Skocz do zawartości
Gość wacho_czk

Linka prędkościomierza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wacho_czk

Witam,

 

Czy linka od licznika jest w jakiś sposób wczepiana w skrzynie biegów? Ostatnio przy kombinacjach z licznikiem przez przypadek wyciągnąłem za mocno linke :wstyd: i przestał mi działać prędkościomierz. Wyciągnąłem ją całkowicie i nie widać żeby była zerwana (koniec kwadratowy). Po wsunięciu jej z powrotem nic się nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Czy linka od licznika jest w jakiś sposób wczepiana w skrzynie biegów?
Nie jest!Linka jest w zebnik napedu predkosciomierza wsuwana!Byc moze za malo ja wsadziles do srodka, moze jest jednak przerwana lub polaczenie w liczniku padlo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacho_czk

Witam,

 

Gdy ręcznie kręce linką to wskazówka na prędkościomierzu się porusza, więc nie wiem co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Zebnik jest napedzany przekladnia katowa od mech.roznicowego!!!Odkrec tulejke prowadzaca (klucz chyba 22 nasadkowy) i zobaczysz co sie tam moglo popsuc.Tam nie ma jakiejs filozofi,masz slimak, trzpien z zabkami w jego gornej czesci jest kwadratowy otworek wlasnie na linke,niestety jest to zrobine z plastiku i jak szarpnoles cos moglo sie uszkodzic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacho_czk

Witam,

 

A jak byś tak mniej więcej mnie naprowadził gdzie tego szukać przy skrzyni to byłbym naprawdę wdzięczny :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Wyjscie osi napedowej z skrzyni biegow!Hmm...powinno byc po stronie kierowcy!!!Masz pokrywe zamykajaca skrzynie biegow,dookola na pokrywie masz z 14srub!(po drugiej strony skrzyni tego nie ma...porownaj)Prowadnik jest w gornej czesci!!!Wyglada jak duza sroba!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAPĘD LINKI LICZNIKA !

 

014409197hpbu8.jpg

 

DUże koszta 5zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skopek, archeologu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szachna

a jak wyglada sprawa w passacie b3 1.6tdi ?? mam podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do dzialu B3-B4 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xfiles

mam podobny problem z licznikiem a mianowicie wymieniłem zębnik i niestety wskazówka nie pokazuje dobrze prędkości a do tego jeszcze głośno chodzi przy liczniku - no chyba ze do mojego modelu idzie jakis inny zębnik niz tez który zamiescił skopek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich jako nowicjusz,

Mój prędkościomierz w ogóle nie działa.

Linka i reszta jest w porządku, sprawdzałem dzięki wkrętrace (podczepiłem końcówke ze skrzyni), płynnie wskazówka reaguje na zmiany obrotów.

Wymieniłem napęd linki (taki jak u skopka na rys.) w efekcie przez kilka dni działało ale nieprawdiłowo; przy małej prędkości drgała wskazówka przy większej zaniżła pomiar.

Nowy napęd po tych kilku dnich byl troszkę zjechany ale minimalnie.

Wszystkie objawy pojawiły się po wymianie skrzyni. Więc problem pewnie tkwi w srodku.

Czy można cos z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dzis padl predkosciomierz

ani predkosci, a ni odleglosci nie pokazuje

nie wiem czy cieszyc sie czy nie?

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy Ci się nie wysunęła linka z licznika. Nie wiem jak to wygląda przy skrzyni biegów, ale w jakiejś książce typu "Sam naprawiam" powinieneś to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z licznika? mało prawdopodobne, bo tam sporo krzepy trzeba aby to z licznika wyhaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w Łatku było coś popierdaczone, bo linka wylatała kiedy chciała z licznika, ale prędkość i odległość była ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli slychac taki przerywane stukanie przy liczniku zwiększające swoją moc w momencie przyspiesznia i wskazówka nie równomiernie podnosi prędkośc to co to może być? Linka się przerywa i niedlugo przestanie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub moze licznik siad bo stuków z linki by chyba nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym to moja rada co do linek - trzeba zwracać szczególną uwagę aby do końca ją dokręcić przy skrzyni bo zanim do tego doszedłem to zniszczyły mi się dwa liczniki i dwie linki poprzez to że gdy linka nie jest dokręcona np brakuje centymetr to i tak ta linka wewnątrz właściwie jest w gnieździe ponieważ jest ona ruchoma w pancerzu ale za to o ten centymetr za mało wystaje po stronie licznika i efekt taki że wyrabia się gniazdo linki w liczniku i też kwadrat linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności