Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem wcześniej co i jak nie ma u mnie sygnału na 3 pinie a powinien być + a go nie ma.Pojawia się dopiero jak zmostkuje wtyczkę czy pedałach.
Czyli masz niesprawny czujnik (sprzęgła czy hamulca)? Wymiana Cię czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da jakos sie ominac programowo czujnik sprzegla?

Problem mam taki, ze po przelozeniu skrzyni z automata na manual nie dziala mi tempomat, pewnie dlatego ze nie mam czujnika na pedale sprzegla:/

Wie ktos jak to ominac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy da jakos sie ominac programowo czujnik sprzegla?

Problem mam taki, ze po przelozeniu skrzyni z automata na manual nie dziala mi tempomat, pewnie dlatego ze nie mam czujnika na pedale sprzegla:/

Wie ktos jak to ominac?

wg schematu to nie jest potrzebne problem byłby jak była by wtyczka a nie było by nic podłączone a służy to tylko do tego że wyłącza ci tempomat jak naciśniesz pedał sprzęgła.
Czyli masz niesprawny czujnik (sprzęgła czy hamulca)? Wymiana Cię czeka.

tego nie wiem na pewno czy powinno być + czy nie nikt mi tego nie mógł zmierzyć u siebie.Wiem tylko że ani jak jest zmostkowany i daje + na sterownik ani jak podłaczone nic nie daje tempomatu nie da się uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy da jakos sie ominac programowo czujnik sprzegla?

Problem mam taki, ze po przelozeniu skrzyni z automata na manual nie dziala mi tempomat, pewnie dlatego ze nie mam czujnika na pedale sprzegla:/

Wie ktos jak to ominac?

Czujnik sprzęgła działa na zasadzie zmostkowany=sprzęgło puszczone, a rozłączony=sprzęgło wciśnięte=rozłączenie tempomatu.

 

Gdy montowałem u siebie w TDI tempomat, okazało się że czujnik sprzęgła jest uszkodzony. Zrobiłem zworkę i już tempomat się uaktywniał. Problemem było to, że przy zwartych kablach były szarpnięcia przy zmianie biegów (wg kompa brak naciśnięcia na sprzęgło), co było irytujące. Tempomat wyleciał ;) Nowy czujnik 80zł w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik sprzęgła działa na zasadzie zmostkowany=sprzęgło puszczone, a rozłączony=sprzęgło wciśnięte=rozłączenie tempomatu.
tak wszystko się zgadza tylko u mnie wogóle go nie ma bo mój Passat był automatem kiedyś.Wg. schematu elektrycznego wynika że wystarczy do czarnego kabla który idzie od manetki podpiąć się + i powinno działać a nie działa.

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

 

Sprawdzałem miernikiem czujnik na hamulcu nie ma przejścia jest rozłączony gdy pedał jest w spoczynku.Jeśli kabelki idące do niego taka niebieska kostka połączę zworką to wtedy jak naciskam hamulec na sterowniku pin 3 pojawia się + jak wyjme zworkę nie ma nic.Może mierzyliście u siebie wielkości na sterowniku tempomatu?.Jeszcze zastawia mnie czujnik prędkości.Jak sprawdzałem VAG-iem to poprawnie podaje prędkość ale może Vag bierze sygnał z innego miejsca czujnika ABS-u?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg schematu to nie jest potrzebne problem

Wg schematu moze nie jest, ale mialem sprawny tempomat przy automacie, przy manualu juz nie dziala i tylko rozni sie wszystko tym czujnikiem sprzegla.

Wiec o co kaman???:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem miernikiem czujnik na hamulcu nie ma przejścia jest rozłączony gdy pedał jest w spoczynku

Zaraz pójdę sprawdzić, ale na 99% powinien być zwarty kiedy pedał jest na górze, rozwarty gdy wciśniesz

 

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

Jest tak jak mówię, jeśli masz odwrotnie to mierzysz nie ten czujnik (czujnik światła hamulca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg schematu moze nie jest, ale mialem sprawny tempomat przy automacie, przy manualu juz nie dziala i tylko rozni sie wszystko tym czujnikiem sprzegla.

Wiec o co kaman???

Looknij na ten manual z forum golfa, tam jest dobrze opisane jak na VAGu powinno to wyglądać. I sprawdź u Ciebie. Może gdzieś musisz "oszukać" kompa żeby widział pedał sprzęgła. Sprawdź najpierw te wartości w VAGu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma benzynkę i tempomat vacuum z gruchą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma benzynkę i tempomat vacuum z gruchą
Wiem, dlatego nie wypowiadam się w jego kwestii ;) a jedynie Kreska. O tempomacie w benzynie nie wiem nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz pójdę sprawdzić, ale na 99% powinien być zwarty kiedy pedał jest na górze, rozwarty gdy wciśniesz

sprawdzałem go omomierzem 3 razy i jest martwy nie ma przejścia jak pedał na górze i to samo jak go wcisnę.Ale to i tak nie bedzie przyczyna bo jak już pisałem robiłem zworkę na przewodach wtedy pojawiał się + na 3 pinie a tempomat i tak się nie uruchamiał.Czy to możliwe że jeśli walnięty jest ten czujnik to jeśli nawet zmostkuję przewody idące do czujnika hamulca tempomatu(niebieska wtyczka na 2 piny bo od czujnika stopu idzie czarna chyba 3 pinowa wtyczka więc nie ma mowy o błędzie i mostkowaniu nie tej wtyczki)tempomat się nie uruchomi czyli coś w rodzaju podwójnego działania czujnika np.dostaje napięcie na wtyczkę i otwiera ten zaworek co dochodzi do niego podciśnienie i wtedy działa tempomat?.
Wg schematu moze nie jest, ale mialem sprawny tempomat przy automacie, przy manualu juz nie dziala i tylko rozni sie wszystko tym czujnikiem sprzegla.

Wiec o co kaman???

tak tylko nie ma żadnej wtyczki żeby podpiąść ten czujnik to raz a dwa to skąd ma wiedzieć sterownik tempomatu że już nie jest automatem jak wszystko jest na swoim miejscu a automat różni się manuala tylko zasilaniem 12v?.Więc pociąłem to zasilanie bo w automacie z tego co mi się zdaję to tempomat uruchamia komputer skrzyni czy tam sterownik.

 

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

 

Czy ten czujnik będzie pasił od B3 do tego hamulca?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłącz całość wg schematu który wrucałem na forum w paczce ze schematami do B3

Czujnik to zwykła zwora + zaworek powietrza

Pedał na górze = zwarty czujnik, zamknięty zaworek

Pedał na dole = rozwarty czujnik, otwarty zaworek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej podłącz całość wg schematu który wrucałem na forum w paczce ze schematami do B3
gdzie to znalesć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga mostkowanie kabelków we wtyczce i zaślepeinie wężyka.Myślę że to może jeszcze być ten czujnik prędkości bo radio też powinno się podgłaszać a nie dzieje się tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie robi się coraz cieplej i tak pomyślałem że pasowało by się zabrać za ten mój nieszczęsny tempomat :(

Tak jak pisałem wyżej w temacie już jakiś czas temu kupiłem tempomat z B3 i miałem problemy z podłączeniem go do B4 i tak pozostało do dnia dzisiejszego,teraz kupiłem tempomacik z B4 tylko że z manuala a ja mam automat i mam pytanie czy będzie działał w automacie:638:

W czasie zmian na forum widziałem że kolega ormowiec (o ile dobrze pamiętam)zapodał dobry schemacik do B4 i B3 ale niestety nie zdążyłem ich ściągnąć :( i lipa.

Mam prośbę jak byś mógł to wrzuć kolego je jeszcze raz,będę wdzięczny i w końcu może jakoś bym podłączył ten tempo.jak nie z B3 to ten z B4 i zaczął się cieszyć tym świetnym wynalazkiem ;)

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki teraz już może w końcu coś się uda z tych dwóch złożyć i może bedzie działać :)

A jeszcze się Ciebie zapytam nie wiesz czy tan tempomat z manuala będzie pasował do automatu i czy możesz zapodać jeszcze ten schemat od B3 czy to to samo:638:

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat od B3 jest w tej paczce http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31724

Mi nie chce się porównywać, koledze tdi1982 się chciało i mówił że są trochę inne.

Jeśli masz zegary elektroniczne (bez linki) to całość powinna pasować bez przeróbek, żeby było pro zrobione przydałby się czujnik na pedał sprzęgła... ale bez tego też ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.dzięki zobacze czym się różni.

Zegary mam elektroniczne,w tym tempomacie z B3 mam tylko jeden czujnik na pedał hamulca i jeden wężyk czyli tak jak by był z automatu,a w tym od B4 mam czujniki i wężyki na dwa pedały czyli z manuala.

Czyli jak podłącze to według tego schematu to mówisz że powinno wszystko ładnie działać tak :638: i w końcu będę mógł się cieszyć tempomatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze się Ciebie zapytam nie wiesz czy tan tempomat z manuala będzie pasował do automatu
on ma automat więc czujnik od sprzędła odpada
czy możesz zapodać jeszcze ten schemat od B3 czy to to samo
schemat jest inny i inna wtyczka przy sterowniku jak i on sam inny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności