Skocz do zawartości
Wazzi

Nie dzialaja czujniki cofania i swieci kontrolka trakcji;/

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec parkujac dzisiaj wlaczyl czujniki i system zasygnalizowal akustycznie jakis blad, kontrolka na przycisku mruga. Stwierdzil ze odlaczy na sekunde akumulator i moze komp sie zrestartuje i po podlaczeniu dodatko nie wlacza sie ESP;/ j wie ktos jak to teraz ugryzc bo srednio mam ochote znow gdzies jechac;/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ja mimo wszystko bym podlaczyl pod VAG i odczytal bledy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlaczyl czujniki i system zasygnalizowal akustycznie jakis blad,

 

A czyste były ? Może wystarczyło je tylko wyczyścic, pogoda jaka teraz jest każdy widzi.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145

po pierwsze sprawdz czy wszystkie czujniki cofania dzialaja, po drugie zadzwon do ASO i podaj im numer nadwozia i zapytaj czy twoje B6 obejmuje akcja serwisowa wymiany czyjnikow parkowania, to wszystko bez diagnostyki komputerowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
to wszystko bez diagnostyki komputerowej

A ESP niech dalej bedzie "uszkodzone" :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145

A ESP niech dalej bedzie "uszkodzone"

 

Nie no pewnie ty jestes taki dobry ze na odleglosc potrafisz to zdiagnozowac...tylko jak hmm moze podczerwien...albo telepatia, a tak na powaznie to odpisujac w poprzednim poście przeoczylem ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczyscilem je i dalej to samo. No nic wpiecie do Vag mnei czeka i po raz 20 od sierpnia jazda do serwisu ;/ a o co chodzi z ta akcja serwisowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145
a o co chodzi z ta akcja serwisowa?

 

w niektorych B6 zamontowano wadliwe czujniki parkowania, z tego co sie orientuje akcja obejmuje wymiane czujnikow przednich i tylnych, poprostu zadzwon do ASO i zapytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjezdzalem z garazu przejechalem z 10 metrow i ESP zaczelo dzialac samo zrobilem z 200 km i na szczescie dziala:) a czujniki nie dzialaly pozniej przez 5 minut im odbilo i sie zalaczyly ( akurat byly naprawde potrzebne wiec widocznei pasek jakos mnie lubi:D ) no i dalej nie dzialaja. Jutro musze odezwac sie do ASO z ta akcja naprawcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145
po podlaczeniu dodatko nie wlacza sie ESP

 

Nie chciałem nic pisać bo napisałeś że ESP nie działa, a nie że świeci kontrolka. Zapewne po odłączeniu akumulatora świeciła się też kontrolka wspomagania kierowania :] Ale to jest całkowicie normalne i w każdym B6 te kontrolki bedą świecić po odłączeniu akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wizycie;] z lekka poirytowany bo 6 godzin stalo auto tylko po to zeby zdiagnozowali ze jest uszkodzony brzeczyk, ktorego nei maja i musze czekac az zamowia;] diagnoza kosztowala 80 , a brzeczyk kosztuje 46 i 4 godziny montazu ( ciekawe jakim niby cudem;]. pol dnia bez auta nci nie zriobione i zapowiada sie kolejne pol dnia na naprawie. Bosko;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DVD_PL

Parktronik przy wkładaniu wstecznego piszczy bez przerwy pomimo braku przeszkód; zarówno gdy czujniki są czyste, jak i zabrudzone. Gdy sam go włączę, też nie działa. Dodatkowo światełko przycisku mryga. Czy to tylko brzęczyk, czy trzeba wymienić czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parktronik przy wkładaniu wstecznego piszczy bez przerwy pomimo braku przeszkód; zarówno gdy czujniki są czyste, jak i zabrudzone. Gdy sam go włączę, też nie działa. Dodatkowo światełko przycisku mryga. Czy to tylko brzęczyk, czy trzeba wymienić czujniki?

U mnie tez tak bylo, ale to tylko oznacza jakies uszkodzenie w systemie parkowania. Co jest uszkodzone okaze sie po podlaczeniu do VAG. Widze ze tez 05 rok. Jesli okaze sie, ze to brzeczyk to moze oznaczac jakas wade;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Juras1459

Jeżdżę tym paskiem od trzech miesięcy i w tym czasie parę razy zdarzyło mi się,że na wstecznym też tak piszczało,jak u Ciebie.Być może po prostu czujniki były czymś zapaprane albo bardzo mokre (wodę też rejestrują,jako przeszkodę).Nigdy natomiast nie migała mi kontrolka w przycisku.W papierach podają,że miganie oznacza usterkę tego układu,więc wizyty u fachowca raczej nie unikniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość down_hill

Mam to samo w moim passacie, po podpięciu do VAG-a okazało się że czujniki są sprawne! Tuż przed całkowitym "strajkiem" czujników brzęczek zaczął dziwnie charczeć a teraz juz tylko miga przycisk, może się mylę ale chyba dla przodu i dla tyłu są osobne brzęczki!? i wydaje mi się że to ten tylni zaniemógł. Wie ktoś może jak się do niego można dostać bo opcja zostawienia auta na cały dzień w ASO odpada.. poza tym wymiana takiego elementu chyba nie będzie bardzo skomplikowana..:P

 

U mnie tez tak bylo, ale to tylko oznacza jakies uszkodzenie w systemie parkowania. Co jest uszkodzone okaze sie po podlaczeniu do VAG. Widze ze tez 05 rok. Jesli okaze sie, ze to brzeczyk to moze oznaczac jakas wade;/

 

Mój też jest 2005r wiec chyba faktycznie coś z tym jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo w moim passacie, po podpięciu do VAG-a okazało się że czujniki są sprawne! Tuż przed całkowitym "strajkiem" czujników brzęczek zaczął dziwnie charczeć a teraz juz tylko miga przycisk, może się mylę ale chyba dla przodu i dla tyłu są osobne brzęczki!? i wydaje mi się że to ten tylni zaniemógł. Wie ktoś może jak się do niego można dostać bo opcja zostawienia auta na cały dzień w ASO odpada.. poza tym wymiana takiego elementu chyba nie będzie bardzo skomplikowana..:P

 

 

 

Mój też jest 2005r wiec chyba faktycznie coś z tym jest nie tak..

 

 

Dokladnie zanim padl zaczal harczec:) Przod i tyl maja osobne brzeczyki . Tylni jest pod tylka półka( jeśli masz sedana) po prawej stronie. Koszt samego brzeczyka w aso byl chyba kolo 40 PLN. Mi doliczyli jeszcze 170 za demontaz tylnej półki :o. Calość wyszła koło 300 z tego co pamietam bo jeszcze cos doliczali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Mam podobny problem (parktronik przód i tył oryginalny). Pasek Variant 2006r. Moje objawy podobne od 2 dni ale zaczęło sie troche inaczej. Najpier czujniki twierdziły ciągle, że mam przeszkodę z tyłu. Stwierdziłem, że mam brudne autko w końcu pogoda była jaka była i dałem sobie spokój. Od 2 dni po włączeniu czy biegu 1 czy wstecznego mam najpierw przeraźliwy pisk jakieś 3-4s a potem głucha cisza :(. Nie reaguje parktronik ani z przodu ani z tyłu. Kontrolka P przy gałce do skrzyni biegów miga jednostajnie. Dodam, że autko umyłem dokładnie i osuszyłem wczoraj. Nic to nie dało.

Dzwoniłem do ASO przed chwilą. Przez tel. powiedzieli, że nie ma akcji u mnie wymiany czujników i że to problem w jakiejś wiązce kabli. Może być brak jakiegoś styku.

Macie jakiś pomysł na sprawdzenie samemu o co kaman?

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ciągły sygnał i przycisk miga to masz awarie w układzie - prawdopodobnie padł jeden sensor.

 

Do sprawdzenia vag'iem.

 

U mnie już wymieniłem oba chromowane z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnał ciągły ale 3-4s i się wyłacza. Nie " wyje " non stop. Sensor to czujnik? O tym piszesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sensor = czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności