Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, wciśnięty czujnik robi zwarcie/przejście.

@Adams, daj znać jakim sposobem sprawdziłeś pompkę, które piny co robią, bo mam ten sam problem, tyle, że jeszcze komputera nie podmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odepnę wtyczkę od czujnika przy hamulcu/sprzęgle to tempomat w tym momencie nie ruszy?

Jeśli zamknę obwód w tej wtyczce to sterownik będzie widział czujnik jako sprawny?

 

Rozebrałem dzisiaj manetkę i ją wyczyściłem - nic to nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz o czujniku. Jak zewrzesz to będzie tak jakby był sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Adams, weź multimetr w łapy i sprawdź wiązkę. Manetkę też sprawdzisz (oprócz masy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zworkę na czujnikach i nic to nie dało. Wiec została pompka lub instalacja. W pomoce mogło się coś zatrzeć? Jest ona rozbieralna?

 

Jak sprawdzić wiązkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz multimetr, ustawiasz na 'zwarcie' i sprawdzasz czy piszczy na jednym i drugim końcu przewodu ;)

Podobnie z manetką, wpinasz jeden przewód od multimetra w pin chyba z czarnym kablem drugi w piny po kolei i wciskasz set i res i on ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie z manetką, wpinasz jeden przewód od multimetra w pin chyba z czarnym kablem drugi w piny po kolei i wciskasz set i res i on

O to to to. Wyjąłeś mi te słowa z ust.

 

Do Adamsa: Pewnie padł Ci sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty wcześniej pisałem, manetka nie ma masy :D Idą 4 przewody: +12, ON, RES, SET (kolejność przypadkowa).

 

To raczej nie sterownik, bo już go wymieniał. Może pompka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wtyczki popsiurałem sprayem "kontakt", sterownik zmieniałem na inny, rozebrałem i wyczyściłem manetkę, zrobiłem zworki na czujnikach i dalej tempomat nie ruszył

 

pompkę w błotniku da się jakoś rozkręcić i ewentualnie naprawić? Bo chyba tylko to mi zostaje... Lub instalacja...

 

Akurat padł mi tempomat kiedy robię często trasy autostradą po 500km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze wiązkę i manetkę tak jak Ci pisałem. Potem będziesz musiał podłączyć na krótko jakoś pompkę (ja też muszę, ale nie wiem jak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten inny sterownik to sprawny? Ja mam dwa i na żadnym się tempo nie odezwie.. Pompka to plus i minus.. Wyrysowane na niej jak ją podpiąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus, minus, masa. Jest tam rysunek? Ja się nie obeznaję w tym, wolałbym jak by mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczył :)

 

Ja u siebie raczej obstawiam sterownik, bo mam go w słabym miejscu - słabo przymocowany i na dziurach mogło go trochę wyteleptać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten inny sterownik to sprawny?

 

a kto to wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams, nie masz jakiegoś większego szrotu w okolicy? Ja mam w planach podjechać (jak sam nie rozgryzę pinoutu pompki) żeby mi po prostu użyczyli na chwilę sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszę z telefonu ale jak włączę kompa to napiszę jak z tą pompką, tylko schemat otworzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg schematu brązowo czerwony - masa, czarno niebieski (czarno żółty) plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeci pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sterujący. Bez podłączania trzeciego pompka mi się odzywała z tego co pamiętam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka u mnie sprawna, trzeci pin rzeczywiście sterujący, coś cykało w pompce po podłączeniu aku. Wychodzi na to, że sterownik wysiadł u mnie. Już zamówiłem nowy, oby był sprawny.

Muszę też znaleźć dobre miejsce dla niego, wydaje mi się że poprzedni był źle zamontowany i od wstrząsów się popsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompka po złym podłączeniu też cykała, ale jak jej podałem dobrze zasilanie to zaczęła chodzić... więc nie wiem co teraz :/

 

kupiłem miernik i będę sprawdzał kable, manetkę i czujniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności