Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Może się podzielisz co mu dolegało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się tempomat wreszcie działa
hehe to było PRIMA APRILIS :-D ale chciał bym żeby wkońcu tak było ale niestety tempomat nadal martwy :(
Może się podzielisz co mu dolegało?

ormo napewno bym się tym podzielił jak tylko bym go ożywił,ale niestety nic z tego :(

A najgorsze jest to że jak narazie to nikt z forumowiczów też nie jest w stanie mi pomóc :( (nie pomogły nawet fotki);) i co to dalej z tym robić to nie wiem :dolamam a przydał by się jak cholera bo ręka boli przy dłuższej jeździe (jeżdżę na wózku) :(

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najgorsze jest to że jak narazie to nikt z forumowiczów też nie jest w stanie mi pomóc (nie pomogły nawet fotki) i co to dalej z tym robić to nie wiem a przydał by się jak cholera bo ręka boli przy dłuższej jeździe (jeżdżę na wózku)

 

jak tylko bym wiedział co zrobić żeby działało to bym powiedział.Sam walczę z tym dziadostwem już 6 miesięcy i nic nie działa.Już nawet myślałem jak ominąć ten sterownik żeby na krótko to podłączyć.Jedyna myśl jaka mi przychodzi to jeszcze sprawdzić czy od wtyczki sterownika do pompki jest rezystancja czy czasami kable nie są uszkodzone.Jak tak patrze na twoje kabelki to u mnie jest inaczej trochę.Kable od manetki idą w kostce 4pinowej na zewnątrz auta.Uciąłem kabelek czarny i podpiąłem go pod + ze stacyjki.Po świętach zrobię zdjęcia ja miałem kiedyś automata może ci się to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozwiązanie Waszej zagadki leży w braku impulsatora w skrzyni, przez co tempomat nie otrzymuje sygnału prędkości. Sprawdźcie sobie na biało-niebieskim kablu przy sterowniku, czy pojawia się jakieś napięcie w momencie kiedy ruszycie autem. Zapewne się nie pojawi. Jeśli macie impulsator w liczniku, trzeba przerobić wiązkę i podłączyć siępod ten impulsator...

tak wygląda licznik z impulsatorem: http://www.t4-wiki.de/wiki/images/Elektrik_KI_1991_Hallgeber_Einbau_Geber_verbaut.jpg

a tak bez: http://www.t4-wiki.de/wiki/images/Elektrik_KI_1991_Hallgeber_Einbau_Abdeckung.jpg

Pod pin 1 czujnika podłączyć zacisk 15 (+ po stacyjce)

2 - wyjście z czujnika, podłączyć do pin 7 licznika lub prościej, do fioletowego kabelka łączącego się z tym pinem (wtedy powinna też działać gala w radio)

3 - masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serwisówka podaje, że przy obrocie kołem ręką napięcie na wyjściu czujnika prędkości wynosi około 5V więc masz raczej OK.
dokładnie takie napięcie było troszkę lepiej jak 6V niezależnie z jaką prędkością się koła kręciły czy 10km/h czy 100km/h napięcie się nie zmieniało.

Czyli z tego wychodzi że powinno wszystko hulać jak należy,a nie hula

Muszę jeszcze raz te wszystkie kostki sprawdzić czy,aby napewno każda jest dokładnie wpięta tam gdzie powinna być,bo już sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi?

Z tego co podawał kolega tdi1982 to wszystkie napięcia na wszystkich pinach są takie jakie mają być,więc co może być jeszcze nie tak???

tak jak widzisz kolego ormowiec to u mnie jest tam napięcie tak jak pisałem wcześniej ok.6V czyli powinno być wszystko dobrze,a nie jest :(

I W CZYM TKWI PROBLEM oto jest pytanie ??? Czy ktoś odpowie mi na nie ;)POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, rozwiązanie Waszej zagadki leży w braku impulsatora w skrzyni, przez co tempomat nie otrzymuje sygnału prędkości. Sprawdźcie sobie na biało-niebieskim kablu przy sterowniku, czy pojawia się jakieś napięcie w momencie kiedy ruszycie autem. Zapewne się nie pojawi. Jeśli macie impulsator w liczniku, trzeba przerobić wiązkę i podłączyć siępod ten impulsator...

tak wygląda licznik z impulsatorem: http://www.t4-wiki.de/wiki/images/El...er_verbaut.jpg

a tak bez: http://www.t4-wiki.de/wiki/images/El..._Abdeckung.jpg

Pod pin 1 czujnika podłączyć zacisk 15 (+ po stacyjce)

2 - wyjście z czujnika, podłączyć do pin 7 licznika lub prościej, do fioletowego kabelka łączącego się z tym pinem (wtedy powinna też działać gala w radio)

3 - masa

 

w moim pasacie oryginalnie było pociągnięte z licznika i mam ten impulsator co na zdjęciu.U mnie właśnie jest problem z tym napięciem jest 0.28v jak przepycham auto a jak stoi to jest 4.8v.Czy to podejdzie http://www.allegro.pl/item966165470_x_czujnik_pola_magnetycznego_halla_ss461a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc skoro impuls dochodzi, przełączniki dochodzą, pompka OK, to pozostaje chyba tylko uszkodzenie sterownika. Próbowaliście usuwać ew. zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pozostaje chyba tylko uszkodzenie sterownika.

 

Hmm... a czy mogło ono nastąpić podczas demontażu lub montażu? Pytam bo to sterownik z mojego auta a u mnie tempomat śmigał bez zarzutu i zapewniałem że wszystko jest ok a teraz Daniel ma problem i mam pewien niesmak z tego powodu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, więc skoro impuls dochodzi, przełączniki dochodzą, pompka OK, to pozostaje chyba tylko uszkodzenie sterownika. Próbowaliście usuwać ew. zimne luty?

pompka ok.bo jak ją podłączałem na krótko to ładnie chodzi i trzyma pedał gazu na żądanych obrotach.Uszkodzony sterownik hmm skoro u Sebastiana działał bez zarzutu,a u mnie za cholery nie chce to wszystko działać to co jest grane??? Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić ten sterownik,czy tylko podmianka?

Usuwać zimne luty?Hmm Jakie i gdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

I jak tam ma ktoś jeszcze jakieś pomysły a żeby ożywić ten mój tempomat???

Kupiłem już dwie sztuki nadal lipa :( a przydał by się jak cholera ;)

Pomóżcie jak możecie bo naprawę ręką boli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b3 silnik 16v w automacie , mial tempomat . A etka nie dokonca pokazuje wszystko z tempomatu , ja zamontowalem tempomat z benzyny do diesla aaz i smga az milo , jak znajde to dodam pelna fotke calego tempomatu z instalacja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oczywiście tempomat u mnie nadal nie działa,i już rozmyślam co to do cholery może być skoro wszystko jest niby tak jak ma być a nie chce działać i tak myślę i myślę i chyba nic nie wymyślę :(

Już myślałem że może u mnie jakiegoś przekaźnika brakuje czy co?Zrobiłem nawet fotkę tej skrzynki bezpieczników,zobaczcie może i czegoś naprawdę jest tam brak???

NORMALNIE RĘCE OPADAJĄ

30032010303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w tempomacie nie ma przekaźnika , proponuje sprawdzić silniczek podający ciśnienie do pompki pedału . Jeżeli jest sprawny to zostaje sterownik tempomatu.

Z tego co doczytałem to pompka ok , ale to ze do niej prąd dochodzi nie znaczy ze jest dobra . Warto ja sprawdzić pod kontem podawania ciśnienia !!

W razie czego służę pomocą !

okablowanie.jpg

pompka podcisnienia.jpg

sterownik.jpg

Edytowane przez snaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje sprawdzic silniczek podajacy cisnienie do pompki pedalu
to jest sprawne bo jak podłączyłem na krótko to działa i nawet otrzymuje żądane obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przycisk w manetce działa do tempomatu ?

One lubią się zawieszać .

Można jeszcze sprawdzić wiązkę kabli na wtyczkach , czy czasem nie maja luzu !

Młodego passata nie posiadasz , wiec warto wszystko po 2 razy posprawdzać !!

Sam mam już staruszka , i nieraz mam go już dosyć jak coś się spierniczy !

 

Proponuje jeszcze rozebranie sterownika i luknięcie czy nie porobiły się zimne luty !

Zrobiłem fotki sterownika sprawnego , do porównania !

pcb 1.jpg

pcb 2.jpg

Edytowane przez snaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetki to mam trzy i każda podłączałem i na żadnej nie działa :(

Pozostaje ten sterownik ale skoro u kolegi Sebastiana działało to wszystko bez problemu a u mnie nie to sam już nie wiem gdzie ręce włożyć ;)

Zaznacze może jeszcze raz że ja mam automat,a tempomat jest z manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tempomat z automatu i działa w manualnej skrzyni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i w odwrotną stronę powinno też działać a u mnie nie chce działać i nie działa :(

Dopiero teraz zobaczyłem że dodałes fotki a ja właśnie zastanawiałem się jak wcześniej pisał kolega ormowiec jakie zimne luty?A to chodzi o te luty w sterowniku.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij na sterownik , może coś w nim jest nie tak .

Pamiętam jak walczyłem z moim pneumatycznym zawieszeniem w passku , a wystarczyło luknąć do sterownika i wymienić bezpiecznik . I teraz już mi się nie zacinają :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknąć to ja se mogę ale co mi z tego,jak ja na elektronice to wogóle nic się nie znam :( to co ja tam mogę zobaczyć?

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności