Skocz do zawartości
longboy

Wszystko o katalizatorze ....

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem firmę w Zamościu która zajmuje się takimi operacjami: Autobox Zamość, ul. Lipska 41

 

Koszt w Auto Boxie ~70zł, czas operacji ~2godz.

 

koleś mówił mi że oni montują strumienicę, ale ja nie chcę pchać tego badziewia bo za dużo złych słów już o tych wynalazkach słyszałem. Zwykła rurka przelotowa z kwasówki. Kata wytnę i upchnę na allegro i jeszcze mi parę groszy na tym interesie zostanie xmas_wink.gif Terminy pozajmowane mają więc najprędzej za jakieś 2 tygodnie dam znać co i jak. Kolo mi powiedział że bez strumienicy auto może nie przejść przeglądu - haha chyba za duzo chciał zarobić :P

 

Dzięki wielkie za pomoc i pozdrowionka xmas_smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy posiadacie fajnie ułożony katalizator ,a nie tak jak jest w 1.8T AEB 1998r :( jest z boku i to jeszcze zagięty pod koniec.Boje się go otwierać,bo zewnętrzna średnica przy złącze jest wiele większa niż rozmiar rury(rura 55 cm)a nie moge sobie pozwolić,aby rozciąć i zostawić chodźby na 1 dzień rozgrzebane auto.Czy ktoś sie oriętuje jaka średnica jest w środku i czy uda mi się wsadzić prostą rure czy musze ją "profilować w środku " ?

kat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugiii w benzyniaku chcesz kata wycinac? ja tam widze piekna lambde. zebys tylko potem nie narzekal na brak przegladu i problemy z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleś mówił mi że oni montują strumienicę

Strumienic nie montuje sie w dieselach tylko w benzyniakach

W dieselach nie spelniaja zadania, o ile wogole spelniaja jakies zadanie, ale w dieselach nie stosuje sie strumienic.

Ja mam zwykla rurke, taka jak caly wydech, zadna kwasowka. Jak kwasowka to juz caly wydech leppiej zrobic w kwasowce a nie tylko czesc. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Aarti nad strumienicą poważnie sie zastanów bo przy turbo niewiem czy to jest dobry pomysł - rurka tak. miałem to przy Audi 80 1,8 wywaliłem kata i rurka musowa auto pracowało głośniej Paskudnie, Teraz przy TDI-ku się boje o podwórko (kostke brukową) czy w momencie zapalania nie będzie walił sadzą no i żeby nie był głośny

 

 

 

jak wali sadzą na kostke to nic się nie dzieje bo jak pójdzie deszcz to się ładnie zmywa.

 

A co do wywalenia kata to sie opłaca przy aucie przy większym przebiegu bo zawsze odzyska troszke mocy. Problemów nie ma, a przynajmniej przy ropniaczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do wywalenia kata to sie opłaca przy aucie przy większym przebiegu bo zawsze odzyska troszke mocy.

 

ja miałem mniemanie że kat zapycha wydech i powoduje że spaliny maja utrudnione ujście, a rurka jak to rurka - nie stwarza żadnych oporów

 

dobrze kminie czy jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak troche za duzo kombinujecie z tymi katami i teoriami na ich temat, a strumienice, sorry za slownictwo, to obojetne czy diesel czy benzyna, wolnossacy czy turbo - w dupe mozna wsadzic takie badziewie kazdemu tlumikarzowi, ktorzy proponuje takie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlugiii w benzyniaku chcesz kata wycinac? ja tam widze piekna lambde. zebys tylko potem nie narzekal na brak przegladu i problemy z silnikiem.

 

Przegląd przeszedł spokojnie u kumpla :P zresztą z ciekawości sprawdziłem jaki jest skład mieszanki z wykruszonym katalizatorem(bo się wykruszył) i na wolnych obrotach podobno troszke przekroczył a przy 2 tys obrotów było w normnie :) Sonde lambde zostawiam ,dlatego też nie chce wycinać go ,bo przed niem jest mocowanie sondy :) Nie w jednym już był wycinany i na złe nie wyszeł .Tylko tutaj mam problem ,bo nie wiem jak w środku dokładnie sie składa,czy jest pod kątem czy wyprowadzony na wprost i jaką średnice dać,bo to jest odrazu przy kolektorze wylotowym za złączką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część

 

w moim passku 1.9tdi 90km ahu z 1998r. w okolicach 1500 obr pojawia się metaliczny dźwięk (podobnie buczy łożysko, ale ten dźwięk jest metaliczny).

 

mam pytanko:

1) czy katalizator może robić taki hałas

2) czy turbina jak się ociera o ścianki to wydaje taki hałas

3) czy EGR może robić taki hałas

 

Mechanik patrzył na turbinę i mówił, że nie ma wielkich luzów, oleju trochę jest za turbiną w dolocie do IC. Twierdził że to robią łożyska z przodu ale ja przystawiłem ucho bardzo blisko silnika i było to słychać w okolicach turbiny i katalizatora.

 

Bardzo proszę o pomoc bo dźwięku tego nie lubię a passata uwielbiam, a jedno i drugie to jak ogień i woda:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może sprawdź na początek mocowania tłumika (wieszaki)

 

jeśli się wyrobiły to może być taki metaliczny dźwięk.

 

 

turbo nie będzie tak klekotało, EGR byś zdiagnozował bez problemu gdyby klekotał, a kat to musiał by już całkiem się rozsypać by takie efekty dawał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Wywaliłem kata, rurka na jego miejsce, autko lepiej się zbiera przy niskich prędkościach obrotowych, ale powstał problem bo coś zaczeło gwizdać i jakby ciśnienie gdzieś uciekało. Dodam że dolotu nie ruszałem, miał ktoś coś podobnego lub może domyśla się o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczeło gwizdać

Po wycięciu kata słychać u mnie gwizdanie (nie tak głośno, cicho raczej ale słychać) w zakresie 1200-1800 obr/min. Tylko ja nie wstawiałem rury -zostawiłem puszkę po wykruszeniu zawartości. W Spale w ub. roku rozmawiałem z Maximusem i u niego ten sam objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo po opróżnieniu kata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent
Po wycięciu kata słychać u mnie gwizdanie (nie tak głośno, cicho raczej ale słychać) w zakresie 1200-1800 obr/min.

u mnie też w podobnym zakresie jest najbardziej słyszalne gwizdanie, czyli to normalny objaw po usunięciu kata. Dzisiaj gadałem z kumplem który wywalił katalizator w A4 i też mu zaczęła gwizdać. Podziękował kolegom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie do wszytkich co maja 1,8 T i jedna sonde lambde przed katem czy ktoś wycinał kata, wstaiał rure, lub dedykowany zamiennik jak np to 761012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzie takie coś mozna dostać ?:eek: Własnie takie coś szukam zamiast katalizatora,bo w środku jest problem z montażem rury.

Jeżeli posiadasz adres strony,firmy i cene to będę Ci wdzięczny za podanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do diesla tez mozna kupic taka rure??jak tak to ktos moze podac link albo jakis namiar??bo juz mam dosyc zamulania w passacie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wycieciu katalzatora czesto pojawiaja sie probblemy z obrotami

 

Wg jakich zasad pisowni ten tekst???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Powiem Tyle Czesto Po Wycieciu Kata Spotyka Sie Problem Z Obrotami ,ale Na To Ie Ma Reguły.

W jakiego typu silnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie w tych co maja 2 sondy lambda czyli przed i za katalizatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności