Skocz do zawartości
Gość Zb.gniew

[Climatronic] Wymiana podświetlenia panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zb.gniew

Jak jest rozwiązane podświetlenie klimatronik .Jak wymienić przepalone żaówki lub diody .Jak zdemontować panel .dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel klimatronika zamocowany jest na zatrzaskach, wystarczy podważyć czymś od spodu, najlepiej wyjąc popielniczkę. Ja wyciągam go palcami. Jak zdejmiesz ten panel, ujrzysz tam żarówki które można bez problemu wymienić :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 podważasz cały panel od dołu i wyciągasz, tylko ostrożnie, bo z tyłu jest podpięta listwa sterująca. Podświetlany jest dwoma diodami połączonymi szeregowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Dzięki jutro to atakuję ,jak dokopię się do problemu to będe prosił o rady bo przy włączeniu górnego nawiewu pojawia się słabe ale stresujące brzęczenie może przy okazji wymiany podświetlenia czegoś sie dopatrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Dzięki wymieniłem :ok: tak na marginesie w panelu są dwa rodzaje żarówek ;do podświetlenia przycisków są trzy równolegle zamontowane 12V a do podświetlenia wyświetlacza dwie szeregowo 6V. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 6V to miałeś z soczewkami na końcu bańki szklanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Tak z soczewkami , ale i tak założyłem diody .Troszkę się zdenerwowałem bo w trzech sklepach takich nie kupiłm i wdepnąłem do elektronicznego.kupiłem diody 12V bo jeszcze nie wiedziałem że to 6ki i podpiąłem je równolegle -działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak ja zrobiłem w swoim :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w B4 tak samo sie wymienia podświetlenie panelu?? spaliło mi sie podswietlenie przycisków i chciałbym to wymienic tylko nie wiem jak zdjac panel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, w B4 tak samo sie wymienia podświetlenie panelu?? spaliło mi sie podswietlenie przycisków i chciałbym to wymienic tylko nie wiem jak zdjac panel??

 

panel jest na zatrzaskach, trzeba umiejętnie pociągnąć/podważyć. Następnie odpinasz wtyczkę przy panelu i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umiejetnie tzn jak;p moze jakas mała podpowiedz:P cobym nie połamał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja ciągnę jak się da i zawsze wychodzi :D tylko że miałem jeden uchwyt już obłamany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma 4 zatrzaski prawda? 2 z góry i 2 z dołu takie metalowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemik panowie gdyz panel nie swieci a dokladnie zarowki sa ok chodzi o podswietlenie wyswietlacza, i nie dziala nawiew na nogi w moim b3 nie slychac by panel zalaczal klape, w czym rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiecie może czy mogę włożyć diody 12 V lub wieksze w miejsce gdzie powiny być 6V? Ponieważ te 6V trochę slabo świecą? Chodzi mi dokładnie o wyświetlacz klimatronica. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wpakowałem dwie 12V i podświetlał jak latarka w nocy (było troszkę jaśniej niż na liczniku).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje !! może mi ktoś powiedzieć czy podświetlenie climatronica i zapalniczki oraz popielniczki ma jakiś oddzielny bezpiecznik? wszystko mi nie świeci i szukam co może być nie halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności