Skocz do zawartości
darco112

gdzie podłączyć zasilanie na stałe?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Gdzie można podpiąć zasialnie cb na stałe? Radoi w Passatcie B5 będzie wsunięte między fotel pasażera a tunel.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam zasilanie cb podpięte pod zasilanie radia, a dokładnie pod przewód na którym zasilanie jest niezależne od kluczyka.

Można też podpiąć pod przewód na którym zasilanie jest tylko przy włożonym kluczyku, ale to może skutkować resetowaniem ustawień w cb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale którędy masz proprowadzony kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podepnij od razu pod akumulator. Unikniesz zakłóceń z innych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale którędy masz proprowadzony kabelek?

 

Radio mam zamontowane pomiędzy tunelem a fotelem kierowcy, więc kabel wpuściłem w tunel (wsunąłem pod plastiki) i poprowadziłem w konsoli środkowej po lewej stronie do góry.

Tak doszedłem do wiązki zasilającej radio (jest tam plus i masa) - połączenie oczywiście przy pomocy lutownicy.

 

Co do zakłóceń pochodzących od zasilania - cb podłączyłem pod zasilanie normalnego radia właśnie dlatego, że nie mam w nim żadnych zakłóceń od strony instalacji, a z akumulatora nie chciało mi się ciągnąć dodatkowego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartuzi

Ja mam plus wciśnięty pod bezpiecznik od zapalniczki, a uziemienie pod śrubkę od obudowy skrzynki bezpiecznikowej. No i obowiązkowo bezpiecznik na przewodzie plusowym. Radio mam umieszczone pod kolumną kierownicy (tam jest taka półeczka wręcz stworzona na radyjko CB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
Najlepiej podepnij od razu pod akumulator. Unikniesz zakłóceń z innych urządzeń.

 

 

podpisuje się pod tym dwiema rękami

:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale którędy poprowadzić kable. Z tego akumulatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też CB pomiędzy siedzeniem pasażera a panelem środkowym. I mam też do CB podłączoną tubę która znajduje się za zderzakiem przednim, zakrywa hol do podczepiania auta. Kabel jest niewidoczny!!! Poprowadziłem go pod plastikiem koło siedzenia pasażera (nie zdejmując go, tylko wciskałem kabel) później w okolicach miejsca na nogi przepchałem kabel na stronę kierowcy. Należało odkręcić plastikową osłonę pod kierownicą (zdjąć osłonę od bezpieczników, odkręcić kilka śrub, i chyba jakieś zatrzaski też tam były). Otwieramy maskę i odkręcamy osłonę od koma i wyjmujemy komputer. Mamy już prześwit od komory silnika do kabiny, puszczamy tamtędy kabel, wszystko dobrze skręcamy a w szczególności plastikową osłonę koma, żeby później nic nie ciekło do kabiny. Stamtąd już niedaleko do akumulatora :) Ja poprowadziłem dalej kabel inną drogą bo „biegłem” do zderzaka, ale myślę że dasz radę. Robota na jakieś 30 minut.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakos inaczej sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny kotlecik sprzed ponad 3 lat :D No no... :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze nowy temat-każdy go zbeszta i odeśle do szukajki, moderator temat wyśle do śmietnika, lub dołączy do istniejącego już tematu-nie rzadko tzw. kotleta.

Użyje szukajki, znajdzie stary temat, napisze w nim to i tak zawsze ktoś się znajdzie kto odpisze "ale kotlet"...

Żeby nie było, jestem jak najbardziej za szukajką i nie powielaniem tematów, co z reszta jest zgodne z regulaminem, dlatego nie rozumiem pisania o "kotletach", skoro ktoś działa w zgodzie z regulaminem.

 

 

a jakos inaczej sie nie da

 

Pewnie, że można inaczej, tylko po co jak to prosta droga jest? A ponieważ mam wrażenie, że opis dotyczy B5 (chyba, że w B4 jest tak samo), to w B5 można spróbować podłączyć się bezpośrednio do zacisku na tablicy przekaźników pod deską, gdzie dochodzi bezpośredni kabel z aku. Powinno być też dobrze i dużo prościej. Nie wiem natomiast jak to się ma do B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co najłatwiej CB radio chyba będzie CI podpiąć w szyny (pod kierownicą ściągasz tapicerkę pod kierownicą, odpinasz przełącznik świateł i regulacji, i widzisz listwę przekaźników, tam masz już wyciągnięty prąd z akumulatora prosto (jjest + i też masa) po drodze dajesz sobie bezpiecznik na kablu i włączasz cb radio, i jak wyciągniesz kluczyk to masz też prąd w cb. Ja mam radyjko zamontowane tam gdzie jest schowek na papiery (dokumenty). Jutro będę miał chwilkę to wstawię fotki. Pozdr

to w B5 można spróbować podłączyć się bezpośrednio do zacisku na tablicy przekaźników pod deską, gdzie dochodzi bezpośredni kabel z aku. Powinno być też dobrze i dużo prościej
No i właśnie ja tak mam podłączone ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jeszcze inny sposób podpięcia radia cb, tak żeby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio cb nie działało???

 

Aktualnie mam prąd (+) z radia samochodowego a (-) z masy pojazdu. Tylko gdy wciskam gruchę radio samochodowe ma zakłócenia.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć do zacisku x75 na tablicy przekaźników pod deską. X30 o którym pisaliśy daje prąd prosto z aku, a x75 po stacyjce. Jednak w takim wypadku podejrzewam, że zakłócenia dalej będą. Ale ja bym to spróbował zrobić tak:

Prąd do zasilenia radia prosto z aku, lub z zacisku x30 przez przekaźnik, którego sterowanie będzie realizował zacisk x75 po stacyjce. I już. W momencie przekręcenia stacyjki, przekaźnik poda napięcie bezpośrednie z aku do radia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego robiąc twoim drugim sposobem ''zacisku x30 przez przekaźnik'' muszę mieć jakiś drugi przekaźnik??? Czy z tego przekażnika x30 brać prąd???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz dodatkowy przekaźnik.

x30 to nie przekaźnik-to szpilka do której podłączone są kable i przykręcone nakrętką. Stamtąd możesz wziąć prąd i podłączyć do radia, przez dodatkowy przekaźnik, którego sterowanie podłączasz do x75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem jak najbardziej za szukajką i nie powielaniem tematów, co z reszta jest zgodne z regulaminem, dlatego nie rozumiem pisania o "kotletach", skoro ktoś działa w zgodzie z regulaminem
A czy ja mówię że jestem temu przeciwny? Moja ikonka na końcu pokazuje co sądzę o takim podłączaniu się do tematów
:dobrze
Lepsze to niż zakładanie kolejnych tematów, które i tak
moderator wyśle do śmietnika
Dobra koniec OT.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności