Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

przetwornice raczej.

 

Da się sprawdzić jakoś czy przetwornice wysiadły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóż żarnik do kogoś, jak zaświeci to już wiesz. Ewentualnie 100% dobry żarnik podłącz do swojej zwrotnicy. inaczej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja troszke z innej beczki ale tez o xenonach. Mam u mnie orginaly ale problem jaki mam to ze jak jade na lampionach i włączam spyskiwacz szyby to za kazdym razem pryska mi na światła. Masakra jakas bo wciäga plyn ze zbiornika ze hej. Najlepiej to bezposrednio pod kran podläczyc albo baniak 100L do bagażnika wrzucić. A tak na serio gdzies bylo i nie potrafie znalezc jak to ustawic na vag-u żeby co 5 raz pryskalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, jak pryskasz. Ja tez mam spryskiwacz, i nie narzekam, na jakies nadmierne zuzycie płynu.

A jak nie chcesz, żeby za każdym razem pryskało na lampy, to gas światła na ten czas ;-)

Albo nie trzymaj wajchy dłużej niż 5 sekund, wtedy nie leci na lampy. Po prostu musisz pryskac takimi impulsami po 4 sekundy. 4s przerwa znowu 4s.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam jestem w szoku. Uzupelniam zbiornik. I prsktycznie nie mija zbyt wiele gdy juz mi swieci żeby go uzupelnic. No i u mnie to jakos masakrycznie szybko reaguje. Ale najlepiej to przestawic zeby co 5 raz pryskalo lampy i bedzie tez ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz tak przekaznik przestawić...

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie o przekaznik mi chodzi tylko ze jest to do ustawienia wlasnie Vagiem ze spryski pryskajä co 5 raz. Wiem ze idzie bo czytalem o tym a teraz znalezc nie potrafie. Mialem tak w Bmw ze co 5 raz pryskaly i moim zdaniem super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o passata b5 to nie ma takiej możliwości.

Jedyne co możesz, to krocej niz 5 sekund wajche naciskac.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 2 sekundy ? u mnie pryska po ~2 sekundach trzymania wajchy w FLu. W B5 tak jak Maciek pisze, nic nie zmienisz odnośnie sprysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne 5 a 2. I wystarczy psikać chwilowo a nie ciągle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje. Posprawdzam to dokladnie u mnie. Poki co sprysk na xenony i pompka odmowila posluszenstwa. Najpierw wymiana potem testy...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem i jeden koleżka z forum audi przerobił mi xenony na bixenony, soczewki założył od audi a4 b8 2015r,

I mam do was pytanie, mógłby ktoś wstawić jak w nocy wygląda wasze odcięcie światła na ścianie?

Jest różnica w odcięciu bądź świeceniu na hidach h7 a na ori przetwornicach z d2s? Czy odcięcie jest przeważnie przy soczewce i typ żarnika nie ma tutaj znaczenia?

I czy ktoś by mi podpowiedział czy warto kupić przetwornice z innego modelu auta (np. z nowszych modeli z gniazdem d2s) i czy idzie to podlączyć pod lampy hella? Widziałem w przetwornicach jakieś gniazda na wtyczki są ale nie przypominają tych, które z ori helli wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciecie zalezy od soczewki, źródło światła nie ma tutaj znaczenia.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Jestem zdecydowany na montaż xenonów. Jak myślicie, kupować nowe lampy DEPO i wyposażyć je w nowe żarniki i używane przetwornice koszt ok 1000zł czy kupić używane lampy Hella z oryginalnymi przetwornicami i wiadomo żarnik swoją drogą koszt ok. 800zł w dobrym stanie ? Ja jestem za Hellą.

I jaki jest koszt spryskiwaczy i samo poziomowania?

 

Montaż lamp jest plug&play? A jak z montażem spryskiwaczy? W zderzaku wyciąłbym otwory na spryski by nie kupować zderzaka i go lakierować. Myślałem o kupnie Passata b5 z przeznaczeniem na części wiadome że miałby na wyposażeniu fabryczny xenon i wtedy tylko przekładka. To co zapłacę za kolekcjonowanie części to mam praktycznie całego. Przekładka wtedy to tylko formalność?

 

Ktoś podsunie jakieś myśli co o tym sądzi? Niestety moje oryginalne lampy halogenowe są na wykończeniu a koszt nowych by posłużyły na kilka lub kilkanaście lat to są xenony a jazda na nich całkowicie inna.

 

 

Edit:

Znalazłem coś takiego:

http://www.xenonowe.pl/spryskiwacze-i-samopoziomowanie/195-zestaw-samopoziomowania-reflektorow.html

http://www.xenonowe.pl/spryskiwacze-i-samopoziomowanie/198-zestaw-spryskiwaczy-lamp.html

Co o tym myślicie?

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przestestowaniu depo, to bym się nawet nie zastanawial, tylko brał hella. Jak sie dobrze rozejrzysz, to kupisz za 400-500pln komplet. Nawet jak zniszczone wysyłasz do regeneracji i masz super lampy.

Co do spryskow to mam nadzieję, ze nie zalozysz tej c***ni co linki wrzuciles. Przecież to w ogóle nie będzie wyglądać, nie mówiąc już o dzialaniu.

Ori zderzak powinien miec w poszyciu od spodu zaznaczone jak nalezy wyciac na spryski.

Ori spryski komplet to koszt okolo 600nowe (oprocz zbiorniczka), tyle że od pół roku juz wycofane w aso, więc zostaje szukanie uzywek. Montaż jest dość prosty, i jest gdzieś na forum temat jak to zrobic.

Sam montaż lamp to p&p.

A poziomowanie ja osobiscie uwazam za zbedne w b5, bo i tak działa tylko przy odpaleniu. Odobiscie uważam, ze wystarczy mieć dobrze ustawione lampy i pilnować manualnie ich wysokosci przy jakims obciazaniu auta i bedzie ok.

 

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 400-500 zl to kupisz dziadostwo, a nie dobre helle tak jak ja, kupilem wsylkowo bez mozliwosci zwrotu, mialy byc ok, a bylo takie badziewie ze szok, oczywiscie z przetwornicami i palnikami oryginalnymi, ale wsadzilem to na auto i wcale to nie swiecilo, mysle ze wypalone odblaski, wiec je rozkleilem, odblaski byly nawet w dobrym stanie, nie wypalone, troszke zakurzone tylko, ale reszta lampy to zlom byl, no moze procz obudowy, bo panel od drogowych nadawal sie do wywalenia, caly poklejony i polamany, szklo tak samo, mikropekniecia i matowe, jedynie soczewka i jej odblaski nie byly tragiczne i w raz to nie swiecilo jak potrzeba, sprzedałem to bo regeneracja by kosztowała kosmiczne pieniadze z wymiana w.w elementow, zostawiajac sobie przetwornice, kupilem nowe depo D2S i nowe palniki +50% swiatla 6000k , zalozylem wyregulowałem i teraz to swieci jak xenon, jak jezdze w nocy po ciemnej trasie i wyprzedza mnie np audi a6 c6, bmw czy mercedes na xenonie to te depo w wiekszosci przypadkow swieci nawet lepiej niz lampy w tych autach, ale na pewno nie gorzej, jedynie jak jakiś japonczyk jedzie, jakas honda nowa czy toyota to wtedy tamte swieca lepiej. Jak by ktos chcial fote jak to swieci w nocy to niech mi wysle maila to mu pokarze.

Co do helli nie mowie ze jest zła,bo w koncu to oryginal, i po pelnej regeneracji na pewno zrobi robote, ale jak kupowac to albo z pewnego zrodla, albo z mozliwoscia zwrotu a najlepiej osobiscie zeby nie wpakować sie na mine. Nowe depo trafily mi sie okej, nie paruja, ladnie swieca, nic sie nie dzieje, no i wyglad na + bo wiadomo nowe to wszystko błysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilnie poszukuje manula montazu wiazki do poziomowania ksenonow z tej strony: "fitting instruction"

 

https://www.kufatec.pl/shop/en/volkswagen/passat/passat-3bg/auto-leveling-headlights-harness-vw-passat-3bg?tab=anleitung

 

posiada ktos taką instrukcję lub diagramy?

Edytowane przez czayna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pilnie poszukuje anula montazu wiazki do poziomowania ksenonow z tej strony: "fotting instruction"

 

https://www.kufatec.pl/shop/en/volks...?tab=anleitung

 

posiada ktos takie cudo?

Ta wiązka zrobiona jest na wzór oryginału. :ok

 

Wszystko znajdziesz w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/75337-samopoziomowanie-poziomowanie-xenonow-passat-3bg

 

P.S. Mega droga. :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje, mam wszystko co na fotach :)

ale nie wiem jak sie za to zabrac.

 

image1.jpg

 

image2.jpg

image3.jpg

 

image4.jpg

 

mam wiec mnostwo kolorowych kabelkow... ma ktos diagram i rozpiske co do czego podpiac?

Może ktoś pomoże?

Edytowane przez czayna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności