Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol
Panowie, czy zakup i montaz czegos takiego TUTAJ do zwyklych kloszy jakie mam u siebie ma sens ? Co o tym sadzicie ?

Jesli chcesz miec spawarki zamiast swiatel, to kupuj... Tylko uwazaj, zeby jakis kierowca lomem nie rozpieprzyl Ci reflektorow po przerobce... My na forum takim przerobkom mowi stanowcze NIE :!::dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zapoznać się z tematem:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=24051

 

dalsza rozmowa nie ma sensu ;) takie praktyki to łamanie prawa ... to prawie tak jak wklejanie linków na tym forum do stron z oprogramowaniem pirackim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Chcialbym zamontowa xenony ze spryskiwaczami. ale co z samopoziomowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co z samopoziomowaniem?
Zbędny "bajer"zresztą do zamontowania dość kosztowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ale co z samopoziomowaniem?
Zbędny "bajer"zresztą do zamontowania dość kosztowny...

No i tutaj wlasnie zaczynaja sie roznice miedzy tymi, co maja samorobki-xenony, a tymi, co maja oryginaly :dobani:

Sprawa jest prosta-Boommax ma przerobione swiatla na xenony i uwaza, ze samopoziomowanie jest zbedne, bo on sam lepiej ustawi swoje swiatelka w zaleznosci od obciazenia samochodu... Natomiast ja mam oryginalny xenon i uwazam, ze samopoziomowanie jest niezbedne, bo samemu nie ustawi sie swiatla na odpowiedniej wysokosci i oslepia sie innych :cisza: A w przypadku xenonow jest to cienka granica :cisza:

Wiec ja osobiscie w zadnym wypadku nie nazwalbym tego zbednym bajerem :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, wiesz, powiem Ci jedną rzecz. jechałem ostatnio i mijałem się z Q7- on chyba miał samopoziomowanie, bo nie wierze że nie miał Ja jechałem pod górkę, on z górki. Walnął mnie po oczach porządnie. Więc nie gadaj mi bajek że jest to super extra wynalazek. To jest tylko dodatek, który spisuje się dobrze, ale to jest tylko mechanizm, który nie zawsze działa tak jak powinien. To tyle!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol, wiesz, powiem Ci jedną rzecz. jechałem ostatnio i mijałem się z Q7- on chyba miał samopoziomowanie, bo nie wierze że nie miał Ja jechałem pod górkę, on z górki. Walnął mnie po oczach porządnie. Więc nie gadaj mi bajek że jest to super extra wynalazek. To jest tylko dodatek, który spisuje się dobrze, ale to jest tylko mechanizm, który nie zawsze działa tak jak powinien. To tyle!!!

Kurzyn, samopoziomowanie nie dziala dynamicznie :cwaniak: Widocznie nie wiesz, jaka jest zasada dzialania tego "bajeru" :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, Mam samopoziomowanie, ale też potrafię walnąć nieźle po oczach, jak zapomnę zmienić na mijania z drogowych.

 

Sprawa druga - skoro Cię nieźle walnął, to musiała być noc - wtedy ładnie oślepiają. Więc skąd wiedziałeś, że to Q7?

 

Sprawa trzecia.

Może to Q7 z Anglii było przytargane i ktoś tanim kosztem zamieniał sobie prawą na lewą stronę olewając światła? Albo tanim kosztem naprawiał przytargane z Niemiec auto nie bardzo patrząc jakie części tam wkłada? A teraz na Allegro jest od groma angielskich lamp, wiem, bo mój kumpel się już 2 razy naciął. Trzeba pytać mocno sprzedawcę czy to wersja europejska, czy wyspiarska!

 

Może zawiesiła mu się xenonka na skręcie (jak masz światła skrętne)

 

Powiem Ci jeszcze jedną bardzo ciekawą rzecz co się dzieje z xenonkami. Wiem, bo miałem taką awarię.

 

W przypadku zawieszenia czujnika samopoziomowania lub wypadnięcia z trzpienia mocującego (kulowego) xenonka samoistnie opada i świeci 3 m przed autkiem. Sprzawdzone w obu przypadkach! A strach pomyśleć, co by się stało, jak taka samoróba by się urwała i świeciła po oczach...

 

boommax, czytałeś tekst, który dał Marios? Mnie on w zupełności wystarczy do pokazania wszystkim pseudotunerom i pseudoulepszaczom jak tak naprawdę świecą ich pseudoxenony. Chcesz mieć porządnie zrobione - kup oryginały ze spryskami i z samopoziomowaniem. To tyle w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, wiem jak działa samopoziom, a ostatnio widze, że na forum starasz się być najmądrzejszy, niestety nie zawsze masz rację lecz nie umiesz się do tego przyznać- ale to nie mój problem.

Sprawa druga - skoro Cię nieźle walnął, to musiała być noc - wtedy ładnie oślepiają. Więc skąd wiedziałeś, że to Q7

Bo w mieście są latarnie!!!

Może to Q7 z Anglii było przytargane i ktoś tanim kosztem zamieniał sobie prawą na lewą stronę olewając światła? Albo tanim kosztem naprawiał przytargane z Niemiec auto nie bardzo patrząc jakie części tam wkłada?

A może było w wersji europejskiej, czyli "fabryka" też może oślepiać. Poza tym już wiele razy spotkałem się z oślepiającymi Toyotami Avensis z palnikami xenonowymi i jakoś "samopoziom" nie zapobiega w 100% przed oślepianiem. Ja nie twierdze że on nie jest dobry, ale utarło się Wam że co fabryka wypuściła to jest na pewno dobre. Ja biorę na wszystko poprawkę, a jeżeli Wy się z tym nie zgadzacie to patrz podpis. Pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Panowie nie klocicie sie. Sprobujmy wspólnie naszkicowac kosztorys montażu xenonow w wersji podstawowej (bez spryskiwaczy), sredniej (ze spryskiwaczami a bez samopoziomu), pelnej.

 

Nie ma sensu wadzic sie miedzy soba i dzielic na oboz tych co to im fabryka dala i tych co im nie dala a bardzo by chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wersja podstawowa:

Lampy DEPO plus kierunki- (240zł x 2)+(45zł x 2) + 600zł na dobre przetwornice z palnikami =1170zł

2. Wersja średnia:

pkt1+ 128x2+44x2 - spryski w zderzak (ceny ASO) + 50zł pompka na allegro + 100zł zbiorniczek płynu na allegro = 1664zł

3. Wersja Wypas

pk1+pk2+nikt nie wie ile za wynalazek do samopoziomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie po jaką cholerę wsadzać spryskiwacze??

Specjalnie pytałem diagnostę na przeglądzie czy jest wymóg!!!! i NIE MA =, polskie prawo nie wymaga. A tak nawiasem mówiąc to sprawdziłem myjka ciśnieniową czy brud schodzi i figa z makiem.

Wiec gadanie o konieczności spryskiwaczy jest jak by to ująć bezpodstawna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol, wiem jak działa samopoziom, a ostatnio widze, że na forum starasz się być najmądrzejszy, niestety nie zawsze masz rację lecz nie umiesz się do tego przyznać- ale to nie mój problem.

Widocznie przez to, ze pisze troche wiecej i latwiej natknac sie na moje posty tak Ci sie wydaje...

Poza tym już wiele razy spotkałem się z oślepiającymi Toyotami Avensis z palnikami xenonowymi i jakoś "samopoziom" nie zapobiega w 100% przed oślepianiem.

A ja kolego o wiele wiecej razy spotkalem sie z oslepianiem przez zwykle halogenowe zarowki :evil:

A tak nawiasem mówiąc to sprawdziłem myjka ciśnieniową czy brud schodzi i figa z makiem.

Jesli masz juz przyschniete bloto i taki tam brud, to on nie zejdzie-zgadza sie... Ale spryskiwacze na reflektory sa uruchomiane sekunde po spryskach na szybe... A szybe sobie spryskujesz przewaznie po tym, jak ktos Ci ja zachlapie-czyli ze swiatel tez to bagno jednak opuczesz-przynajmniej czesc...

Ale po co ja sie staram w ogole to tlumaczyc, skoro:

widze, że na forum starasz się być najmądrzejszy, niestety nie zawsze masz rację lecz nie umiesz się do tego przyznać- ale to nie mój problem.

Takze i tak do niektorych z Was to niestety nie dotrze :dobani: I tak naprawde to macie problem :dobani:

Kurzyn, tak na marginesie-kazde auto pokonujace "garb", jakim jest wzniesienie na odciku drogi i zaczynajace zjezdzac w dol Ciebie na chwile oslepi-tak juz jest, ze razem z przechylem auta przechyla sie wiazka swiatla... Ale niestety-jak grochem o sciane :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, js nie chce się kłócić, po prostu korzystam z forum żeby kulturalnie podyskutować. Ale wracając do samopoziomowania. Powiedz mi kiedy jest ono lepsze od normalnego ustawienia świateł i to niżej niż ustawa przewiduje (bo normalni posiadacze przeróbek tak robią) ??? Weź przy tym pod uwagę POLSKIE drogi a nie niemieckie autostrady.

Jeszcze jedno, mówicie że posiadacze xenonów bez samopoziomowania łamią prawo i stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Moje pytanie:

Z jaka prędkością jeździcie po mieście przy ograniczeniu 50km/h i czy nie łamiecie prawa i nie stwaarzacie zagrożenia???

Z jaka prędkością jeździcie poza miastem przy ograniczeniu 90km/h i czy nie łamiecie prawa i nie stwarzacie zagrożenia???

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Kurzyn, samopoziomowanie polega na tym, ze w zaleznosci od obciazenia samochodu (bagaznik, pasazerowie z tylu) urzadzenie to obniza wiazke swiatla do takiej wysokosci, na jakiej powinna sie znajdowac bez obciazenia samochodu... Dlatego normalna rzecza jest, ze przy obciazeniu normalne swiatla swieca wyzej... Uklad samopoziomowania ma temu zapobiegac... A ja juz widze wszystkich uzytkownikow, ktorzy za kazdym razem, jak tylko cos wrzuca do bagaznika badz przewoza kilka osob w samochodzie kreca magicznym pokretelkiem i obnizaja pozim swiatel :rotfl:

Nie maja tutaj do rzeczy drogi polskie czy niemieckie...

Ale ja widze, ze to walka z wiatrakami niestety :mur:

Jeszcze jedno, mówicie że posiadacze xenonów bez samopoziomowania łamią prawo i stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Moje pytanie:

Z jaka prędkością jeździcie po mieście przy ograniczeniu 50km/h i czy nie łamiecie prawa i nie stwaarzacie zagrożenia???

Z jaka prędkością jeździcie poza miastem przy ograniczeniu 90km/h i czy nie łamiecie prawa i nie stwarzacie zagrożenia???

Pzdr

No to juz jest zupelnie nie na temat :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc oświadcze Ci takie stwierdzenie. CI co nie mają xenonów i mają zwykłe halogenowe i wrzucą coś do bagaznika to 1 co robią to opuszczają światła. Ja tak np robie zawsze. To że Ty może tego kiedyś nie robiłeś jak nie miałeś ksenonów to Twoja sprawa.

Ale ja widze, ze to walka z wiatrakami niestety

To po co walczysz, przeciez i tak nic nie wywalczysz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosc ktory zajmuje sie instalowaniem xenonow napisal mi ze samopoziomowania nie bede mial niggdy co oznacza ze nie ma opcji zeby zrobic jak w oryginale, Czyli z tego co pisze mozna zrobic wszystko lacznie ze spryskiwaczami ale bez samopoziomowania.

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colednik, zgadzam się z Twoim informatorem.

kurzyn, szacunek dla Ciebie za trzymanie się swojego i argumentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasi, pouzupełniaj sobie profil, bo teraz jesteś:

 

Imię: Czarek

Rok produkcji: 2002

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Młodyś skarbie i się nie znasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasi, pouzupełniaj sobie profil, bo teraz jesteś:

 

Imię: Czarek

Rok produkcji: 2002

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Młodyś skarbie i się nie znasz :)

 

Jacku, dzięki za uwagę- zaraz uzupełnie, pozdrowienia dla Ciebie, małżonki no i oczywiście małego bąbla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności