Skocz do zawartości
Gość marunio77

wariujace wycieraczki przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marunio77

mam problem z wycieraczkami przedniej szyby, a idzie to tak: wlaczam wycieraczki - niezaleznie w ktore polozenie - przecieraja szybe 3-4 razy (na czasowym rownierz!!!!) i zatrzymuja sie, niezaleznie, gdzie je to wylaczenie zastanie, np. na srodku szyby. Po paru sekundach znowu wykonuja ze 3-4 ruchy. przy czym chodza normalnie, czyli nie wolno, czy nie zwalniaja, spryskiwacz dziala. Jak spryskam szybe to tez zaczynaja ten cyrk. Jak wylacze, to po skonczeniu "cyklu" przestaja pracowac, ale jesli sa nie w pozycji zerowej, to po uruchomieniu silnika i tak robia te swoje 3-4 ruchy. Czasem wracaja do normy - wlasnie wtedy, kiedy podjezdzalem do servisu VW no a na dzialajacych, mowili, ze nie moga zobaczyc, co jest nie tak( jak dla mnie, to slabe tlumaczenie, jak na serwis VW) POMOCY!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przekaźnika w skrzynce bezpieczników i przyjrzyj się jemu, czasami wystarczy go docisnąć :) Miałem tak samo w B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maser67

Zgodzę z przedmówcą. U mnie było troszkę inaczej, mianowicie wycieraczki chodziły cały czas zaraz po włączeniu zapłonu i w żaden sposób nie można ich było wyłączyć. Po dopchnięciu przekaźnika problem znikł i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marunio77

no tak, ale zagladalem do skrzynki bezpiecznikow i, sory jak zabrzmi glupio - nie ma tam nic poza bezpiecznikami. Jesli jest jakas inna skrzynka - prosze powiedzcie, bo, mimo, ze jako nastolatek grzebalem dosyc duzo w autach, to ten pasek jest dla mnie duzo za nowoczesny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marunio77

spoko - juz znalazlem przekazniki :ok: nawiasem mowiac, to chyba nie mogli ich umiescic w bardziej niedostepnym miejscu. Popukalem w ten odpowiedni i wycieraczki, choc nie dzialaja dobrze w 100% to przynajmniej wracaja do pozycji zerowej, po tym co wyczyniaja na szybie :hurra::hurra: trzeba bedzie wymienic, ale przynajmniej dobrze, ze wiem co, to zrobie to sam (juz sie boje ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choc nie dzialaja dobrze w 100% to przynajmniej wracaja do pozycji zerowej

 

A o tym też było na forum ;) Zapieka się silniczek, tem szukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marunio77

chyba zaczne jednak od przekaznika, bo wycieraczki - jak juz chodza - to normalnie pracuja, a to wylaczanie wyglada, jak odcinanie pradu po prostu. Teraz przy czasowce np. robia 2machniecia, zamiast jednego, a poza tym wszystko w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sigman
spoko - juz znalazlem przekazniki :ok:

 

Moglbys doradzić, gdzie znajdują się te przekaźniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, wycieraczki poczatkowo dodawaly sobie obrotow i po wylaczeniu ich jeszcze przez jakis czas same chodzily - wiec wymienilem przekaznik (377) ,problem takjakby znikl ale pojawil sie nastepny bo teraz wycieraczki zatrzymuja sie gdzie chca i wlasnie nie mam pojecia czy wymienic silniczek czy cos jeszcze innego. Jak myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mama problem z wycieraczkami w pasku b5 wycieraczki działają tylko na najszybszych obrotach. Kupiłem nowy przekaźnik i manetkę i nic dalej to samo.Silnik też był sprawdzany i jest ok. Nie wiem co to jest proszę o pomoc.

Pozdrawiam:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam ten problem ,że wyłączam wycieraczki a ONE dalej chodzą ! Czasami przestają ,czasami same się włączą ! Próbowałem już na szybkim biegu , na czasówce - wszystko działa - wolniej , szybciej , przełącznik wydaje się ok . Ale włączają się kiedy chcą -jest to denerwujące ! Ktoś pisał , że trzeba docisnąć przekażnik ,ale gdzie on jest ???? POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem takjakby znikl ale pojawil sie nastepny bo teraz wycieraczki zatrzymuja sie gdzie chca i wlasnie nie mam pojecia czy wymienic silniczek czy cos jeszcze innego. Jak myslicie ??

 

Musisz rozebrać mechanizm wycieraczki. Na 99 % bedzie wytarta jedna ścieżka sterująca czasową pracą wycieraczek. Kiedy rozbierzesz napewno zauważysz o co chodzi. To są takie ścieżki w kształcie okręgów na dużej zębatce. Przerabiałem to kiedyś co prawda w POLONEZIE :-) ale zasada działania każdych wycieraczek jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawdzcie czy czpienie się nie zacierają, przerabiałem to w Audi. Podobne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takieproblem że na czasuwce wycieraczki zaczynaja chodzić normalnie ale po 3 6 4 (rożnie) ruchach zaczynają przyspieszać czasem zrobią 2 szybsze ruchy potem znowu zwolnią potem znowu różnie ogólnie i już sprawdzalem co się da i nie wiem dalej

Czyżby manetka? ale to już chyba tylko wymieniając stwierdzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z wycieraczkami gdy odpalam auto wlanczaja sie przednie i nie chca sie wyłaczyc wymienilem silniczek od wycieraczek przekaznik manetke pod kierownica i nadal jest to samo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . przerabiałem ten problem w swoim pasacie, wycieraczki robiły co chciały zatrzymywały się na środku szyby w pozycji zero.wymienilem najpierw manetke ,bez zmian. następnie przekażnik 377 było w porządku przez miesiąc , ściągam obudowe przekażnika i widze dwie małe cewki z elektromagnesem z których jedna jest zapieczona i okopcona więc ta cewka powoduje zwarcie i puczcza kiedy sie nagrzeje i zatrzymuje wycieraczke w różnych pozycjach. ale, jakaś musi być tego przyczyna. doszłem do tego wyciągając mechanizm wycieraczek robierając go na części pierwsze , jedna ośka była zatarta , co powodowało duże opory pobierania prądu dla tej wspomnianej cewki z przekażnika, przez co zaczynala się grzać i robić zwarcie . także wniosek wychodzi nato że sama wymiana 377, wystarczy na jakiś czas problem może powrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w sytuacji gdy wycieraczki poruszają się baaardzo wolno jakby czasem przeskakując, a gdzies spod deski wydobywa sie dziwny cykający dźwięk?????

Edytowane przez ciichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów:) Na obecną chwilę jestem bez radny:( wertując wszystkie posty na forum nie znalazłem odpowiedzi co do przyczyny, mianowcie po właczeniu zapłonu wycieraczki właczaja sie same, niezaleznie od niczego w pewnych momentach jest na kilka sekund dobrze ale to rzadkosc. Ze znajomym elektrykiem przejzelismy wszystkie ewnetualnosci, manetka sprawna w 100% została podmieniona bez efektu, nawet bez podłaczenia jej pod kostke wycieraczki nadal pracuja samoczynnie, przekaznik wycierczek 377 wymieniony z drugiego auta efekt ten sam właczaja sie nadal, na ostatnim miejscu zostaje silniczek po rozebraniu był w rewelacyjnym stanie bez zadnych przeciwskazan czegokolwiek styki w srodku zostały przeczysczone nasmarowane na nowo,ściezki koliste sterujące pracą czasowa nie wytarte:( bez przerw, kable wchodzace pod deska jak i pod silniczek nie nadpalone, nie zasniedziałe, nie przerwane. Miernik nie wskazuje zadnych zwarc kabelków ...:( Bardzo prosze o pomoc badz ewentualne doswiadczenie lub jakiekolwiek pomysły co moze byc ta ostateczna przyczyna??????? Z góry dziekuje i Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów:) Na obecną chwilę jestem bez radny:( wertując wszystkie posty na forum nie znalazłem odpowiedzi co do przyczyny, mianowcie po właczeniu zapłonu wycieraczki właczaja sie same, niezaleznie od niczego w pewnych momentach jest na kilka sekund dobrze ale to rzadkosc. Ze znajomym elektrykiem przejzelismy wszystkie ewnetualnosci, manetka sprawna w 100% została podmieniona bez efektu, nawet bez podłaczenia jej pod kostke wycieraczki nadal pracuja samoczynnie, przekaznik wycierczek 377 wymieniony z drugiego auta efekt ten sam właczaja sie nadal, na ostatnim miejscu zostaje silniczek po rozebraniu był w rewelacyjnym stanie bez zadnych przeciwskazan czegokolwiek styki w srodku zostały przeczysczone nasmarowane na nowo,ściezki koliste sterujące pracą czasowa nie wytarte:( bez przerw, kable wchodzace pod deska jak i pod silniczek nie nadpalone, nie zasniedziałe, nie przerwane. Miernik nie wskazuje zadnych zwarc kabelków ...:( Bardzo prosze o pomoc badz ewentualne doswiadczenie lub jakiekolwiek pomysły co moze byc ta ostateczna przyczyna??????? Z góry dziekuje i Pozdrawiam:)

Wypadałoby zatem sprawdzić ECU oraz moduł komfortu,dwie narażone na wilgoć kwestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności