Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Na foto w kółeczku na dole.

Kółeczko jakieś takie niewidzialne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kółeczko jakieś takie niewidzialne....

 

Włodek, kółeczko jest na foto w przytoczonym cytacie kolegi snaker.

 

Tempomat ogarnięty.

Przyczyną nie działającego modułu okazały się popękane luty w paru miejscach, zwłaszcza na elementach zalanych lakierem. (mam moduł z B4)

 

Przyznam ,że tempomat napsuł mi krwi. ale wszystko teraz działa i jest ok.

 

Za porady wszystkim dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B4 1996 AFN czy jest możliwość że nie mam tej czarnej wtyczki przy bezpiecznikach? Czy po prostu nie mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata B4 1996 AFN czy jest możliwość że nie mam tej czarnej wtyczki przy bezpiecznikach? Czy po prostu nie mogę znaleźć?

raczej nie możesz znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nieco z innej beczki ;)

 

Kupiłem cały zestaw od B3 z automatyczną skrzynią i chcę go włożyć do siebie (skrzynia manualna)

 

Z tego co czytałem to większych problemów nie będzie, ale brakuje mi do szczęścia jednej rzeczy:

 

Uchwytu łączącego gruszkę sterującą pedałem gazu do całego mocowania pedałów.

 

Taki powyginany płaskownik.

 

Ma ktoś może zdjęcie czegoś takiego lub mógłby wykonać prosty rysunek techniczny?

 

Bo nie mogę nigdzie tego zdobyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet chce sprzedać tylko komplet.

 

Proponowałem mu, że wezmę wszystko od tempomatu za pół ceny i jak grochem w ścianę.

 

Tylko komplet i koniec dyskusji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może temat nieco nieaktualny, ale pochwalę się działającym tempomatem w moim Passaciku B4 1.9 TDi:)

 

Myślałem, że od początku będzie kłopot z podłączeniem tego wszystkiego, ale jakoś się udało;)

 

Zamontowałem manetkę kierunkowskazów z tempomatem, czyli na oryginale. Ułatwia to późniejsze działania. Oczywiście sam manetkę wymieniałem, bo mechanik chciał 60zł, a sprawiał wrażenie, że też pierwszy raz to będzie robił więc zrobiłem to sam. Nie ma jako takiego problemu z tym, bynajmniej u mnie. Masa odłączona, 2 śrubki, odpięta taśma, 2 czy 3 mniejsze śrubki, jedna duża śruba mocująca kierownice i po strachu:) Jeżeli chodzi o wiązki to miałem wychodzące z manetki, ale za krótką więc kupiłem przewody i sam podłączyłem. Dzisiaj wyruszyłem w pierwszą "trasę". Myślałem, że samo podłączenie nic nie da, bo trzeba ponoć aktywować. I co? Włączam tempomat na ON, wciskam i o dziwo samochód jedzie:) Tempomat działa. Przyśpiesza, zwalnia, rozłącza na hamulec i sprzęgło;)

 

Jestem niezwykle zadowolony z tej "modyfikacji":) POLECAM KAŻDEMU!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.a ja mam taki problem.po swapie(buda vr6 reszta z mojego afn) po przerzuceniu wszystkiego nie dziala mi tempomat.po podlaczeniu pod vag pokazuje wszelkie dzialania(wlaczanie,wylaczanie tempomatu,jest reakcja na hamulec i sprzeglo ale tempomat w czasie jazdy nie dziala)poza tem miga mi kontrolka od swiec zarowych i nie trybi ABS.co moglem ew.nie podlaczyc ze tyle mi nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema.a ja mam taki problem.po swapie(buda vr6 reszta z mojego afn) po przerzuceniu wszystkiego nie dziala mi tempomat.po podlaczeniu pod vag pokazuje wszelkie dzialania(wlaczanie,wylaczanie tempomatu,jest reakcja na hamulec i sprzeglo ale tempomat w czasie jazdy nie dziala)poza tem miga mi kontrolka od swiec zarowych i nie trybi ABS.co moglem ew.nie podlaczyc ze tyle mi nie dziala
Coś kiedyś obiło mi się o uszy, że aby tempomat ruszył ABS musi być sprawny. Jak już tempo działa to w międzyczasie ABS może paść i tempomat będzie działał bez problemów, ale do pierwszego startu tempomatu jest ponoć potrzebny działający ABS. Zatem może zacznij tutaj.

Do tego pisałeś że

vag pokazuje wszelkie dzialania(wlaczanie,wylaczanie tempomatu,jest reakcja na hamulec i sprzeglo
a pokazuje Ci na VAG'u prędkość podczas jazdy? Bez tego też tempomat nie będzie działał.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik stopu sprawny,tempomat przed swapem dzialal mimo ze abs odpoczatku nie trybil

w tym caly problem ze nie pokazuje mi predkosci po podpieciu pod vag w czasie jazdy

gdzie szukac przyczyny?po swapie(co nie bylo takie proste bez kanalu na podworku przy 30 C)staralem sie podpiac wszyskie wiazki i wtyczki chyba ze cos ominalem.moze ktos ma jakis prostu opis gdzie ida poszczegolne przewody od tej wtyczki,lub ktory kabel i gdzie idzie zeby pokazywalo predkosc po podpieciu pod vag

i tez po swapie zaczela mi migac kontrolka od swiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś kiedyś obiło mi się o uszy, że aby tempomat ruszył ABS musi być sprawny

Działa bez ABSu. Mam lekko uszkodzony pierścień z tyłu i raz ABS działa, a raz nie. A tempomat zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać to działa jak już jest aktywowany (czyt. założenie manetki i odblokowanie VAG'iem). Wyżej napisałem że aby aktywować to w tym momencie ponoć ABS musi być sprawny (czyt. w chwili aktywacji w VAG'u nie może być błędów ABS'u). A później możesz sobie nawet wyrzucić cały ABS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abs juz dziala tylko ze kontrolka nie chce zgasnac.bledow w abs nie pokazuje na vag ale w w engine pokazuje blad brake pedal i nie da sie tego skasowac(czujnik stopu podmieniany na 100% dzialajacy)gdzie jeszcze szukac problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(czujnik stopu podmieniany na 100% dzialajacy)gdzie jeszcze szukac problemu?
Ten czarny czy niebieski czujnik podmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarny

czarny jest od włączania świateł stopu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie szukać tej wstrętnej wtyczki bo nie moge jej znaleźć;P bardziej pod kierownica, czy raczej przy bezpiecznikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności