Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie? Aż tak Bosch stracił na jakości? Parę stron postów wcześniej ktoś pisał że na pewno nie będzie się żałować wydanych pieniędzy na Boscha. Co prawda ktoś pisał to jakieś 2-3 lata temu.

 

Tak swoją drogą w tym linku co mi podałeś jest napisane własnie ,,made in France. To co, te dobre?

http://allegro.pl/rozpylacz-koncowka-wtrysku-dsla150p764-bosch-oryg-i5582543772.html#thumb/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko te zdjęcia mają już kilka lat,więc raczej wątpię,żeby to sprzedawane obecnie było Francuskie.Ale zapytać warto.

Obecny bosch,to co prawda nadal dobra marka,ale już nie ta sama jakość,co widać nawet na drodze za stosunkowo młodymi autami,mowa o takim niebieskim dymie.

 

Kup sobie wzm'a,który kiedyś produkował dla boscha,ten nanosił tylko swoje hologramy,a na pewno nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wezmę to pod uwagę. Ta firma o której mówimy jest niedaleko mnie więc pokuszę się osobiście do nich. Jak będą mieli boscha francuzkiego to biorę, jak mają brazylię to biorę WZM. Tak czy siak, dzięki wielkie za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, w mojej głowie powoli rodzi się pomysł na 0.216, fmic oraz turbo z AWX no i oczywiście mapa. Tylko, że mam na blacie już ponad 360 tysięcy i zastanawia mnie czy to nie będzie dla silnika zbyt dużym obciążeniem? Zastanawiam się czy może zmienić tylko turbo i mapę zrobić? Przebieg jest w 99% pewny. Poradźcie coś :P

 

Ewentualnie ile KM byłoby bezpiecznie wyciągnąć z tego motoru przy takim przebiegu?

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj to wszystko bez obaw,te silniki nawet po 500kkm trzymają serię,więc nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w bliźniaczym AFN'ie turbo awx, wtryski 0,216, wałek 038Ei pompę 10/11 a przebieg tez mam grubo ponad 300kkm i auto smuga aż miło i żadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mocy, to ile idzie wyciągnąć na takim zestawie? W ogóle to opłaca się przerabiać/kupować pompę 11-stkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mocy to ci nie powiem bo mapy nie robilem a i na hamownie jakoś narazie mi nie po drodze a frajda z jazdy jest nie do opisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba zbierać kasę i kupować powoli graty :P

 

A jak sprawa ze sprzęgłem wygląda? U mnie dwumasy na 90% nie ma (poprzedni właściciel nic nie dłubał przy tym przez 6 lat, i mój mechanik też mówi, że nie ma dwumasy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprzęgło juz powoli mówi papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zamierzasz wkładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej naradzie modyfikacji nie planuje a jak sprzęgło padnie to napewni sztywne kolo a sprzęgło pewnie seria bo akurat dwumasa mi pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre AHU występowały bez koła dwumasowego, więc koszt zmiany docisku i sprzęgła jest dużo niższy. Aleosuza zakładaj wszystko jak napisałeś i jak tuner zrobi ci łagodnie narastający moment, to sprzęgło jeszcze wytrzyma. Jak już puści, to obij starą tarczę kevlarem i złóż z nowym dociskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, powie mi ktoś o ile wzrosło spalanie po wtryskach 0.216 + turbo AWX + mapa? Bo tak zacząłem rozważać wszystkie za i przeciw, pakowania gratów w silnik, i nie wiem czy na chwilę obecną nie robić tylko mapy. Bo w sumie jak spalanie z 6 litrów wzrośnie na 8-9 to odczuwalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie spadlo

ale ja inna skrzynie zalozylem i wiekszy FMIC

 

bez oszczedzania 5,5L po wlewaniu pod korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jaki masz soft że takie niskie spalanie bez oszczędzania?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

a skad ja mam to wiedziec :)

chlopaki z Inowroclawia mi to robili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich gratach ( wtrysku 0,216 ,turbo awx, wałek SDI i pompa 10/11 ) tez mam spalanie w granicach 5,5-5,6 ale jakieś 70% trasa po 16 km do pracy i z powrotem drugie 16 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodino przestań zgrywać "znafce" bo ci to nie wychodzi.

Jak można zadać pytanie jaki soft ?

Jaki ? hard,mega,light,eco i co jeszcze ? może po numerach od 1 do 10 ?

Pomyśl za nim coś napiszesz bo na razie sama żenada dodatkowo podparta gramatyką z poziomu 3-ej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem, ani nie udaję znawcy. Ale jak auto po remapie nie ma wykresu to jest to druciarstwo a nie chiptunig. EOD.

Dalej nie wiesz o czym piszesz, z wykresu ani z nazwy programu nie odczytasz spalania i nie stwierdzisz o ile spalanie będzie wyższe,niższe na takim czy innym programie w porównaniu do serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Poczytałem trochę już o modach 90tki i takie pytanie sie nasuwa: co da wymiana wtrysków na 216 bez softu, czy wgl warto? jak wtedy sie to ma do spalania itp? Nie wykluczam softu w przyszłości, ale powiedzmy że kupuje wtryski zakładam i jeżdżę parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności