Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak ktoś chce to zrobić na glanc, to się byle tandetą nie zadowoli. Cena lamp z przetwornicami i żarnikami, cena instalacji spryskiwaczy do tego montaż samo poziomowania to dość duży koszt jakby nie patrzeć.

 

Ja sam myślałem o założeniu ori xenonu do b5, lecz jak sobie uzmysłowiłem ile będzie to wszystko kosztować, to dałem sobie spokój. Mając jeszcze świadomość iż zakładając jakieś hidy w zwykłe lampy przysparzam problemów sobie i innym użytkownikom drogi. Uznałem że lepiej będzie oddać lampy do odnowy i zamontować żarówki o typu Philips Night Guide 3 Color Safety, do tego dobrze mieć lampy ustawione i efekt będzie zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak ktoś chce to zrobić na glanc, to się byle tandetą nie zadowoli. Cena lamp z przetwornicami i żarnikami, cena instalacji spryskiwaczy do tego montaż samo poziomowania to dość duży koszt jakby nie patrzeć.

 

Ja sam myślałem o założeniu ori xenonu do b5, lecz jak sobie uzmysłowiłem ile będzie to wszystko kosztować, to dałem sobie spokój. Mając jeszcze świadomość iż zakładając jakieś hidy w zwykłe lampy przysparzam problemów sobie i innym użytkownikom drogi. Uznałem że lepiej będzie oddać lampy do odnowy i zamontować żarówki o typu Philips Night Guide 3 Color Safety, do tego dobrze mieć lampy ustawione i efekt będzie zadowalający.

Masz racje żeby zrobic w ori to lampy uzywane z przetwornicami koszt 1500zł

kierunki ori nowe bo na allegro sam szmelc 335zł 2szt

ori części zbiornik na dwie pompki cylinderki tłoczące zaślepki i cała reszta potrzebna do montazu śrubki opaski wąż itd. 520zł ale montaż jest juz sama przyjemnością hehe Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zalozone ksenony z allegro do swojego paska do dzisiaj wyjołem je zaraz jak gliniarz mi zabral dowod bo powiedzial ze to nie orginalne he he a ja gupa waliłem ze juz takie auto kupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych którzy już montowali do siebie ori xenony, jak jest z zasilaniem lampy, tzn, czy wtyczka do lampy jest plug & play z wersji ze zwykłą soczewką w 3BG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie do tych którzy już montowali do siebie ori xenony, jak jest z zasilaniem lampy, tzn, czy wtyczka do lampy jest plug & play z wersji ze zwykłą soczewką w 3BG??

 

wtyczki są takie same w obu reflektorach, różnica jedynie polega na tym, że we wtyczce reflektora halogenowego nie jest obsadzony 1 pin, który potrzebny jest w reflektorze bi-xenonowym do zasilenia silniczka regulacji zasięgu reflektora

w wersji halogenowej silniczek regulacji zasilany jest 3-ma przewodami a w wersji bi-xenonowej 4-ma

jeśli nie będziesz robił regulacji to tylko wymieniasz reflektory, podłączasz wtyczki i jeździsz ciesząc się xenonem (wszystkie inne funkcje reflektorów oprócz regulacji będą działać prawidłowo)

 

---------- Post added at 07:35 ---------- Previous post was at 07:34 ----------

 

Sławek pytaj Bartka Mr.X

 

hehe właśnie tworzyłem elaborat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtyczki są takie same w obu reflektorach, różnica jedynie polega na tym, że we wtyczce reflektora halogenowego nie jest obsadzony 1 pin, który potrzebny jest w reflektorze bi-xenonowym do zasilenia silniczka regulacji zasięgu reflektora

w wersji halogenowej silniczek regulacji zasilany jest 3-ma przewodami a w wersji bi-xenonowej 4-ma

jeśli nie będziesz robił regulacji to tylko wymieniasz reflektory, podłączasz wtyczki i jeździsz ciesząc się xenonem (wszystkie inne funkcje reflektorów oprócz regulacji będą działać prawidłowo)

Czyli jak wyrwę skądś ori wiązkę do samopoziomowania to muszę jeden pin obsadzić we wtyczce tak??

Mam już spryski z pompką i zbiorniczkiem, lampy, przetwornice się pocztą bujają, dogadane na 75% czujniki na zawieszenie z wiązką i sterownikiem, zostaje do kupienia zderzak.

Jeszcze trochę i jasność przed samochodem zapanuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak wyrwę skądś ori wiązkę do samopoziomowania to muszę jeden pin obsadzić we wtyczce tak??

 

wtedy wymontowujesz 3 piny z ori wiązki a w ich miejsce (i te puste) montujesz piny z wiązki samopoziomowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zamontowalem juz HIDy, wszystko dziala idealnie, tylko mialem problem ze znalezieniem miejsca na przetwornice. Od strony kierowcy znalazlem przez klopotu (zdjalem plastik i zamontowalem obok zbiornika chyba na wspomaganie) ale trudniej bylo od strony pasazera i w koncu zamontowalem na plastikowe zlaczki do rurek od klimatyzacji.... chyba to sredni pomysl, co o tym sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, zamontowalem juz HIDy, wszystko dziala idealnie, tylko mialem problem ze znalezieniem miejsca na przetwornice. Od strony kierowcy znalazlem przez klopotu (zdjalem plastik i zamontowalem obok zbiornika chyba na wspomaganie) ale trudniej bylo od strony pasazera i w koncu zamontowalem na plastikowe zlaczki do rurek od klimatyzacji.... chyba to sredni pomysl, co o tym sadzicie??

 

jak miałem hidy to zamontowałem uchwyty obu przetwornic pod jedną z dolnych śrub reflektorów, przetwornice wisiały sobie po oby stronach wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo2333

chcialbym zalozyc u siebie w passacie b5 lampy xenonowe czy jest duzo z tym problemu? tzn z tego co wyczytalem nie jest konieczne montowanie czujnika polozenia? mam mozliwosc przelozenia sobie z innego rozbitka caly zestaw ale nie wiem jak za to sie zabrac ma ktos fotoporade i najwazaniejsze pytanie jak to jest z tym przerabianiem wiazki czy duzo trzeba sie z tym bawic czy podobnie jak w golfach przeklada sie piny we wtyczkach i robi przelotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym zalozyc u siebie w passacie b5 lampy xenonowe czy jest duzo z tym problemu? tzn z tego co wyczytalem nie jest konieczne montowanie czujnika polozenia? mam mozliwosc przelozenia sobie z innego rozbitka caly zestaw ale nie wiem jak za to sie zabrac ma ktos fotoporade i najwazaniejsze pytanie jak to jest z tym przerabianiem wiazki czy duzo trzeba sie z tym bawic czy podobnie jak w golfach przeklada sie piny we wtyczkach i robi przelotki?

 

NO najprosciej włozyc same lampy xenonowe , z tym czujnikiem samopoziomowania jest troche roboty , samo wyciagniecie tej wiazki kosztuje duzo roboty no a jeszcze zostanie zamontowanie w twoim aucie takze zabawy jest a co do tego jak to dokładnie jest gdzies o tym temat juz zalozony.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odgrzeję temat bo trochę czasu minęło a co z tym idzie również ceny się pozmieniały ;)

 

Mam taki plan założyć soczewki i znalazłem kilka aukcji z oryginalnymi Xenonami Hella razem z przetwornicą i żarnikami za 600-800zł. Jak to się ma do regulacji wysokości świecenia? Z tego co wyczytałem tutaj to nie da się ręcznie ustawiać wysokości świecenia więc byłby to minus i chyba pozostaje kupić zwykłe lampy soczewkowe przeznaczone na ręczne ustawianie regulacji świateł. Ewentualnie do tego dorzucić jakieś żarniki D2S. Jeśli chodzi o spryskiwacze to w cenie 300-400zł jest możliwość dorwania kompletu potrzebnego do spryskiwania lamp.

Jednak mógłby ktoś mi rozjaśnić sprawę z tymi xenonami, czy jest możliwość założenia żeby świeciły jak należy nie mając automatycznej regulacji? Jeżeli nie, to jakiej firmy soczewki są godne polecenia pod palniki D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć założysz, ręcznie ustawisz ale tak i tak będzie dawać po gałach na wybojach, ilość światła xenon jest wiele razy większa niż halogen. Poziomowanie to wcale nie droga sprawa jak się dobrze poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyć założysz, ręcznie ustawisz ale tak i tak będzie dawać po gałach na wybojach

 

Na wybojach nawet samopoziomowanie nic Ci nie pomoże, silniczki regulujae nie dzialaja w ulamkach sekund. Jesli lampy beda dobrze ustawione to przy normalnym uzytkowaniu nie jest Ci (teoretycznie) potrzebne samopoziomowanie. Sprawa sie komplikuje gdy nalozysz mu towaru do bagaznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wybojach nawet samopoziomowanie nic Ci nie pomoże, silniczki regulujae nie dzialaja w ulamkach sekund. Jesli lampy beda dobrze ustawione to przy normalnym uzytkowaniu nie jest Ci (teoretycznie) potrzebne samopoziomowanie. Sprawa sie komplikuje gdy nalozysz mu towaru do bagaznika :D

 

Czyli ori xenon podejdzie i silniczek regulujacy wysokosc rowniez sie nada ze zwyklych lamp?

 

A jak do bagaznika sie naloze rzeczy to tez idzie recznie opuscic swiatla wiec problemu nie bedzie. Z poprzednimi swiatlami tez gdy jechalem z obciazonym tylem to zawsze opuszczalem o jedno oczko swiatla i bylo git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niby ori silniczek ze zwyklych lamp nie pasuje przynajmniej w polifcie, gdzies byl tu nawet temat o tym. Nie wiem jak jest w przedlifcie bo widze ze taki masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczki sa z roznymi dlugosciami ramienia do regulacji zaleznie od lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla pewności należy szukać razem z silniczkiem regulującym.

A jak jest z podłączeniem lamp? pasuje wszystko P&P czy trzeba piny czy tam kostki przerabiać jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje P&P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być ma ktoś jakieś doświadczenie z montarzem soczewek bixenon, tzn jakiś model który dobrze świeci. Na necie można się znaleźć dużo nowych zestawów lub też zestawy zdemontowane z używanych lamp. Tylko czego szukać, nowych soczewek bi za około 400zl czy używki za połowę ceny z lepszych aut.Jest też fajny nowy zestaw z uniwersalnym gniazdem d2s /h7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności