Skocz do zawartości
darco112

gdzie podłączyć zasilanie na stałe?

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co tam kolo tych przekaźników była jakaś szyna, bo jak podłączyłem za pierwszym razem swoje CB to po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki mnie zdziwiło bo zgasło, tylko nie pamiętam który to teraz zacisk, a nawet nie wiem czy to szyna nie była, ale na 100% tam jest koło przkaźników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacisk x75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, jak podłączyć CB pod zasilanie, tak aby działało ono po włożeniu kluczyka do stacyjki w położenie 1 ( bez włączonego zapłonu ) oraz przy włączonym zapłonie (położenie kluczyka 2) i wyłączało się po całkowitym wyjęciu kluczyka ze stacyjki ? Obecnie CB działa tylko i wyłącznie przy włączonym zapłonie i wyłącza się po wyjęciu kluczyka.

Passat B6 2.0 TDI (XII/2005)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tam pod tym jest, na 200% jakiś zacisk, teraz nie pamietam, ale pod kierownicą jest tam koło przekaźników, a ewentualnie jak nie znajdziesz, to zlokalizuj zasilanie do radia samochodowego i tam się wepnij, dokładnie działa tak jak opisałeś, tylko jeden minus jest tego więcej zakłóceń może być od silnika w radiu później. Pozdr szukaj pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdyby tak podłączyć się bezpośrednio do aku ale przez przekaźnik podpięty na + po stacyjce? Omijamy całą instalację (więc nie powinno być zakłóceń) a działa tylko gdy kluczyk w stacyjce :fajny Ma to sens bo tak sobie tylko gdybam na razie ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co tam pod tym jest, na 200% jakiś zacisk, teraz nie pamietam, ale pod kierownicą jest tam koło przekaźników, a ewentualnie jak nie znajdziesz, to zlokalizuj zasilanie do radia samochodowego i tam się wepnij, dokładnie działa tak jak opisałeś, tylko jeden minus jest tego więcej zakłóceń może być od silnika w radiu później. Pozdr szukaj pod kierownicą

 

kolega ma B6 i kolo radia nie ma sygnalu stacyjki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ma B6

Ja rozwiązałem to w taki sposób:

attachment.php?attachmentid=30401&stc=1&d=1274347938

Na tej szynie jest stałe napięcie po akumulatorze. Zakłóceń brak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pod co dokłądnie jest to podłaczone ? czwarta pozycja od lewej dobrze widze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam stały prąd w skrzynce bezpieczników po stronie kierowcy w miejscu 33 w instrukcji jest podpisana jako odsuwany dach(którego nie mam) mogę się podpiąć tam bez żadnych obaw?

 

sprawdziłem także miejsce 25 jak na załączniku 'saxtena' w instrukcji nie ma zaznaczone do jakiego odbiornika to należy ale jest prąd na zapłonie.. może komuś się przyda;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam no ok widzę załącznik..Spoko jutro tak spróbuję ale idą 2 kable :

1 czerwony

2 czarny na focie nie widać gdzie podpięty jest czarny.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys sie dokladnie przyjrzal to bys widzial ze czarny idzie do masy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bys sie dokladnie przyjrzal to bys widzial ze czarny idzie do masy!

dziękuję..widzę przykręcony..:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla montujących CB w podłokietniku w passacie B6, łatwym miejscem do zabrania zasilania po stacyjce jest tylna zapalniczka. Zdejmujemy "plecki" tunelu i wpinamy się w przewody idące do zapalniczki. Niestety w plastikowym "pojemniku" podłokietnika należy wywiercić dziurkę aby przełożyć zasilanie i antenę. Moim zdaniem łatwy sposób na montaż tak aby CB było niewidoczne i wyłączało sie po wyciągnięciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie bo próbowałem dziś podłączyć cb tak aby było zasilane dopiero po przekręceniu stacyjki i było odłączone po wyjęciu kluczyka?

Nie moglem nigdzie znaleźć takiego prądu - ktoś wie gdzie w B5 można tak podłączyć radio (wszędzie mam stały plus w gniazdach zapalniczki także)

 

Bardzo dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś wie gdzie w B5 można tak podłączyć radio
pod przekaźnikami dochodzą przewody czerwone z różnymi oznaczeniami typu 30 x75 i pod 1 gniazdem z tymi kablami powinno być napięcie po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x75 to plus po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prz włączniku świateł też masz zasilanie które pojawia się po przekręceniu kluczyka i znika przy wyciągniętym :) Ja mam tam podpięte i jak na razie mi pasi :) a latam tak z dwa lata :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem dzisiaj CB ale nie podłaczyłem zasilania chciałem dostac się tam gdzie są przekaźniki ale nie wiem co musze odkręcić by się tam dostać, poddałem się bo nie chce niczego połamać. Czy mógłbym prosić jakąś poradę co odkręcić by się tam dostać, nie chce niczego połamać, dotyczy to Passata B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz osłonkę bezpieczników i odkręcasz 2 wkręty typu "trox" tak jak na zdjęciu poniżej:

 

56469025.jpg

 

Kolejne dwa troxy masz pod kierownicą tak jak na zdjęciu poglądowym (oznaczone czerwonymi kółkami)

 

54801856.jpg

 

Po odkręceniu wszystkich 4 sztuk wyciągasz półkę. Podpinasz się pod przekaźniki w zależności czy chcesz pod przekażnik, który daje zasilanie ze stacyjki czy też na stałe. To już sprawdzasz sobie próbnikiem. ( u mnie ze stacyjki to był pierwszy z lewej, a stały 2 i 3 z lewej) Masę możesz sobie podpiąć pod troxa od metalowego stelaża na przekaźniki.

 

Zdjęcia zapożyczone od użytkownika: malczykos

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności