Skocz do zawartości
Gość baron1

Schemat włącznika świateł

Rekomendowane odpowiedzi

witam.koledzy mam taki problem...po przekręceniu włącznika świateł w prawo (tak aby zapaliły się światła mijania) zapala mi się także tylnne światło przeciwmgielne.jak delikatnie poruszam tym włącznikiem to czasem to światło tylne przeciwmgielne znika ale pózniej zapala się w czasie jazdy pod wpływem wstrząsów.czy jest to usterka którą moge usunąć poprzez oczyszczenie lub odgięcie styków czy musze wymienic cały włącznik.jeśli jest to do naprawy to prosze opisać jak mam to zrobić.dziekuje i pozdrawiam
tak to jest do usunięcia właśnie tak jak opisałeś :ok przez odgięcie DELIKATNE styków

 

---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

 

witam, czy moglby mi ktos pomóc opisać włącznik świateł, ponieważ powyginały mi sie te blaszki i nie wiem w jakim powinny być położeniu.

5 blaszek od spodu jak się zdejmie obudowe z pokrętła, które blaszki powinny dotykać w ustawieniu na 0, jak powinny być w położeniu postojówek i mijania bo obecnie działają mi tylko lewe postoje, prawych ani mijania nie mam :(

z góry dzięki

a to zerknij na post kolegi Grzegorza ma w pozycji wyłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Rafciu za pomoc.juz wiem o co biega.poszedł POMÓGŁ.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, witam kolego.czy mógłbys napisać mi ktore dokladnie blaszki maja się stykać a które trzeba odgiąć aby nie dotykały ( na przykładzie schematu zamieszczonego przez ciebie).kiedy zapaliłem światła mijania to paliło sie tylne przeciwmgielne.cos tam odgiełem i teraz przeciwmgielne tylne nie zapala sie wcale ale za to przednie halogeny świeca nawet na wyłączonych światłach.cos jest popier....jak możesz to pomóż....z góry dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz, witam kolego.czy mógłbys napisać mi ktore dokladnie blaszki maja się stykać a które trzeba odgiąć aby nie dotykały ( na przykładzie schematu zamieszczonego przez ciebie).kiedy zapaliłem światła mijania to paliło sie tylne przeciwmgielne.cos tam odgiełem i teraz przeciwmgielne tylne nie zapala sie wcale ale za to przednie halogeny świeca nawet na wyłączonych światłach.cos jest popier....jak możesz to pomóż....z góry dzieki pozdrawiam
ja bym doszedł do tego metodą prób i doginał/odginał po kolei blaszki minimalnie

skoro piszesz ze "coś tam odgiąłeś" to dognij a halogen z tyłu wróci z tego co kojarzę to koło blaszki od halogenu tył jest blaszka przodu więc może za mocno ją docisnąłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuje i kombinuje ale cały czas jest kicha.masz racje...według schematu blaszki od tylnego i przedniego przeciwmgielnego sa obok siebie ale odginam i doginam na zmiane i ciągle jest żle.próbowałem dogiąć obie i też żle.możliwe aby ważne było to jak jest odgięte czy jaka jest szczelina między blaszkami? niemam juz pomysłu a kolega grzegorz chyba śpi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja podjechania na szrot i poproszenia o taki wyłącznik do celów naprawczych lub zamiany poprostu koszt to max 50zł a i nerwów mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tutaj u mnjie ta opcja odpada....w poblizu niema żadnego szrotu...widzialem na allegro po 30 więc pewnie będę musiał kupić bo tak być nie może .....szkoda bo najprawdopodobniej jest on dobry tylko pomataczylem z tym odginaniem i doginaniem...poczekam jeszcze może kolega grzegorz coś mi doradzi....pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz całkiem kredki...zostały juz tylko światla z przodu...żeby było śmieszniej jutro musze jechac do Poznania a niemam świateł pozycyjnych z tyłu.zostały z tyłu tylko kierunki i stopy.czy niema możliwości spięcia przewodów jakoś na krótko żeby tylne światła zapalały sie po przekreceniu stacyjki? włącznik juz zamówiłem ale będzie dopiero we wtorek...co robić ??????kto doradzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz juz całkiem kredki...zostały juz tylko światla z przodu...żeby było śmieszniej jutro musze jechac do Poznania a niemam świateł pozycyjnych z tyłu.zostały z tyłu tylko kierunki i stopy.czy niema możliwości spięcia przewodów jakoś na krótko żeby tylne światła zapalały sie po przekreceniu stacyjki? włącznik juz zamówiłem ale będzie dopiero we wtorek...co robić ??????kto doradzi????
zawsze możesz spiąć postojowe z mijania tylko czy to nie wysadzi bezpiecznika na nich nie wiem ale jak mówisz ze przód masz to tył też powinien być bo to stronami lewa/prawa jest podłączone a jakie kable to sprawdzisz po rozpisce pinów z tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie bardzo wiem które to sa mijania czyżby drogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie bardzo wiem które to sa mijania czyżby drogowe?

 

Mijania to mijania,a drogowe to w potocznym języku długie.

Zerknij jeszcze Tu

 

 

 

teraz juz całkiem kredki...zostały juz tylko światla z przodu...żeby było śmieszniej jutro musze jechac do Poznania a niemam świateł pozycyjnych z tyłu.zostały z tyłu tylko kierunki i stopy.czy niema możliwości spięcia przewodów jakoś na krótko żeby tylne światła zapalały sie po przekreceniu stacyjki? włącznik juz zamówiłem ale będzie dopiero we wtorek...co robić ??????kto doradzi????

 

Nic nie spinaj bo jeszcze instalację wypalisz.Lepiwj nie ryzykuj a na spokojnie napraw wyłącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że podpięcie się do tego tematu jest na miejscu.

 

Otóż chciałbym zapytać kolegów - być może ktoś się orientuje ...

 

Przy opisie włącznika świateł powyżej mamy opis pinów:

 

Pin 13 ozn. 58L - pozycyjne lewa strona

Pin 14 ozn. 58R - pozycyjne prawa strona

 

Otóż mam B5 FL USA i przy okazji instalacji świateł dziennych hella postanowiłem w końcu zafundować sobie euroswitch aby mieć pozycyjne i zakupiłem w tym celu europejski włącznik (BK7 1C0 941 531 A), ale mam z nim problem i nie wiem czy kupiłem uszkodzony, czy różnice wynikają z odmiennej instalacji elektrycznej w wersji USA.

 

w zakupionym włączniku pin 14(58R) jest martwy - nie pojawia się na nim plus z pinu 15(30), natomiast pin 13(58L) działa bez zarzutu

 

moje wątpliwości budzi fakt, że w moim Passacie oba światła pozycyjne (R+L), podświetlenie tablic rejestracyjnych oraz wszystkie obrysówki są podpiete do pinu 13(58L), natomiast pin 14(58R) jest niewykorzystany co powoduje że po zamontowaniu włącznika europejskiego nie ma w aucie żadnej z pozycji - to skłania mnie do zastanowienia czy w wersji europejskiej nie jest przypadkiem dokładnie odwrotnie i czy niedziałanie pinu 58R jest całkiem OK

 

Jeśli ktoś może przemierzyć miernikiem połączenia: 30-58L oraz 30-58R i zeznać czy na obu pinach pojawia się sygnał z pinu 30 po zmianie z OFF na pozycję lub światła, to bardzo mi tym pomoże.

 

Dałem za ten włącznik 88zł (oryginał, używka) i jeśli już coś w nim nie działa to nie wróży to dobrze na przyszłość i lepiej go oddać i odebrać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyściłem ostatnio włącznik świateł bo od czasu do czasu razem ze światłami mijania zapalały mi się samoczynnie tylne przeciwmgielne i ten problem naprawiłem, ale pojawił się nowy. teraz nie świecą mi zupełnie postojówki z prawej strony :) ma ktoś pojęcie w jakich pozycjach powinny być te blaszki w środku kiedy pokrętło jest ustawione w pierwszej pozycji, czyli same postojówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chcialem tylko zapytac do czego sluzy ten walek w srodku przelacznika ?? POniewaz kupilem na zlomie inny prelacznik natomiast nie posiada on tgo srodkowego wałka a wszystko idealnie działa.

 

---------- Dodano o 15:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:53 ----------

 

Witam serdecznie chcialem tylko zapytac do czego sluzy ten walek w srodku przelacznika a dokladnie ta rolka w tym plastiku ze sprezynką ?? POniewaz kupilem na zlomie inny prelacznik natomiast nie posiada on tej srodkowej rolki a wszystko idealnie działa.

 

---------- Dodano o 15:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:55 ----------

 

Witam serdecznie chcialem tylko zapytac do czego sluzy ten walek w srodku przelacznika a dokladnie ta rolka w tym plastiku ze sprezynką ?? POniewaz kupilem na zlomie inny przelacznik natomiast nie posiada on tej srodkowej rolki a wszystko idealnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie tego bolca w światłach jak już się ten bolec wyjmie to pod nim znajdują się takie białe plastiki a w nich sprężyny i mój problem jest następujący, jak to ma być ułożone? tym plastikiem w środku i sprężyna ma wystawać czy sprężyna w środku a plastik ma wystawać? Głupi problem ale nie wiem i jednej mi brak bo przekręciłem za mocno włączając przeciwmgielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam nietypowy problem w B5 3B z zielonym podświetleniem, mianowicie włącznik świateł raz świeci raz nie. Chodzi o jego podświetlenie domyślam się że gdzieś jest załamany kabel. Włącnzik jest sprawny włącza i wyłącza światła przeciwmgłowe tylne tak samo. Problem jak wcześniej napisałem to mrugające podświetlenie samego włącznika diody... i tu moje pytanie, który kabel odpowiada za podświetlenie tego ikonek na tym włączniku? znalalzłem na naszym forum taki schemacik, ale niestety nie wiem , na którym pinie i jego kablu mam się skupić. Pinie który odpowiada u mnie za podświetlenie na zielono, a w innych autach na czerowno. Poratuje ktoś radą?

Opis w moim włączniku jest taki sam.

 

qwe.jpg.c479dfcecbda0b20998518eea3a23c70.jpg

Edytowane przez tipp-ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności