Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów i mam pytanie. Tutaj liczę szczególnie na pomoc kolegi Navika :ok: . Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem (prawie, bo czekam na przesyłkę :hyhy: ) oryginalnego tunera TV. Chcę to podłączyć do MFD w moim aucie. Wiem, że w fabrycznie wyposażonych w TV passatach anteny były wbudowane w tylne boczne szyby (Variant). U mnie niestety tego nie ma :dobani: . I w związku z tym pytanie: na niemieckim Ebay'u dostępne są oryginalne anteny za "jedyne" 109 EUR + przesyłka i nieoryginalne za ok. 26 EUR + przesyłka. Czym one się mogą różnić i czy faktycznie warto płacić 4-krotnie więcej za oryginalne? A może jest jakieś inne rozwiązanie? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAREKJO

witaj,mam też tuner tv i anteny na bocznych tylnych szybach,kupione na allegro za około 60,00 (takie 2 pręty ze wzmacniaczem), i jest do dupy....

czekam właśnie na szyby oryginalne z antenami + wzmacniacze + rozdzielacz (seperator).

dam znać jaki efekt, ale myśle, że będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj,mam też tuner tv i anteny na bocznych tylnych szybach,kupione na allegro za około 60,00 (takie 2 pręty ze wzmacniaczem), i jest do dupy....

czekam właśnie na szyby oryginalne z antenami + wzmacniacze + rozdzielacz (seperator).

dam znać jaki efekt, ale myśle, że będzie OK

 

Oooo, w końcu odpowiedź i to konkretna. Ja aż tak radykalnych zmian to bym nie chciał, zwłaszcza że szyby tylne są fabrycznie przyciemniane i pewnie ciężko będzie znaleźć taką kombinację.

 

Mam do wyboru "podróby": http://tiny.pl/j2gn

 

oraz wg sprzedawcy "oryginalne": http://tiny.pl/j2gk

 

Może się mylę, ale te teoretycznie "oryginalne" należą do rodziny Blaupunt Car Diversity, czyli producenta MFD i może ich jakość jest odpowiednia?

 

Jeśli miałeś anteny za 60 zł to domyślam się, że musiały być marnej jakości, ale może te oryginalne dadzą podobny efekt do anten wbudowanych w szyby? Czy ma ktoś z Was doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAREKJO

MAM, WŁAŚNIE TE: cytat: http://tiny.pl/j2gn

szyby moge załatwić, apropo po 200,00, bo wiem kto ma

wymiana szyb to około 150,00 za dwie.

do 2 tygodni , skończe i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAM, WŁAŚNIE TE: cytat: http://tiny.pl/j2gn

szyby moge załatwić, apropo po 200,00, bo wiem kto ma

wymiana szyb to około 150,00 za dwie.

do 2 tygodni , skończe i dam znać

 

OK, to daj, proszę, znać, jaki efekt czy warto decydować się na taką ingerencję w autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAM, WŁAŚNIE TE: cytat: http://tiny.pl/j2gn

szyby moge załatwić, apropo po 200,00, bo wiem kto ma

wymiana szyb to około 150,00 za dwie.

do 2 tygodni , skończe i dam znać

 

Mam jeszcze jedno pytanie: do czego podpiąć dwa kabelki (1 różowy i 1 biało-różowy), które są w komplecie z kablem do tunera TV? Jeden ma napisane C-BUS L, drugi C-BUS H. Ma ktoś z Was może schemat instalacyjny?

 

No i jak tam, pomożecie? Naprawdę, nikt nie podłączał tego tunera wcześniej i nie wie, gdzie podpiąć te kabelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku!!

 

Jeszcze jedno pytanie: mam oryginalny kabel do tunera tv. Kabel na wyjściu posiada okrągłą wtyczkę (sterowanie z poziomu MFD), dwa kable (uziemienie oraz +) oraz kolejne dwa, które nie wiem, gdzie podłączyć. Jeden z nich ma kolor różowy i napis C-Bus H, drugi biało-różowy i napis C-Bus L. Podpowiedzcie, proszę, gdzie te kable wpiąć w MFD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie: mam oryginalny kabel do tunera tv. Kabel na wyjściu posiada okrągłą wtyczkę (sterowanie z poziomu MFD), dwa kable (uziemienie oraz +) oraz kolejne dwa, które nie wiem, gdzie podłączyć. Jeden z nich ma kolor różowy i napis C-Bus H, drugi biało-różowy i napis C-Bus L. Podpowiedzcie, proszę, gdzie te kable wpiąć w MFD?

 

 

linie magistrali CAN (H i L) podlaczasz pod MFD pod piny gniazda (prostokatne chyba 18pin) z takim samym opisem. Za pomoca tej magistrali MFD komunikuje sie z tunerem i umozliwia np: przelaczanie programow przyciskami navi. podlaczenie ich jest konieczne do dzialania tunera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info!! OK, pomogło, dziękuję bardzo! Jest to faktycznie prostokątne, 26-pinowe złącze, a przewody podłącza się pod terminale 13 i 26. Jak skończę (czyli podłączę anteny), to spróbuję napisać krótką instrukcję krok po kroku, jak podłączyć tuner.

 

Niebawem wezmę się też za podłączanie DSP, więc spodziewajcie się kolejnej serii pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Orientuje sie ktoś moze gdzie w VW Golf IV jest fabryczna antena TV i kturedy idą kable ,i czy jest do tego jakis wzmacniacz mam orginalną navi podejrzewam ze wczesniej byłe tez tuner TV ale przy kupnie auta w schowku w bagarzniku pustka widac ze czegos brakuje :dolamamkupiłem tuner tv(orginalny VW) i antene tv z allegro na poczatek zeby sprawdzic jak to smiga ale chciał bym to zrobic tak jak powinno byc podejrzewam ze fabrycznie było pod antene od GPS ale nie jestem pewien

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Orientuje sie ktoś moze gdzie w VW Golf IV jest fabryczna antena TV i kturedy idą kable ,i czy jest do tego jakis wzmacniacz mam orginalną navi podejrzewam ze wczesniej byłe tez tuner TV ale przy kupnie auta w schowku w bagarzniku pustka widac ze czegos brakuje kupiłem tuner tv(orginalny VW) i antene tv z allegro na poczatek zeby sprawdzic jak to smiga ale chciał bym to zrobic tak jak powinno byc podejrzewam ze fabrycznie było pod antene od GPS ale nie jestem pewien

Podaj numer VIN, to sprawdzimy, czy fabrycznie był tam tuner TV.

Tuner TV ma fabrycznie anteny wtopione w szyby (wyglądają jak podgrzewanie szyby)-antena GPS jest od nawigacji-nie ma związku w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wvwzzz1jz3w158688 wiem ze wtopione w szybe widziałem to w kombi ale ja mam golfa IV nie kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wvwzzz1jz3w158688

Nie miałeś fabrycznie tunera TV-ale powinieneś mieć w bagażniku procesor dźwięku (Harman/Becker-taki srebrny z żółtą naklejką z kodem 1J0035456J). Na liście go nie widzę, ale ETKA widzi ten procesor dla Twojego numeru VIN.

W poniższym linku znajdziesz kompletną listę fabrycznego wyposażenia swojego Golfa: https://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=875006#post875006

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo nie mam tego procesora widac komus sie przydał :) musze jakos tą antene sprytnie zakamuflowac zeby było ..ORGINALNIE '' hehe a duzo daje taki procesor ? mam NAVI wer G stan wizualny jak nowa najchetniej zamienił bym sie na wer D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a duzo daje taki procesor

Poszukaj na forum-był temat o tym procesorze poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam takie navi i jestem ciekaw czy zadzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.. Może nie będę orginalny ale potrzebuje łopatologicznego :debilwskazania co kupic i na temat tego jak podłaczyc kamere przednią termo wizyjna:zeco oraz cofania + dvd zew sony + jak się uda to tuner tv. Napiszcie co mam dokupic do tej navi by to funkcjonowało. Czy muszę miec oryginalny tuner tv VW??

A nie dodałem że to do vw touarega navi mfd2 a na wyswietlaczu rns2 sie wysietla przy odpaleniu.. Jest w tym podłaczony zestaw bluet.. noki ale to bez znaczenia chyba. Prosze napiszcie mi co trzeba zakupic by to był ful wypas bo tego mi brakuje:kumple. tylko w tym autku:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nigdy nie będzie odtwarzało dobrze jesli nie będzie to tuner dvb i nie będziecie w jego zasięgu tak to szkoda pieniędzy na to lepiej dvd podpiąć pod navi. W X5 miałem to badzieiwe to jeden szum wielki był na ekranie , w A8 L z cyfrowym tunerem w pewnych miastach było ładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności