Skocz do zawartości
Gość marunio77

wariujace wycieraczki przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Że co? Chyba nie przeczytałeś o czym tu ludzie pisza:)

 

Dziwne że nic nie zrobiłem prócz wymiany żarówki i wyciągniecia przekaznika i wlozeniu go spowrotem i wycieraczki chodzą jak nowe:) Więc sworznie nie maja tu znaczenia... gdyby wycieraczki ciezko chodzily i blokowalo je to wtedy tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten temat odnośnie samoistnego uruchamiania wycieraczek http://forum.vw-passat.pl/threads/4503-Samoczynne-wlaczanie-sie-wycieraczek!

Przy wymianie żarówki podnosiłeś klapę do góry więc woda się przemieściła (brak zwarcia w elektronice tylnej wycieraczki) - ale to tylko przypuszczenia :)

Pozdrawiam

Edytowane przez power72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podziele sie z wami moimi objawami zaczeły powoli pracować na każdym biegu i czasem nie zeszły do konca ale już to opanowałem trzeba odkręcić wycieraczki klucz 13 następnie zdjąć podszybie uwaga na to moje pękło nowe 85 w aso odkręcić pokrywę komputera klucz 8 tylko klemkę plusa zdjąć i na dwie śrubki na klucz 8 jest przykręcony komp odkęcić go i odchylić i na 3 śrubki jest zamocowane całe ramiona z silniczkiem wyjąć to i wyczyscić mocowania tam gdzie wycieraczki sie przykręca tam jest zapieczone przesmarować i składać u mnie chodzą jak nowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez rozbieranai można to zrobić :fajny Wystarczy popsikać WD-40 parę razy a potem powtórzyć zabieg po miesiącu - i po problemie :) 7 lat tak jeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD pryskałem kilkukrotnie nic u mnie nie pomogło było tak zapieczone ze młodkiem ciężko było wybić ale mozna próbować Wd u mnie nie pomogło trzeba było rozebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy jak ośka jest zapieczona, jeżeli delikatnie to WD pomoże. U mnie wycieraczki na największej prędkości chodziły tak, jak na najmniejszej, mechanizm się grzał... Pomogło tylko wyciągnięcie mechanizmu, wybicie ośki i nasmarowanie. Teraz pięknie śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przegapi moment i zajrzy tam, gdy juz jest za późno, to tak bywa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zachowanie wycieraczek przednich. Wycieraczki po sprzątnięciu szyby schodzą o centymetr za nisko i po chwili się podnoszą na normalna pozycje. Co jest nie tak z nimi? Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem takigo typu że, Włączajac wycieraczki przedniej szyby na jakim kolwiek biegu pracowały 2-3-4 "mazniecia" po szybie i zatrzymywały sie to na srodku , to u góry to w dole szyby i się wogule nie ruszały. Trzeba je było ręcznie pobudzić za ramię wycieraczki wtedy robiły również 2-3-4 mazniecia i dalej to samo. Dodam że mechanizm wymieniłem na nowy, dziś patrzyłem na przekaźnik 377, rozebrałem go, i O.K. czysty bez przepaleń. Manetka też działa prawidłowo. Pozostaje silniczek. Co w nim może być nie tak??

i Czy opłaca sie kupić używke na szrocie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim prywatnym zakupowozie mam ciekawa sytuacje od kad go mam. Mianowicie wycieraczki wykonuja jeden ruch po zalaczeniu swiatel drogowych tylko i wylacznie.

 

Nie reaguja na zaplon anie nic innego. Na zadanie wlacznikiem dzialaja jak nalezy nigdzie nie ma wody z tego co wiem.

 

Czy to jakas opcja czy usterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie opcja

bedzie to usterka

sprawdzil bym najpierw mase czy idzie do swiatel,silnika wycieraczek a pozniej grzebal bym manetkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie manetki, one byly wymieniane obie na nowe bo jedej odpadl guzik od tempomatu przy zachaczeniu szmatka a druga sie wytarla i byla nie za ladna.

Mase do swiatel? Nie bardzo rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez brak masy prad przechodzi przez faze i lubi wlaczac przekazniki lub inne swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Czyli mniej wiecej gdzie sa takie newralgiczne punkty w tej instalacji? Pytam bo nie chce pruc niepotrzebnie polowy auta. Bede wdziaczny za nakierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykryłem sam co było nie tak. Zatarty silnik wycieraczek. Koszt używki na szrocie 70PLN Cwaniak ze szrotu wołał 120PLN.

Ale sprowadziłem go parteru i zbiłem cene do 70 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

Odświeżę temat bo pojawił się u mnie problem z wycieraczkami, ale inny niż koledzy tutaj opisują. W poniedziałek wracałem z Poznania, zaczęło lać włączyłem wycieraczki na tryb czasowy (mam czujnik deszczu) i tak jechałem i nagle wycieraczki stanęły w pozycji przy słupkach i od tej pory działały normalnie, ale pozycja zero była na górze:) Następnie stawały w połowie szyby i tak w różnych miejscach. Wczoraj napsikałem W40 i pozycja zero wróciła na dół, ale zauważyłem, że wycieraczki teraz nie ścierają szyby do końca dochodzą tak 5 cm niżej niż wcześniej, przed awarią ścierały szybę prawie do słupka po stronie kierowcy. Dodatkowo mam słynne pykanie po wyłączeniu kierunkowskazu, ale to manetka do czyszczenia (przerabiałem to w pasku taty) :) Proszę o pomoc i bardzo dziękuję za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale inny niż koledzy tutaj opisują.

 

ja tu nie widzę innego, rozebrać wyczyścić i poskładać , bo silnik zatrzesz. Sam nawet to odkryłeś psikając wd bo pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem ale nadal cos jest nie tak. Co prawda ustawiłem je tak że wycierają szybę do góry jak dawniej ale pozycja zero jest jakoś wyżej niż wcześniej. Chyba odpuszczę temat bo już nie mam pomysłów. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usterka usunięta:) nie pomyslałbym nawet ze tylna wycieraczka bedzie odpowiedzialna za przednie i ich wariacje. Silniczek nie miał zwarcia, ani przebicia, przelotka gumowa cała z kabelkami wiec została płytka była nieco zweglona styki zwierały sie ze soba... oczyszczone wszystko, gra i buczy:P... Dzieki za pomoc temat moge zamknac:) Pozdrawiam

 

 

Wiecie o jakiej płytce pisał ciumek211? Mam podobny problem,wycieraczka przednia chodzi w pozycji manetki wyłączonej. Sprawdzałem przekaźnik, po wyjęciu go i przedmuchaniu do następnego ranka było dobrze lecz rano to samo lecz juz na chwila czasem się włączały nabierając prędkości.

Wieczorem znowu walka z wycieraczkami i wypiełem bezpiecznik a po ok 30min włożyłem go znowu było dobrze do następnego ranka. Dziś wymieniałem przekaźniki z 192 na 192- brak zmian ze 192 na 377 tak samo bez zmian czyli to nie jest wina czujnika deszczu bo z tego co mi wiadomo przekaźnik 377 omija go tak?

Dodam ze zaczęło mi się tak dziać podczas robienia testów statycznych silnika, nie wiem czy to ma jakiś związek z tym bo wcześniej wszystko działało bez zarzutów.

 

Proszę o pomoc, wertuje te forum i nic nie mogę znając a to jedyny przypadek forumowicza ciumka211 który pasuje do mojego.

 

Problem z przednimi wycieraczkami zakończony, pomogło czyszczenie płytki w silniczku tylnych wycieraczek, dodatkowo wszystko szczelnie zasilikonowałem aby woda sie nie dostawała do styków.

Pozdrawiam.

Edytowane przez dejwid86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś wymieniałem przekaźniki z 192 na 192- brak zmian ze 192 na 377 tak samo bez zmian czyli to nie jest wina czujnika deszczu bo z tego co mi wiadomo przekaźnik 377 omija go tak?

http://forum.vw-passat.pl/threads/43317-Mo%C5%BCna-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-tryb-czasowy-wycieraczek-z-omini%C4%99ciem-czujnika-deszczu?p=698589&viewfull=1#post698589

W zależności czy masz spryski świateł czy nie to musisz inny przekaźnik ale w każdym bądź razie likwiduje działanie czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności