Skocz do zawartości
dszyszko

Kontrolka na tablicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potraebuje pilnie pomocy. Otoz dzisiaj jak uruchomilem samochod na moment po uruchomieniu palila mi sie i zapiszzcal brzeczek od kontrolki obok cisnienia oleju - czerwona lampka z wykrzyknikiem w srodku, otoczona "czyms". Od czego ona jest??? Po przejechaniu kilku kilometrow i jak uruchomilem ponownie jujz sie nie zapalila, jednak jak odczekalem z jakies 10 minut i znowu uruchamialem silnik znowu sie pojawila!!!! Co to moze byc, czego to jest sygnalizacja? SPrawdzilem olej, plyn w chlodnicy jest OK. Prosze pilnie o info bo nie wiem czy moge tak do poniedzialku jezdzic, czy zostal serwic!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: A płyn hamulcowy - sprawdziłeś ? - to sprawdź i klocki :568:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

czerwona z brzeczkiem zawsze oznacza serwis... ale moze ktoras czujka wariuje...jak gasisz i zaraz odpalasz to mowisz ze sie nie wyswietla..a wystarczy 10 min. i znow.. cisnienie oleju zwieksza sie gdy jest wyzsza tem. czyli ze jak spada tem to spada cisnienie.

 

Jakie są możliwe przyczyny spadku ciśnienia oleju?

 

W czasie normalnej pracy samochodu olej odgrywa znaczącą rolę w chłodzeniu i smarowaniu tłoków silnika oraz chłodzeniu bloku silnika. Odpowiednie ciśnienie oleju jest niezbedne do prawidłowej pracy silnika. Anormalny spadek ciśnienia oleju może być spowodowany zmniejszeniem się lepkości oleju, spowodowanej na przykład zmieszaniem z paliwem (przecieki paliwa, problem z wtryskiwaczami) lub zmniejszeniem się poziomu oleju (wyciek, podwyższone zużycie oleju, niesprawna pompa oleju). Również zużycie się części mechanicznych może być przyczyną spadku ciśnienia oleju.

 

ooo pardą... teraz czytam ze to lampka obok cisnienia oleju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plynu hamulcowego to sprawdzielm tez i jest OK, a co do klockow to chyba raczej nie mam czujnikow w klockach, bo przedwczoraj zmienialem opony na letnie i popierwsze klocki maja okolo 1cm grubosci, troche mniej z tylu a po drugie nie widzialem zadnych przewodow od klockow, sa tylko od czujnika ABS. A co do uruchamiania to zauwazylem tak, na zimnym po uruchomieniu jest brzeczyk i troche dluzej pali sie ta czerwona kontrolka (po przetestowaniu pozostalych), jak zaraz wylacze i wlacze silnik dalej jest to samo, jednak jak chwile nagrzeje silnik tego nie ma, ale jak ostygnie jest poownie sygnal??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytalem teraz w instrukcji, niby jest to kontrolka tylko ukladu hamulcowego, jednak plyn jest OK, klocki jak wiem nie ma kontroli (ale sa dobre), moze byc tez przyczyna awaria ABS'u (jednak powinna sie ta lampka tez palic) - a gasnie. I po drugie na prostej depnalem ostro na hamulec i odczulem ostre hamowanie i poczulem jak cofnal mi sie pedal i zaczal terkonac hamulec, czyli ABS niby dziala. Kurde co jeszcze mozna sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ej a sprawdz sobie aku co? wlasnie mi sie przypomnial oze jak spada napiecie na nim to lubi sobie takie cos wyswietlic. Spr. sobie go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to by sie zgadzalo, bo ostatnio, dokladnie 2 dni temu padl mi oryginalny akumulator 80Ah i 380A i wstawilem narazie zastepczy maly, do kupna, w poniedzialek, teraz mam 55Ah :) ale dziala i moze fakt dlatego, dzieki za podpowiedz, oby to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Witam,u mnie jak mi padała stara bateria zimą to też brzęczało,po wymianie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności