Skocz do zawartości
Gość KRISTA

WYCIERACZKA TYŁ-BRAK REAKCJI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gawronik

Muszę w niedzielę na gieldzie popatrzeć od czego by tu przypasować :614:

 

Pomysł niezły :641: Jak coś uda Ci się wykombinować, to daj znać! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Dzisiaj rozebrałem silniczek od tylnej wycieraczki.

Wyciągnełem dysze rozkręciłem pokrywę na mechanizmie od wycieraczki,wyciągnełem rurkę i okazało się że jest cała :642:

Wyczyściłem rurkę papierkiem tuleje wyskrobałem cienkim imbusem (nie miałem pilnika tak małego),nasmarowałem smarem i gotowe. :629:

 

A już miałem patent na myśli żeby wkleić samę dysze a od środka wypiłować to zabezpieczenie w tym kolanku plastikowym do którego podłącza sie wężyk żeby się kręciło razem z wycieraczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A już miałem patent na myśli żeby wkleić samę dysze a od środka wypiłować to zabezpieczenie w tym kolanku plastikowym do którego podłącza sie wężyk żeby się kręciło razem z wycieraczką

 

 

Właśnie myślałem o tym samym :-)

Ciekawe tylko czy nie było by przecieków od strony plastiku po dłuższym użytkowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Po wklejeniu na żywice nie powinno byc problemu w końcu niema tam takiego dużego ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o ten ruch który ma wykonywać. Niektóre elementy będą mu podlegać i nie wiem czy taki wężyk po jakimś czasie nie padnie na skutek tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Myśle że nie powinien trzeba by było zastosować taki wężyk jak jest tylko trochę dłuższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem się i ja za silnik tylnej wycieraczki , bo przestał działać . Skorzystałem z opisu kolegi Gawronika , który świetnie to opisał. Ja natomiast dodatkowo zrobiłem fotki , może się komuś przydadzą - tylko nie wiem czy uda mi się wszystkie dołaczyć. Jest ich 21 , ale spróbuje , jakby co to proszę o pomoc.

 

Na tej zdjęciu (6) najlepiej zaznaczyć sobie położenie koła napędzanego przez silnik , by przy złożeniu bieg silnika był odpowiedni.

 

foto189nh.th.jpg foto138ca.th.jpg foto089zb.th.jpg

 

foto032ib.th.jpg foto018ww.th.jpg foto007fp.th.jpg

 

[Marek] rozjaśniłem, wyostrzyłem, zamieniłem na jpg. Super Foty thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te najważniejsze , pomocne przy naprawie. Jakby ktoś chciał to mogę wysłac pocztą wszystkie ( spakowane rarem mają 3,5MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ostatnio widziałem na sklepie koło warsztatu taka paczuszke sygnowaną jako oryginał vw i widniał na niej napis zestaw naprawczy wycieraczki tylnej. Tylko nie wiem co on zawierał może to to czego nam trzeba?

 

Dzisiaj sie dowiedziałem w zestawie jest: rurka, dysza, oring ,uszczelka silniczka, dwa smary jeden do rurki drugi do mechanizmu silniczka,cała tuleja obrotowa z zębatką.

Koszt 150zł (oryginał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

do Piernika

rozebrałem taka jak silnik wycieraczki wyglada w srodku jak nowa ale zatrzymałem sie na etapie wyciagania osi

pytanie do zdjęcia 3 lub 5 jak ściągnąłeś to ośkę podważałeś śrubokretem pod tym sforzniem na plastikowym kole , a z drugiej strony pod kołem żebatym, próbowałem ale niechce zejść a niechciał bym czegoś urwać , a może wybijałeś od strony ramienia wycieraczki opisz bo mam z tym problem.

 

jak miałeś ustawiona wycieraczkę z prawej strony szyby patrząc od tyłu? pytam bo trzpień zębaty który wychodzi z silnika masz ustawiony jak by o opory umnie też tak jest stąd to pytanie i czy wyczyszczenie dało efekt czjak ponizęj

 

swoją drogą nie jestem do końc pewien czy nie jest spalny silnik i wyciaganie tej osi ma sens ale chcę spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

Również miałem kłopot z tylną wycieraczką i po dłuższym grzebaniu straciłem cierpliwość. Próbowałem dopasować inną rurkę, ale wszystkie miały zbyt dużą średnicę zewnętrzną lub wewnętrzną. W końcu założyłem zwykły gumowy wężyk o średnicy zewnętrznej 3mm. Średnica wewnętrzna idealnie pasowała na pozostałą część mosiężnej rurki wystającej z plastikowej końcówki (zdj. nr 4). Podczas wkładania w obrotową tuleję porządnie nasmarowałem ją smarem( oczywiście po wyczyszczeniu z rdzy). Plastikowa końcówka z dyszą również idealnie pasuje na gumowy wężyk. Jak na razie "patent" działa sprawnie już trzeci miesiąc. Nie wiem jak ze zmęczeniem materiału i czy wężyk się w końcu nie ukręci( skręca się w obrotowej tulei o jakieś 90 stopni), ale jak na razie działa sprawnie i mam "obracany" spryskiwacz za ruchem wycieraczki :hyhy: . Do tej pory nie stwierdziłem żadnych wycieków płynu.

 

Pozdrawiam :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gorny:

Ośkę z napędem wybiłem gumowym młotkiem , troche powazając od strony koła ( była troche zardzewiała i też ciężko zchodziła).

Wycieraczka z tyłu na szybie jest i była po prawej - to 6 zdjecie zrobiłem specjalnie by ustawic tak samo bieg silnika wycieraczki.

Jakby co to pytaj.

Pozdrawiam piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

Piernik

wybilem dzisiaj tą ośkę od strony wycieraczki ale przy wybijaniu pęla mi plastikowa dysza na zdjeciu u ciebie jej nie widzę czy ona jest sciągana? po wyruszeniu resztek plastiku widać chyba końcuwke tej miedziańej rurki która się ukręca nie wiem czy ja też wybic do tyłu w stronę kół

objechałem ośkę papierkiem i podłaczyłem na kablach i bingo ruszyla i chodzi ana razie nie skręcam bo nie wiem co z tą dyszą jutro zabacze czy w serwise coś mają.

ogladam paski i właśnie jedne maja wycieraczkę z prawej a inne z lewej dlatego nie jestem pewien czy ona staneła z prawej strony (patrząc od tyłu) czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

zapomniałem dodac że wyleciała jeszcze malutka uszczelka oring i nie jestem pewien gdzie on był czy poniżej frezów gdzie jest lekkie wgłębienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorny7

Dyszke kupisz w serwisie napewno ( mój brat takową kupował - ok.15zł)- skręcić możesz , bo dyszka jest wciskana w rurkę .Ten oring wchodzi w część plastkową silnka uszczelniając ośke od strony frezów.

 

Chciałem sprostowac info o położeniu tylnej wycieraczki na szybie : stojąc za autem leży na 100% po LEWEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten sam problem, wycieraczka się nie chciała obracać, spryskiwacz jakoś nie chciał spryskiwać, więc po przeanalizowaniu całego wątku zabrałem się do roboty.

Dużo mi pomogły zdjęcia od Piernika oraz wykorzysałem pomysł Gawronika.

Problem u mnie polegał na tym, że nie wiedziałem czy działa silniczek. Po rozmontowaniu wszystkich części okazało się, że cała rurka (zdjęcie) była tak zakleszczona, że nawet silniczek nie dawał rady ją obracać i w tym była u mnie przyczyna. Po przeczyszczeniu wszystko chodziło bez zarzutów.

Ale był i kolejny problem, rurka ukręcona.

Ja wykorzystałem rurkę od spryskiwacza CIFu, posłużyłem się w tym przypadku poleceniami Gawronika

5)

Następnie silniczek unieruchamiamy w imadle. Potem bierzemy wiertarkę i wiertło 4-kę i rozwiercamy ośkę ramienia wycieraczki by pozbyć się resztek oryginalnej rurki.

 

6)

Następnie - w tym samym celu co wyżej - rozwiercamy za pomocą wiertła 3,5mm plastikowy króciec wężyka, który 'siedzi' w odkręconej pokrywce mechanizmu. (Króciec da się wypchnąć z pokrywki - tak będzie łatwiej go 'obrabiać'.) Tu trzeba z wyczuciem, by się nie przewiercić na wylot... ;) Zalecam wiercenie na głębokość ok. 2-2,5cm (3cm może być już za dużo).

 

7)

Czyścimy oba 'rozwiercone' elementy z opiłków i 'zadziorów' po wierceniu (użyć m.in. okrągłego 'iglaczka') i sprawdzamy drożność króćca. W razie potrzeby przepchnąć go jakimś drutem.

 

Po zamontowaniu wszystkiego, spryskiwacz chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz20

Tylni spryskiwacz mi działa lecz nie działa wycieraczka.

Czego to jest przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiju

Witam,

przesledzilem sprawe tylnej wycieraczki, a raczej sprykiwacza i dziekujac za wszelkie wskazowki tutaj udzielane (szczegolnie koledze Gawronikowi) udalo mi sie rozebrac cala wycieraczke na czesci. Problem mialem z usunieciem mosieznej rurki oraz plastikowego "kolanka" doprowadzajacej plyn do dyszy spryskiwacza. Wogole nie bylo mozliwosci wykonania jakiegokolwiek ruchu. Pewnie jeszcze nie doszlo do ukrecenia rurki, ale stan byl juz agonalny, gdyz kilka ostatnich ruchow jeszcze na szybie strumien plynu podazal za wycieraczka. Nie czekajac wiec na zalanie elektryki postanowilem za rada szanownych forumowiczow szybko zdzialac. Mosiezna rurka dosc uparcie pozostawala na swoim miejscu pomimo pierwotnego zapuszczania olejem calej tulejki w ktorej sie znajdowala i delikatnego pukania w nia od strony dyszy. Finalnie zakonczylo sie to recznym ukreceniem rurki i usunieciem pozostalosci przy uzyciu wiertarki. I tutaj mam pewne spostrzezenie- otoz w miejscu gdzie na tulejce znajduje sie gwint dla sruby mocujacej wycieraczke, od wewnatrz (przynajmniej wg mnie) znajduje sie przewezenie swiatla tulejki w ktorej znajduje sie mosiezna, nieszczesna rurka i w tym miejscu zwykle nastepuje ukrecenie rurki, gdyz tam ona sie zakleszcza. Teraz jestem na etapie sztukowania brakujacej rurki i mam nadzieje ze juz niebawem zakonczy sie problem chwilowego braku tylnej wycieraczki i spryskiwacza. Jeszcze raz dziekuje za cenne wskazowki :ok: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

mam pomysł założenia spryskiwacza taj jak w fiacie cinquocento czyli zgóry nad szyba rurkę z plynem poprowadzę pod tapicerką górną klapy.

jak sfinalizuje sprawe dam znac z przebiegu w temacie

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ze strony elektrycznej - nie mam żadnego zasilania na silniku tylnej wycieraczki, spryskiwacz ok. Zanim przeryje niepotrzebnie całą kablownie może ktoś doświadczony wskaże jakieś słabe punkty elektryki wycieraczki, albo typowe usterki z takimi objawami ? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności