Jump to content
Guest kssawery

Instalacja tempomatu

Recommended Posts

Teraz Ci została wiązka i manetka, u mnie były ok na szczęście. Znając moje szczęście to dalej po wymianie kompa nie będzie działać :-D

Kupiłem miernik, poszedłem do auta i sprawdzałem po kolei. Okazało się że śrubka mocująca czujnik od hamulca poluzowała się przez co ten nie zamykał obwodu. Dokręciłem to i tempomat zaczął działać!

Chyba przy robieniu zworki na kablu przy czujniku coś musiało nie łączyć, bo też powinien wtedy tempomat zatrybić...

Edited by adams

Sterownik nowy zamontowany, a tempomat jak nie działał - tak nie działa.

Jak powinny działać czujniki przy pedałach? U mnie po wciśnięciu hamulca robi się zwarcie (na sprzęgle nie mam).

Czy napięcie na biało-niebieskim przewodzie (odczyt prędkości?) powinno się zmieniać? U mnie stale jest 4,63V

Czujniki przy padale hamulca/sprzęgła powinny robić zwarcie (zamykać obwód) gdy są w pozycji zerowej. Gdy wciśniemy pedał obwód zostaje otwarty i tempomat się wyłącza

Czeski film. Skupię się na tym czujniku. Mocowanie mam homemade, możliwe, że przez to się krzaczy. Jakieś nakrętki w ASO kupiłem do tych czujników, ale muszę najpierw rozgryźć z czym to się je ;)

Mongoł ze mnie, teraz się zczaiłem, że sprawdzałem czujnik od świateł, a nie tempo. W piątek na szybko spróbuję sprawdzić właściwy. Ma ktoś z Was może fotkę w jaki sposób czujnik przy pedale sprzęgła i hamulca jest zamocowany? Chodzi mi o dość mocne zbliżenie.

dafota.2.nyr1439493786c.JPG.smDSC_0175.JPG&th=4791 dafota.2.3yg1439493786p.JPG.smDSC_0174.JPG&th=5132

W oryginale są takie blaszki (słoneczka) które siedzą w otworach na czujniki i przekręcając czujnik regulujesz jego docisk. Jeśli dokładałeś tempomat zapewne tego nie masz i musisz sobie poradzić jakoś inaczej. Można dopasować nakrętki i jedną ustawić odległość a drugą docisnąć czujnik

Mam zrobione tym drugim sposobem, ale kupiłem w ASO te słoneczka (10zł za szt około) i chce to zrobić jak w oryginale, ale wkrecanie na sucho mi nie wychodziło, może inaczej będzie na aucie ;)

Szybko przed pracą sprawdziłem tym razem dobry czujnik, jest ok. Pozycja 0 jest zwarcie, wcisne pedal - przejscia nie ma. Powoli kończą mi się pomysły na to co może byc nie tak. Sprawdzając kostkę znalazłem przejście między pinem 2, a 11. Też tak ktoś ma?

Już to robiłem, 'przeleciałem' wszystkie wiązki, ale jak znajdę czas to je wyjmę i sprawdzę niepodłączone na spokojnie.

Przeleć lutownicą wszystkie luty w sterowniku.

U mnie to pomagało. Niestety tylko na chwilę.

Panowie mam taki problem. Kupiłem passata b4 1z '94 rok produkcji. Licznik mam taki: moj.jpg czyli mam rozumieć że to jest ten pracujący na lince? Jeżeli tak to kolejne pytanie, są tutoriale jak przerobić z analogowego na elektryczny. Czy w związku z tym są jakieś ułatwienia w montażu (czyli podpięcie kabelków przycisków i aktywacja oprogramowania) czy mimo to i tak trzeba będzie montować serwo itp?

Ale co chcesz montować? Tempomat w 1Z?

Wystarczy zamontować manetkę tempomatu, podpiąć ją do wystającej kostki za skrzynką bezpieczników i aktywować tempomat vagiem. Nic więcej nie trzeba robić..

Najwidoczniej źle zrozumiałem poprzednie post. Dzięki za sprostowanie! ;)

Aby w 1Z zamontować tempomat ECU musi mieć sygnał prędkości. Ty masz linkę więc nie masz w skrzyni impulsatora, a tym samym ECU nie ma sygnału VSS.

W tym przypadku trzeba więc:

- licznik tzw.: full elektronik

- czujnik prędkości [VSS] (nie musi być z TDI, każda skrzynia manualna w B4/Golf 3/Corrado ma taki sam)

- dorobić wiązkę do skrzynki bezpieczników z czujnika VSS

Wiem, że odpisuję po 2 latach ? i nikt być może już nie przeczyta tego, ale parę dni temu zamontowałem u siebie wg przepisu od golfiarzy...też mam linkę i działa, licznik mam jak na zdjęciach u FOMA i hula. Sygnał mam ze skrzyni i nic nie trzeba dorabiać, a tym bardziej żadnych full elektroników... Jakby jakiś spóźniony, jak ja,  jeszcze próbował montować, to wrzucam loga z działania http://vaglogi.pl/log-006_6jaiV8.html .  Pazdrawlaju

Edited by dolkom

Zrób, jeśli masz możliwość, fotkę co masz zamontowane w skrzyni i co masz z tyłu licznika, bo zawsze sądziłem, że jak licznik jest "analogowy" to ECU/EDC nie ma sygnału prędkości ;)

W 1z do zamontowania tempomatu potrzebna jest manetka razem z wiązka i dostęp do kompa żeby go aktywować, nic więcej. Zakładałem do siebie z licznikiem na linkę, działał. Teraz mam licznik MFA z impulsatorem w skrzyni biegów i też działa. Uwaga w B4 1.9tdi są często problemy z czujnikiem położenia pedału hamulca(miga kontrolka świec żarowych)  wtedy tempomat nie będzie działał.

Edited by adam0707