Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

od roku korzystam z lewych bi-ksenonow.

po 1. nie mam samopoziomowania i nie bede sobie tym glowy zawracal. najczesciej jezdze w nocy i niezaleznie od obciazenia samochodu nikt nigdy nie dawal mi znac ze go oslepiam.

po 2. spryski- tez brak. tak jak wyzej- montowac nie bede. zbedny bajer. jak chcesz miec czysto to wez szmate i ........ wtedy bedzie czysto.

po 3. robilem badanie tech w pl 3 dni temu. kolesie nie maja zielonego pojecia o ksenonach. probowalem sie czegos dowiedziec od goscia, ale poziom jego wiedzy byl zenujacy.

po 4. policja. niezaleznie od kraju jest spokoj.

po 5. NAJWAZNIEJSZE!!!! ustaw porzadnie swiatla i sprawdzaj ustawienia co jakis czas.

 

co do samopoziomowania. uklad sprawdza tylko obciazenie samochodu a nie polozenie wzgledem poziomu. to nie jest zaden zyroskop. sa to czujniki polozenia wachaczy. na tej podstawie uklad oblicza porzadane obnizenie snopu swiatla.

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tematy odnosnie Xenonow przeczytalem, i tu jest niezly bubel z tym automatycznym poziomowaniem. Skoro robi to automatycznie ale nie dynamicznie (nie ustawia poziomu podczas jazdy) to co za roznica skoro soczewkowe musze regulowac pokretlem z auta jak mam bagaznik zaladowany, Xenony np. ori tez tak moge regulowac,z auta pokretlem, nie?? A spryskiwacze, mozna na stacji sobie czysci szmata. Jezdze na soczewkach bez Xenonow i przepraszam bardzo ale naprawde kiepsko cokolwiek zobaczyc na trasie bez "długich", a jakos sobie radzic trzeba. Pozatym przewaznie jak mnie mijaja auta z przeciwka to mnie razi, bo zwyklych swiatel tez ludzie nie ustawiaja:o

 

Anegdotka: Znajomy zmienial swiatla w Citroenie ze zwyklych na Xeonony w bardzo dobrej firmie tuningowej, atest jest a spryskiwacze i samopoziomowanie nie, dziwne:/ Przeglady nawet w ASO przechodzi.

 

Morał: Lepiej zebym zabil jakiegos pieszego ktory idzie po drodze (bo VW wyposazyl mnie w za slabe swiatla) niz zebym oslepil Xenonami? Dlaczego prawo reguluje tylko "gorna" moc swiatel a np. nie to ze sa za slabe?

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Koledzy jestem nowy i probowałem znaleść w wyszukiwarce ale bez skutecznie tematu czy można przełożyć same soczewki razem z przetwornicami z passata 99 do passata 2004 bez ingerencji w strukture lampy?? a jeżeli nie to co należy zrobić aby żarniki pasowały ??

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich .

Koledzy jestem nowy i probowałem znaleść w wyszukiwarce ale bez skutecznie tematu czy można przełożyć same soczewki razem z przetwornicami z passata 99 do passata 2004 bez ingerencji w strukture lampy?? a jeżeli nie to co należy zrobić aby żarniki pasowały ??

Z góry dziękuje za pomoc

 

raczej nie bo jet inna konstrukcja lampy w pasacie sprzed liftu a lampy po lifcie

więc albo kup ori lampy xenonowe 3bg albo montuj xenony w standardowe lampy z soczewką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo montuj xenony w standardowe lampy z soczewką

Tak jak ja to zrobiłem wczoraj. Tutaj masz opis klik. A tutaj zdjęcia po montażu klik i klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xenony np. ori tez tak moge regulowac,z auta pokretlem, nie?? A spryskiwacze, mozna na stacji sobie czysci szmata.

 

 

Morał: Lepiej zebym zabil jakiegos pieszego ktory idzie po drodze (bo VW wyposazyl mnie w za slabe swiatla) niz zebym oslepil Xenonami? Dlaczego prawo reguluje tylko "gorna" moc swiatel a np. nie to ze

sa za slabe?

 

Sedris,

Samochodu wyposażone w samopoziomowanie nie mają żadnego pokrętła reulacji.

Jestem ciekawy czy za każdym razem (w trudnych warunkach atmosferycznych tj,chlapa,deszcz,śnieg itd ) w długich trasach wyskakiwał byś z auta co chwilę aby przetrzeć tą twoją szmatką lampy.

xenon brudny - xenon oślepia.

 

,,Lepiej zebym zabil,,

 

no z tym to wogóle wyskoczyleś ,kiedyś wogóle niebyło xenów i jakoś ludzie jezdzili .

A myślisz ,że oślepiając kogoś nie możesz spowodować wypadku ???

Nie potrafisz jezdzić w nocy to jezdzij w dzien ,

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedris,

Samochodu wyposażone w samopoziomowanie nie mają żadnego pokrętła reulacji.

Jestem ciekawy czy za każdym razem (w trudnych warunkach atmosferycznych tj,chlapa,deszcz,śnieg itd ) w długich trasach wyskakiwał byś z auta co chwilę aby przetrzeć tą twoją szmatką lampy.

xenon brudny - xenon oślepia.

 

,,Lepiej zebym zabil,,

 

no z tym to wogóle wyskoczyleś ,kiedyś wogóle niebyło xenów i jakoś ludzie jezdzili .

A myślisz ,że oślepiając kogoś nie możesz spowodować wypadku ???

Nie potrafisz jezdzić w nocy to jezdzij w dzien ,

 

pzdr

 

Bez histerii kolego. A ciebie nigdy w nocy nie oślepiły ori zenki ?? Sam sobie odpowiedz na to pytanie a resztę poczytaj na forum jest szeroko dyskusja o tym, między innymi w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez histerii kolego. A ciebie nigdy w nocy nie oślepiły ori zenki ?? Sam sobie odpowiedz na to pytanie a resztę poczytaj na forum jest szeroko dyskusja o tym, między innymi w tym wątku.

 

A kto tu histeryzuje? Nie napisałem,że nigdy niezostałem oślepiony przez ori xenony,ale jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie bez xenonów w nocy to może niech dostosuje prędkość do warunków , a nie szukać innej alternatywy typu robienia samoróbki która niepowinna być wogóle dopuszczona.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto tu histeryzuje? Nie napisałem,że nigdy niezostałem oślepiony przez ori xenony,ale jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie bez xenonów w nocy to może niech dostosuje prędkość do warunków , a nie szukać innej alternatywy typu robienia samoróbki która niepowinna być wogóle dopuszczona.

 

pzdr

 

z tego co widzę śledząc forum to także kompletujesz wszystko do montażu xenonów więc wniosek z tego, że również nie potrafisz sobie poradzić w nocy bez xenonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co widzę śledząc forum to także kompletujesz wszystko do montażu xenonów więc wniosek z tego, że również nie potrafisz sobie poradzić w nocy bez xenonów

 

Tak wszystkie częsci już mam ,bedę montował xenonki na święta bo teraz brak czasu :636:

Jakoś do tej pory ,, potrafiłem ,,sobie poradzić w nocy i nienarzekałem więc niewiem po co ta złość z Twojej strony.

Montuje je ponieważ ,przeważnie jeżdże w dalekie trasy nocą i to bedzię napewno dla mnie ułatwienie.

Niewiem po co od razu najeżdżacie na mnie , bo może jestem przeciwnikiem xenonów samoróbek ??

To jest forum i każdy może tutaj właśnie napisać swoje zdanie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc niewiem po co ta złość z Twojej strony

 

po pierwsze nie złość tylko cytuje Twoje słowa, które użyłeś do innego forumowicza

po drugie nikt na Ciebie póki co nie najeżdża

po trzecie dokładnie to jest forum i każdy może napisać tu swoje zdanie również ja (Ty też najechałeś na kolegę Sedrisa)

po czwarte xenon kit założony w lampy z soczewką dobrze wyregulowane nikogo nie oślepiają, ja tak właśnie mam i nikt mi na drodze jeszcze uwagi na to nie zwrócił

owszem założyłem ostatnio spryski lamp bo chciałem by nie przyczepiali się do mnie niebiescy a samopoziomowanie to pic na wodę bo na nierównościach silniczki lamp nawet nie zdążą zareagować na impuls czujników ugięcia wahaczy, a jak mam obciążone auto to sam mogę sobie skorygować zasięg świecenia świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi ,że niedługo wszyscy będą jezdzić na xenonkach -nawet traktory :D

Sam piszesz ,,dobrze wyregulowanych z soczewką , ale zapomniałeś napisać ile jest takich co wkładaja palnik d2s lub d2r w lampy bez soczewki bez żadnej chcociażby ręcznej regulacji i cieszą się jasnością na drodze mając innych użytkowników daleko gdzieś bo dla niego się liczy tylko że on dobrze widzi!Wiem że samopoziomawanie na polskich drogach niespisuje sie za dobrze ,ale konstruktor może nie pomyślał akurat ,że w polsce są nierówności na drodze .Sam włożyłes dużo pracy,żeby miało to ,,ręce i nogi,, aby zrobic to tak żeby nie oślepiać innych ,a teraz proszę wypowiedz sie co myślisz o takich co wkładaja takie zestawy jak napisałem wyżej ?

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak byś czytał cały wątek to byś wiedział jakie mam zdanie na temat zenków o których piszesz w poście wyżej...odpowiem ci takie samo jak TY....Dlatego większości z nas toleruje zenki wyłącznie w soczewkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw ksenonow polecacie, bo planuje zamontowac cos takiego u siebie i nie wiem na jaki zestaw sie zdecydowac <jestem zielony w ksenonach >:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wątek jest już wsio opisane i w dodatku są inne tematy na forum. Trochę wysiłku panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz proszę wypowiedz sie co myślisz o takich co wkładaja takie zestawy jak napisałem wyżej ?

 

mam takie samo zdanie co Damian:

toleruje zenki wyłącznie w soczewkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jak byś czytał cały wątek to byś wiedział jakie mam zdanie na temat zenków o których piszesz w poście wyżej...odpowiem ci takie samo jak TY....Dlatego większości z nas toleruje zenki wyłącznie w soczewkach.

Przeczytałem , i wiem że Masz takie samo zdanie co i ja :) . Na pewno tu zagląda dużo osób z forum jedni więcej obeznani w temacie drudzy mniej , i dla tego wstawiłem linka który nie był skierowany w Twoją stronę ;), bo pewnie te wszystkie tematy już znasz na pamięć;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała nieporozumienie ;) Mój post był skierowany do kolegi kris22bln. Mogłem zacytować była by jasność. Sorki za zamieszanie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała nieporozumienie Mój post był skierowany do kolegi kris22bln. Mogłem zacytować była by jasność. Sorki za zamieszanie. Pozdro

Wszystko w porządku ;), przy piwku ( na ogólnopolskim ) pogaworzymy więcej :D:564:.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności