Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

ale te wszystkie wyzej wymagają jeszcze dokupienia pompy wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację ale jak by poszukać to da sie ustrzelić kompletne webasto z pompą za 300 a to już się opłaci....moje ma jutro przyjechać zobaczymy co się ustrzeliło;-)

 

apropo - mam info odnośnie climatronica i webasto wg ebesrpacher hydronic - instgrukcja jest - zobaczymy czy ruszy

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że idzie ale w lecie a nie na początku sezonu.

 

Ustalmy skalę

 

- do 300 zł okazja

- do 500 zł dobra cena

- powyżej 500 - dla jeleni

 

Należy pamiętać jeszcze o sterowniku, przekaźniku podtrzymującym pracę pompy wody, smoku do zbiornika, wężach wodnych, wężykach paliwowych, opaskach, zwykłych przekaźnikach, bezpiecznikach, kablach i jak kto zechce sterowniku na pilota. Dlatego powiedzmy sobie jak zmieścimy się w 500 zł to bajka a jak wyjdzie 700 to jest dobrze. W porównaniu do ceny nowego w serwisie z montażem od 4500 zł w górę to niewielkie pieniądze. Kiedyś kupiłem ebera z pompką paliwa za 160 zł z przesyłką i działało, kiedyś za 300 thermo i miało zgnitą płytkę. Dlatego rozkładam zakup w czasie kompletuję elementy w lecie bo nie ma na nie zbytu a auta ludzie rozbierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie do końca w temacie ale...., a czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć - passek stacjonuje pod chmurką może to choć trochę pomoże na szybę przednią i nie będzie trzeba drapać :wkurzony??? http://allegro.pl/mini-webasto-odmrazacz-ogrzewanie-postojowe-i1278162413.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-q7-webasto-4l0-diesel-i1278506079.html

Rozumiem, że to nie jest kompletne i wymaga osprzętu. Tak?

A to poniżej zawiera już wszystko co potrzeba?

http://allegro.pl/webasto-ogrzewanie-postojowe-audi-q7-diesel-i1255874574.html

Edytowane przez brox
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie sterowane CAN i u siebie nie odpalisz kilka postów wcześniej podałem linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale niewiedziałem ze mozna tez z innego auta załozyc i to ma dzialać:) fajnie było by cos takiego miec ale chyba jednak pozostaje mi zapalac auto 15min wczesniej niech pochodzi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat....jestem przed montażem ogrzewania w swoim passacie i nurtuję mnie jedna kwestia..gdzie się wpiąć z paliwem ? czy ciągnąć oddzielny przewód ze zbiornika czy może , po najmniejszej linii oporu ,w główne przewody zasilające silnik ? czy przy drugiej metodzie nie będzie problemu z zapowietrzaniem pompy wtryskowej ? jak Wy poradziliście sobie z tą kwestią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a może wiesz czy w przypadku B5tki po lifcie, can który jest w tym aucie wystarczy żeby móc podłączyć piecyk ze sterowaniem canem, czy to jeszcze zbyt szczątkowa sieć can, aby dogadała się z nowszym webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ciągnąć oddzielny przewód ze zbiornika czy może , po najmniejszej linii oporu ,w główne przewody zasilające silnik ?

U mnie jest osobny przewód do zbiornika paliwa. Jeśli pompa paliwa jest w zbiorniku to raczej nie da się podłączyć webasta gdzieś przy silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lipa x2.. webasto które kupiłem jest na can :( chętnie odsprzedam - ładne od mazdy 6 z małym przebiegiem

ale i tak thermo top nie włazi do paska TDI obok akumulatora - wchodzi ale na ciasno więc i tak lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie się wpiąć z paliwem

 

Tylko ze zbiornika

 

czy to jeszcze zbyt szczątkowa sieć can

 

Nie wiem ale myślę że zadziała bo od 2002 to prawie wszystkie webasta tylko z can są, trzeba by wypowiedział się ktoś z dobrą znajomością modułu komfortu z tego co kiedyś czytałem tam sie je aktywuje.

 

Widze Robert że już wystawiłeś nowy nabytek na allegro.

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Passku B4 z ori webasto Eberspacher D3W paliwo jest podciągnięte od filtra paliwa :D

 

EDIT:

Koledzy a jak sprawdzić czy webasto nie jest zablokowane, bo u mnie to ono wcale się nie włącza, nic się nawet nie "odezwie" :(

Edytowane przez K4znodzi3j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż.... moze ktoś zapotrzebuje.... swoją drogą szwagrowi w mazdzie 6 takowe jakoś szwankuje ;P

zastanawia m nie jak podłaczyć ten jajowaty sterownik do pieca skoro pin 1 jest nie używany w piecu... piec ma podłaczony kabel pod pin2 ale nie wiem do czego ten kabel w maździe

 

chyba założę te DBW 46 tylko musze poszukać jakiegoś zbiorniczka dla spryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sprzedałem mazde ;) fajnie

zostało poszukać czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick

 

Obawiam się że zostaje ci tylko zakup webasta analogowego. B5 po lifcie były w takie wyposażane na życzenie lub w wersji skandynawskiej. To byłoby najpewniejsze rozwiązanie. Trochę "oblukałem" ten temat bo sam przymierzam się do zamontowania ogrzewania (samochód pod chmurką) które już skompletowałem. Webasta sterowane Canem często są dedykowane do określonego modelu auta i aby zadziałało w innym aucie wymaga wymiany softu lub nawet całego sterownika a nie tylko przeprogramowania modułu komfortu. Webasto od Mazdy 6 można najprawdopodobniej odpalić za pomocą zegara typu "jajko". Odpalenie za pomocą Telestartu VW podobno nie jest możliwe - musi być to Telestart od Webasto.

 

K4znodzi3j - chyba zostaje ci tylko serwis. Eberspacher wymaga specjalnego interfejsu (zwykła linia K sprawdzająca się w ThermoTop nie będzie działać). Dodatkowo blokuje się ono po 5 bezskutecznych próbach uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności