Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zmiany softu nic nie da.

I znowu nie masz racji,przestań się bardziej ośmieszać niż możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, możesz dalej brnąć w to swoje bagienko ale nie zarażaj innych bo jeszcze ktoś cie posłucha.

Brak jakichkolwiek podstaw wiedzy w temacie z twojej strony zmusza mnie do zaprzestania polemiki bo nie wiesz co piszesz.

Oby twoje wywody nie sprowokowały kogoś do działania.

Edytowane przez jaaano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bodino takie odpowiedzi wgl mnie nie interesuja dlaczego? W jednej wiadomosci piszesz ze nic nie daje a w drugiej ze wiecej leje ropy czyli pewnie spalanie wieksze wiec jakis "efekt" jest. I to bylo czescia moich pytan.

 

Natomiast kolega jaaano zamiast prowadzic bez sensowna polemike z kolega wyzej odpowiedzialbys na moje pytania tak jak Ty uwazasz i to pomoze mi bardziej ;)

Z gory dziekuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do kolegi wyżej, też mnie to bardzo interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wykresu ani z nazwy programu nie odczytasz spalania

 

Z wykresu kochaniutki jak najbardziej wywnioskujesz spalanie,o ile wiesz jak analizować krzywe mocy i momentu.Dodatkowo można to zrobić analizując loga dynamicznego grupy 001.

 

Co do spalania na 11/216,to jeżeli ktoś robi średnio niecałe 6l/100,to tylko wówczas,jeżeli maks obroty to 2400rpm,wtedy można zrobić niecałe 6l/100.Ale co to za jazda?

 

Daj mi takie vp z 11/216 i na każdym sofcie poniżej 7l/100 nie zejdę zastrzegam,że nie będę go katował.Natomiast przy ciężkiej nodze z ósemki nie wyjdę.Takie miałem spalanie u siebie,takie notują koledzy na 11/216.

 

Spalanie na poziomie 5.5l/100 ma seryjny vp po sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy kombinował ktoś z montażem do AHU turbo gtb1756vk? Albo coś podobnego? Jakieś inne turbo, które dobrze ciągnie od spodu i wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanie jak podkrecic łądowanie turbiny w aby w stałej geometri w zmiennej wiem sztanga a tutaj jak to wygląda pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sztangą tyle tylko,że trzeba ją wydłużyć,czyli domknąć wg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli odkładam pieniądze na modzenie silnika, no i też szukam pomysłu jakie by tu graty wsadzić. Mam do Was kilka pytań, pierwsze to ile wytrzyma seryjny jednomas w AHU? Druga sprawa ile wytrzyma sprzęgło obite kevlarem z dociskiem mocniejszym? Zastanawiałem się nad 0.216 i turbo AWX, tylko nie wiem ile mocy na tym osiągnę, drugi plan to są wtryski 0.232 i turbo BRD, tylko martwi mnie ile wytrzyma sprzęgło kevlar + docisk sachs. Ewentualnie biorę pod uwagę także pompę 11. Ogólnie to chodzi mi po głowie ECU 012 + zmienna geometria + BRD + 0.232 + pompa 11, ale pompa to na koniec. Waszym zdaniem uciągnie to sprzęgło obite kevlarem i z dociskiem sachs performance? Ile można osiągnąć z takiego zestawu? Dziękuję z góry za porady :)

 

Ewentualnie może jakiś inny zestaw sprzęgła? Przyznam się, że chętnie bym zrobił tak 160-180km... Ale nie wiem jakie graty na taką moc, na pewno turbo BRD, ale jakie wtryski/sprzegło? :)

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam się, że chętnie bym zrobił tak 160-180km

 

Z 90 konnego silnika tyle ? nawet po wymianie osprzętu, wał tego nie zdzierży, skrzynia, przeguby, ale to moja subiektywna ocena, na 110 owszem ale nie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z 90 konnego silnika tyle ? nawet po wymianie osprzętu, wał tego nie zdzierży, skrzynia, przeguby, ale to moja subiektywna ocena, na 110 owszem ale nie tyle.

 

Polecam poczytać o modyfikacjach tego silnika przez innych użytkowników forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można sporo tylko czy nakład będzie adekwatny do wyników ...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

W ciągu najbliższych 5 lat nie zmienię auta, no chyba że rozbiję, doprowadziłem passata do dobrego stanu, więc uważam, że wyłożyć trochę kasy na te minimalne 150 km to nie jest głupi pomysł :)

 

 

A co do kosztów, to oczywiste jest to, że wszystko z rozsądkiem, jeżeli okaże się, że na 180 km trzeba dwa razy więcej wyłożyć niż na 150 km, to spasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, na razie potrzebuje porady co i jak zrobić :)

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy, na razie potrzebuje porady co i jak zrobić :)

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

- Wtryski 216/230 (lepsze wykonanie 216)

- Przeróbka pompy na hybryde 11mm

- Turbo AJM bądź AWX przerobione na hybryde z lekkim kutym kolem, jak będzie dobrze zrobiona świetny dół i góra na poziomie 1.6-1.7b a to wystarczy

- Kolektor wydechowy AFN bądź AWX, rura dolotowa do turbiny 115HP pasuje P&P i nie musisz zmieniać puszki filtra powietrza

- FMIC

- DP (konieczny ze względu na zmianę turbiny)

- Sprzęgło, najlepiej nowe kompletne sprzęgło AWX jak należy Ci na komforcie (w AHU w tym roczniku szły dwumasy które po samym sofcie na serii już potrafią wibrować, przy większych mocach rozpadną się w moment)

- 3barowy map sensor

 

Koszt na prawdę nie mały nie ma się co oszukiwać. Przy mocach 180HP ma znaczenie także sam stan silnika, mało kto o tym mówi ale no po prawie 20latach ma prawo być nieco zużyty a to jednak 100% więcej niż fabryka..

 

Jak już podejmiesz decyzję jaką konkretnie chcesz moc zapraszam do mnie na strojenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daron wie co pisze:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest ze sprzęgłem od awx do ahu? To pasuje p&p? Nieubłaganie zbliża się chwila, gdy trzeba będzie zrobić sprzęgło. Myślałem o kupnie używanej dwumasy + nowa tarcza, bo przeraża mnie 1500zł wyrzucone na same sprzęgło. Chociaż zastanawiam się, czy ja przypadkowo nie mam włożonej jednomasy. Mam nowe poduszki lemfordera, i drga w sumie cały silnik, wraz z kierownicą i samochodem. Chyba, że to wina wtrysków/dwumasy czy tam poduszek. Prawda jest taka, że dowiem się jak rozbiorę skrzynię, bo inaczej tego nie stwierdzę.

A i co Wy na pomysł kupna używanej dwumasy od AWX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam passata b5 1.9 tdi 90km AHU.  Padla mi pompa i kupilem pompe 11 mm ale auto nie bardzo pali.  Zamontowane sa seryjne wtryski.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znajomy zbudował sobie hybrydę golfa2 z silnikiem AHU oraz turbiną z AWX.

Oczywiście jest teraz problem z wysterowaniem VNT (Sterownik MSA15 na dwóch PLCC32 028906021BF)

VGT sterowane jest nadciśnieniowo, a VNT podciśnieniowo.

Z informacji które znalazłem to jedną z możliwości jest wykorzystanie mapy EGR oraz zaworka n18(ew podmiany na 75) do sterowania VNT, tylko czy wystarczy odpowiednio napisać mapę EGR na wzór n75 ?

Wnioskuję że tak łatwo nie będzie bo sterownik nie będzie wiedział że teraz steruje turbiną i uwzględniał limiterów doładowania itp.......................

Druga droga to wrzucenie map od sterownika z AFN ? (czy hardwarowo sterowniki są identyczne oraz czy wtedy również należy eeprom).

Trzecia opcja. Własnie przeglądam wsad sterownika bez vnt i za turbo limiterem można odnaleźć 2 mapy 16x16 z wartościami 0. W sterowniku z VNT w tym miejscu znajdują się mapy n75 zapewne można by te mapy aktywować tylko gdzie leży jakiś switch do tego ? 

Czy ma ktoś już opanowane takie mody i mógłby się podzielić informacją ?

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi pomoze z ta pompa 11mm i tymi wtryskami 216. Bo auto ladnie pali ale poszarpuje najczesciej jak sie cofa. Trzeba mape zrobic. Silnik ahu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności