Skocz do zawartości
Gość marunio77

wariujace wycieraczki przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

tak, tylko że ona raz działały raz nie

nie kupowałem bo jeden z forumowych kolegów ma troche gratów i miał dla mnie poszukać. jak dał znac że nie posiada to 2 dni później (bo weekend) zakupiłem sam

dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antracyt.

Kolego,nie pomyliłeś wątków?:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje hasło

"okoń"

 

takie nawiązanie do kolegi zima 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,nie pomyliłeś wątków?

Właśnie patrzę, że chyba coś mi się pomyliło :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wycieraczki swirowały pawiana, raz chodziły raz nie, raz chodziły jakby mogły a nie chciały (niewazne od predkosci) raz normalnie , aż do dzisiaj rana gdzie dojechały do połowy i staneły...sprawdzałem przekaznik dociskałem i wyglada ok, rozbierałem tez w srodku (przekaznik) i jak nówka wyglada a wycieraczki stoją, dodam jeszcze ze niemam brzeczka jak swiatła zostawie właczone i wyciągne kluczyk...macie jakieś pomysły...postaram sie znależć ten przekaznik i sprawdzic, ew. gdzie jeszcze szukac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wycieraczki swirowały pawiana, raz chodziły raz nie, raz chodziły jakby mogły a nie chciały (niewazne od predkosci) raz normalnie , aż do dzisiaj rana gdzie dojechały do połowy i staneły...sprawdzałem przekaznik dociskałem i wyglada ok, rozbierałem tez w srodku (przekaznik) i jak nówka wyglada a wycieraczki stoją, dodam jeszcze ze niemam brzeczka jak swiatła zostawie właczone i wyciągne kluczyk...macie jakieś pomysły...postaram sie znależć ten przekaznik i sprawdzic, ew. gdzie jeszcze szukac ??

miałem to samo ewidentna wina przekaźnika koszt około 180 zł ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostać do silniczka wycieraczek przednich?? Mi też wycieraczki raz działały a raz nie... od dziś dwa trupy na przedniej szybie... Wyjąłem 377, ale on jest jak nowy... bezpiecznik też cały...

 

Już uporałem się z problemem :)

Edytowane przez css

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat:)

 

Mój problem wygląda następująco:)

 

Na najszybszym chodzi normalnie,

Na srednim chodzi normalnie

Na czasowym także jest ok, ze zmiana czasu machniecia wycieraczki

 

Ale, gdy chcę je wyłączyć i daję na sam dół to wycieraczki robią z 7-8 ruchów i czasem zatrzymują się na srodku, czasem na maxa rozwarte, i muszę nimi tak machać aż sie zamkna:/ Czasem jak są wyłączone to przy przekreceniu kluczyka takze tak robia a czasem nie...

 

Co to może byc? czytałem zeby bezpiecznik docisnać ale gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mnie problwm jest taki wycieczki dojda do góry i stają jak docisne manetke na dół to pulsacyjnie zejda na dol co to moze byc przekaznik poszedl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żabol jeśli bezpiecznik to tylko po lewej stronie deski rozdzielczej. Jak otworzysz drzwi to zdejmij zaślepkę z deski rozdzielczej i tam masz wszystkie bezpieczniki. Ale ja bym obstawiał przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z wycieraczkami. Podmieniłem przekaźnik i nic nie pomogło. Podmiana manetki wycieraczek, także nie pomogła. Obstawiam, że przy silniczku wycieraczek będzie problem.

Możesz jeszcze podnieść wycieraczki i sprawdzić czy podczas ładnej pogody (bez deszczu) śmigają normalnie. U mnie właśnie bez deszczu to wszystko jest ok. Jak zaczyna się robić mokro i wilgotno zaczynają się cuda, a więc raczej stawiam na elektronikę przy silniczku, gdyż jest najbardziej podatna na warunki atmosferyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem ustał na 1 dzien po docisnieciu wszystkich bezpiecznikow, lecz teraz nadal szaleja, podczas gdy powinny ruszyc sie raz(na wyłączonym) to ruszaja sie z 7-8 razy i nie staja w dobrej pozycji, przy odpalaniu silnika(na wylaczonych wycieraczkach) takze ruszaja sie te 7-8 razy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabol mam tak samo i sam nie wiem z czego to wynika.....hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czekamy na jakies informacje:) Jak dojdę do czegość to dam info tutaj co i jak trzeba zrobic:/ Strasznie denerwuje mnie to, bo na sucho jada przy odpalaniu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na sucho jadą to może faktycznie przekaźnik lub manetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik jest za bezpiecznikami - widać go jak zdejmiesz tą osłonę z boku i można wsadzić rękę i go wyciągnąć w celu demontażu i diagnozy wzrokowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go wyciągnałem, podociskałem i nadal problem był:) o dziwo wymieniłem później żarówkę (tył -prawy-stop) bo była spalona i wycieraczki chodzą ok... Możliwe że to było przez zwarcie spowodowane uszkodzoną żarówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, a jaki to problem przeczyścić raz w roku wszystkie ośki i przeguby mechanizmu wycieraczek w podszybiu np. WD-40? Lub czyszcząco-smarującym środkiem WURTH? Zapiekają Wam się zasyfione sworznie mechanizmu. Miałem te problemy 5 lat temu, i od tego czasu co roku regularnie je smaruję, no i wycieraczki żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności