednoczesnym przerywanym sygnałem dźwiękowym. Po podłaczeniu kompa odczytałem błąd 0607 sygnał ostrzegawczy czunika parkinkowego H-15 czy to chodzi o głośniczek jeżeli tak to który z przodu czy z tyłu, jak jes znaleźć i sprawdzić. Proszę opomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jeżeli jeden czujnik jest popsuty ,to cały układ- przód tył nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest okres że system hula jak należy a później dla odmiany jakis czas nie chodzi, później znowu zaczyna działać , nie mam pojęcia od czego to zależy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie również padł parktronic. Odczytany błąd to : 0607 Warnsummer für Einparkhilfe-H15. Z tego co znalazłem w necie to jest to tylny brzęczyk. Czy wie ktoś może gdzie on się znajduje w sedanie i jak się do niego dobrać? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

u mnie również padł parktronic. Odczytany błąd to : 0607 Warnsummer für Einparkhilfe-H15. Z tego co znalazłem w necie to jest to tylny brzęczyk. Czy wie ktoś może gdzie on się znajduje w sedanie i jak się do niego dobrać? Dzięki.

jak pytanie jeszcze jest aktualne, to tylni głośniczek jest na na półce (u mnie po prawej stronie) między blachą a półką, żeby go wymienić trzeba chyba zdemontować półkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nigdzie nie mogę znaleźć problemu który ja mam więc postanowiłem się podpiąć pod temat. W moim pasku z 2006 r nie działają czujniki przód i tył początkowo pył problem z przednim lewym czujnikiem ale naprawiłem błąd już się nie pokazuje ale nadal pokazuje się drugi błąd 0816 permanent error cut in objawia się tym że po wykasowaniu błędów po chwili przy wstecznym załącza się piszczenie na jakieś 15s i koniec nic więcej się nie dziej.

Czy może ktoś mi pomóc z tym bo już nie wiem co robić?

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz2012

Witam ja mam ten sam problem a mianowicie po włączeniu biegu wstecznego zaczyna piszczeć na chwile i przestaje podłączyłem waga i pokazał uszkodzony czujnik tylny prawy odłączyłem go i dałem drugi tyle że jest od przedniego zderzaka czy one się różnią i problem nie znikną jest tak samo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie podobny problem - czujniki mam tylko z tyłu po wrzuceniu wstecznego zaczyna piszczeć jak by stał przy ścianie a nie stoi , po przetarciu czujników nic nie dało ale jak wyjąłem brzęczek (tylny) i podpiąłem go za chwilkę to wszystko wróciło do normy , ale tylko na 2-3 zbliżenia się do tyłu auta. Później znów to samo , wyje jak by był pod ścianą. Podłączyłem vcds-a ... żadnych błędów :-0 , wyjąłem i podłączyłem jeszcze raz i na razie działa , pytanie moje do szanownego grona ...

Coś się psuje tylko co ? , dziwi mnie brak błędów , dodam że jeżdżę tym paskiem już 1,5 roku i było ok , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwarstwienie czujnika,

czujnik jest sprawny ale jest rozwarstwiony i świruje bo myśli ze jest przy ścianie/przeszkodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , jak myślisz , da się skleić ? i jeszcze jedno jak dojść który to broi ? ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje Ci ze nic sie nie da skleić w tych czujkach, tylko wymiana

 

zastanawiałem się jeszcze czy to nie wina okablowania, ale gdyby to była wina przewodów do czujek to miałbys błąd na VAG'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gwarantuje Ci ze nic sie nie da skleić w tych czujkach, tylko wymiana

 

zastanawiałem się jeszcze czy to nie wina okablowania, ale gdyby to była wina przewodów do czujek to miałbys błąd na VAG'u

 

Czyli , muszę wyjmować wszystkie i po kolei i sprawdzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli odłaczyłes aku to esp bedzie siecic przez 30 metró i zgasnie a awarie masz samego czujnika jak bys miał ops to bys wiedział który padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź VCDS odległości jakie wskazują chyba w blokach pomiarowych, i będziesz wiedział który to. dla pewności podstaw kontrolowana przeszkodę w odpowiedniej odległości i później powtórz pomiar bez przeszkody. dziś tak znalazłem winowajcę u siebie (kolejny chrom z przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatora nie odłączałem , ale odłączyłem i wyjąłem z pod tylnej półki to co piszczy i podłączyłem z powrotem ;-) , i teraz jak by działa ale nie za każdym razem , czasami jak wrzucę wsteczny mam ciągły sygnał ale częściej piknie tylko tester i później działa normalnie (jak cofam) Może to wina tej centralki ? Mam vcds ale nie wiem jak sprawdzić te czujniki , w której opcji , dzięki z góry za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności