Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

montował ktoś tempomat do 2.8?

Na pewno nie będzie to takie proste jak do TDI :D

 

adams, temat montażu tempomatu do passka z gazem na linkę był poruszany. I o ile się orientuję to sporo gratów trzeba, więc i koszty spore, a roboty też nie mało. Ale do odważnych świat należy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuuuuu nie dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy tempomat z passata B3 2,0 (2E) będzie pasował do B4 2,0 (ADY) :638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,to że manetki są inne to wiem,ale chyba jeśli kupię manetkę lewą ze sterowaniem tempomatem do B4 i zmienię u siebie ze zwykłej,to chyba bedzie wszystko działać tak jak trzeba??Czy coś może być nie tak??

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Passka 2.0 115 koni benzyna i mam oryginalnie tempomat.Problem polega na tym że nie działa.Czy ktoś wie jak sprawdzić i co żeby dojść przyczynę awarii.Dostałem się do sterownika i na 4 i14 pinie jest- ,na 8,9i5 jak sie przełącza manetka jest +,na 7 pinie po przepychaniu auta jest sygnał + lecz na 3 pinie powinno znikać i pojawiać się 12volt a jest cały czas spada z 12.3 do 12 po naciśnięciu pedału hamulca.Czy ktoś wie co jeszcze można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienia są podłączone wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujniki z zaworkami przy pedałach, na próbę odłącz od nich węże i zaślep, zostaw same kable podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie,myśle że to ten zaworek jest przyczyną bo cały czas jest napięcie na tym czujniku a powinno jak naciskam pedał znikać tak mi powiedział ktoś z innego forum.Dzięki za podpowiedź dziś zadziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak pisaliście zaślepiłem ten wąż idący do pedału hamulca i lipa nadal tempomat nie działa.Ten Passat był kiedyś z automatem może to przyczyna że nie działa tempomat.Według instalacji powinno byś wszystko ok automat różni sie tylko zasilaniem bo daje go komputer od automatu a manual ma bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników ja też tak zrobiłem pociagłem plusa na czarny kabelek idący z przełącznika.Moze to faktycznie pompka coś nie działa albo przekaźnik.Da się jakoś sprawdzić na krótko czy działa pompka?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma już pomysłu jak i co dalej sprawdzić?.Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. a czy jest w ogóle jakaś pompka czy tylko siłownik który dostaje cisnienie z weżyków podciśnienia, a cała elektryka to -predkość- zawór odcinajacy podciśnienie - czujki na pedałach -manetka....tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pompka bo tak jak napisałem automat różni się tylko sposobem zasilania.Oprócz tego oblookałem wszystko i jest ta pompka koło akumulatora i tam też idzie przewód ciśnieniowy.Jak włączam tempomat to nic się nie dzieje nie słychać pstryknięcia przekaźnika porostu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij złącza przy pedałach i wstaw zworki zamiast przełączników. Co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zmostkowanie tych dwóch kabelków?.A co z wężem podciśnienia też ma być zaślepiony czy podłączyć go z powrotem to tego zaworku napowietrzania?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dizałałem znów przy tempomacie.Na pinach 5,8,9 jest + napinach 1,4,12,2,11 jest - na 3 pinie po zmostkowaniu przy pedałach jest + i znika jak się naciśnie na hamulec na 7 pinie jest napięcie 0.25v i podskakuje jak ruszę autem do 4.5v.Do wtyczki pompki tempomatu nie dochodzi napięcie na wszystkich 3 kabelkach.Jak ja podłaczyłem na krótko działa.Do przekaźnika tempomatu co znajduje się koło sterownika też nie dochodzi napięcie na wszystkich 4 pinach jest - i na jednej nóżce nie ma kabelka.Dochodzą tam kable:zielony/żółty,zielony,niebieski i brązowy.I co teraz sprawdzić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt naprawdę nie wie co jeszcze sprawdzić?.Czytałem na forum golfa troszkę i tam twierdzą że Vag-iem można sprawdzić co i jak bo tempomat jest podłączony do ECU czy w Passacie też tak to działa?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności