Skocz do zawartości
maca1988

Wskaźnik temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wskaźnik temperatury nie pokazuje mi jej, kontrolka działa normalnie wskazówka ani drgnie. Ostatni raz działał jakiś rok temu, czymoże tam idzie oddzielny prąd na wsazówkę i na kontrolkę, może to czujnik od temperatury padł, już sam niewem co robić :dobani::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz rezystancię czujnika na zimnym silniku, bez jego wykręcania. W temp. 0°C powinno być ok. 5kΩ.

Między masę a przewód czujnika wepnij rezystor ok 250Ω, włącz zapłon. Wskazówka powinna stanąć na ok. 90°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musze do jakiegos elektryka sie udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie sam to zrobić, ale skoro zadajesz to pytanie, to wydaje mi się, że sam sobie nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluto

Mam pewne problemy ze wskazaniem temperatury :(

Czasami działa a czasami nawet nie drgnie.

Nie wiem od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam problem a mianowicie gdy jade po nierównej drodze to wskaźnik opada a pochwili podnosi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz problem z tzw. zimnym lutem w desce rozdzielczej.

Na allegro znajdziesz człowieka, który naprawia takie rzeczy.

O ile nie dasz sobie rady z tym sam, bo sprawa jest dość banalna.

Wystarczy ściągnąć deskę i poprawić lutownicą wszystkie styki. Są spore, więc nie powinno być problemu. Mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie są na tej foli umiesczone luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kostkach proszę Pana. Przynajmniej u mnie był problem z jednym w białej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można rozebrać sam wskaźnik, wymienić układ LM741 (ok 1,70zl) oraz przelutować wszystko co na płytce wraz z drucikiem na wskaźniku, oraz sprawdzić połączenia między wskaźnikiem na kostką oraz stabilizatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie się znajuje czujnik temperatury w passacie z 87r 1.6 benzyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środku głowicy masz króciec, od niego idzie wąż wodny do chłodnicy. Na tym króćcu jest/są czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brak prądu w przewodzie który jest podłączony z tyłu głowicy w króćcu ( przewód żółto- czerwony ) może być przyczyną braku wskazań temperatury płynu, czy czujnik który znajduje się w tym króćcu jest uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tym wskaźnikiem temperatury tyle że VW LT-ku. No ale poprawienie styków na liczniku pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika, to mam taki problem, temperaturę mi pokazywało do czasu, ale w zimie się zbytnio nie zmartwiłem nagłym brakiem wskazań, ale idą słoneczne dni, i jednak by sie przydał, ale do rzeczy, chodzi o to ze dzisiaj zerknąłem a tu brak podłączenia do czujnika(zdjęcie), i teraz tak, gdzie szukać niesfornego kabelka???

 

Za co odpowiadają czujniki(zdjęcie"1" i "2")????

Z góry dzięki

DSC04786.JPG

Edytowane przez sfad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten kabelek wychodzi z wiązki przewodów, która rozgałęzia się mniej więcej w miejscu gdzie pokazuje strzałka. Ten dolny czujnik z tyłu bloku to też czujnik temp cieczy- podłącza się do niego kabel od czujnika czasu grzania świec żarowych. Ten górny z tyłu to nie wiem.

DSC04786.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ewentualnie jaki ma kolor mógłbyś podpowiedzieć, bo nic wolnego z tej wiązki mi nie zostaje, a jeszcze przed zima działał bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel od wskazówki na zegarach jest żółty, a od grzania świec granatowy. Skoro działał to musi gdzieś być, nie rozpłynął się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności