Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek - webasto w ogóle nie odpala się, słychać tylko cyknięcie gdy chcę je odpalić i nic poza tym ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinaj jej na długo bo uwalisz uzwojenie, ty masz to już w aucie.

 

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

 

Mateusz szukaj pompki paliwa i połączenia z nią sprawdź, przy braku połączenia lub spalonej pompce nie zastartuje. A co z czujnikiem temp zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

te dbw mam za grosze... i dlatego chcę spróbować

tam gdzie ty piszesz to ja mam intercooler więc u mnie webasto mogłoby wejść chyba tylko między aku a rury od intercoolera tak jak u kolegi kilka postów wyżej.

na razie chcę jednak odpalić webasto.. zobacze ile thermotop kosztuje

 

takich thermotopów jest kilka na allegro ale bez sterowania

są z A klasy, S-klasy ale chciałbym mieć sterowanie czasowe - da sie dorobić takie uniwersalne?

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ja zakładam sterownik od eberspachera do webasta lub zakładasz pilota

http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-2-kanalowe-2-piloty-sklep-lodz-i1254207491.html

 

dbw jak ma piec nie wypalony i silnik w miarę to można się bawić ale powiem ci że powinno odpalić od razu jak dostanie paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozgryze co jest tej pompce to bede wiedział co z dbw

pompka na prostowniku się rusza ale podpięta pod układ mimo że jest sterowana nie rusza się...

tak mi wygląda na zwarcie międzyzwojowe w cewce a nie wiem jak ona jest poskłdana żeby looknąć na uzwojenia

 

z tego co piszesz to można by np to :

http://allegro.pl/mercedes-220-s-klasa-webasto-ogrzewanie-postojowe-i1241900626.html

kupić, dołożyć sterowanie i by grało... tylko ja bym chciał na zegar ale to też można kupić z tego co widziałem

może masz jakąś pompkę to byś mógł podać rez. uzwojenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - a gdzie może znajdować się ten czujnik temp zewnętrznej i jak go sprawdzić?? Sorki za głupie pytanie ale jestem trochę zielony w temacie webasto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek napisz mi jeśli możesz po czym poznać czy webasto jest do Can czy nie

ogólnie thermo top C lub Z można kupić za około 300 już to bym jeszcze dał.

wg manuala wydaje mi się ze mozna je podłaczyć pod jakikolwiek zegar lub pilot tak jak piszesz (muszę dokładnie sprawdzić ale może mój sterownik od c zamka ma też dodatkowe wyjście)

nie wiem co to za oznaczenie 5 cyfrowe na tabliczce webasto

te 10 cyfrowe to jakby nr częsci typu vw

patrząc po samym oznaczeniu thermo top C lub Z to bym znalazł nawet taniej ale nie chcę sie władować w coś co nie dam rady podłączyć

please help ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem świeży na forum :)

Pytanie: ile kosztuje ogrzewanie postojowe ale ze wszystkim i gdzie je zamontować w ogóle? Fajnie by było jakbym zamontował u siebie w pasku :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: ile kosztuje ogrzewanie postojowe

 

Serwis około 5 tyś

 

domowym sposobem ok 600 zł

 

Jacek napisz mi jeśli możesz po czym poznać czy webasto jest do Can czy nie

 

Do roku 2000 na 100% can nie jest czasami i nawet z 2002 (amerykańce mercedes)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zakończyłem boje jutro jakieś fotki zrobię i wkleję. Teraz mam fulll pali z pilota, z zegara czasowego i zły na siebie jestem że nie chciało mi się zeszłej jesieni założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wiem ze mój sterownik c. zamka ma dodatkowy kanał i zamierzam go wykorzystać do zapalania webasto... tak po przemyśleniach to może to być nawet lepsze od zegara choć na pocz. myślałem inaczej

z innej beczki:

odpaliłem w końcu mój piecyk w imadle i grzeje miło. brakuje mi tłumika na wydechu i rurka trochę przykrótka i trochę kiepski ma tłumik na ssaniu powietrza - gąbka już się sypie trochę - ciekawe co będzie jak się dostanie w turbinę - choć trochę już wyjąłem z wnętrza piecyka :( zastanawiam sie czy taka gąbka mogłaby uwalić silnik od wentylatora...

co do lokalizacji to na razie (wstępnie) najlepiej pasuje mi pomiędzy przewodami od IC nad skrzynią i równolegle do silnika.. zobaczymy jak bedzie wszystko kompletne - trza będzie mocowanie wydumać

na razie muszę przespawać mocowanie wentylatora bo pękło przy demontażu a później do boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem trafiłem na ten wątek ale mnie zainteresował. jak coś to z góry przepraszam za głupie pytania ale czy to webasto się nadaje http://allegro.pl/webasto-komplet-sterownik-reszta-staniglabcm-i1271082441.html i "zegar" by był do tego potrzebny? i kilka pytań na temat montażu bo im więcej razy czytam wątek to mam większy mętlik ;p jak wygląda kwestia wpięcia w nagrzewnice/układ chłodzenia, zasilanie paliwem jeśli dobrze zrozumiałem to dodatkowa rurka do zbiornika? i coś piszecie o drugim aku jest potrzebny? i kwestia nadmuchu do kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawne to sie nada, do mokrego drugi aku nie potrzebny. Uruchomisz zegarem czasowym lub pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest praktycznie takie jak moje... trochę stary model ale wg mojego to te wygląda jak nówka ;p

tylko ja mam jeszcze zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio webasto bajer nieziemski dziś słońce więc nie odpalałem wsiadam do autka a tam lodówka włączyłem jeszcze z parkingu nie ruszyłem a tu juz ciepłe leci. Powiem że żałuję że nie założyłem wcześniej bym szyb nie skrobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam każdemu ;) Suche miałem w jumperze i już było fajnie bo szybko się robiło ciepło, a teraz w masterze mam wodne i to dopiero jest bajer :) Ciepło w kabinie no i silnik rozgrzany. A suche z jumpera zabrałem i będę robił ogrzewanie w garażu :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby takie cos do b4 założyc bez zbędnych kombinacji tylko tak jak fabryka przykazała z jakim kosztem trzeba sie liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

pisałeś kilak postów wcześniej o podpinaniu webasto pod climatronic

teraz dopiero przemyślałem to co napisałeś bo ja miałem inny pomysł

to co piszesz ma sens tylko zastanawiam się dlaczego miało by wydoić aku?

Jakby właczyć climartonic na oszukanym czujniku temp wewn (ja na zimę przestawiam żeby pokazywał climatronikowi 10 st więcej temp rzeczywista -zamiast do nastawionych np 18 dogrzewa do 8 - grzeje mniej agresywnie bo odchyłka jest mniejsza)

nagrzewanie jest mniej agresywne więc i wentylator nie dmucha za mocno.

Ja szukałem sposobu zeby climatronic po podaniu jakiegoś sygnału tylk odmuchał trochę wentylatorem nic nie sterując ale raczej nie ma na to sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby takie cos do b4 założyc bez zbędnych kombinacji tylko tak jak fabryka przykazała z jakim kosztem trzeba sie liczyć?

 

W serwisie dobije do wartości twojego autka a ile wychodzi założenie samemu jak by ci się chciało to pisze na poprzedniej stronie ale trzeba chcieć przeczytać cały temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na allegro, i wogle nie ma uzywek do mnie;p za 340zł tez bym chciał cos takiego miec u siebie:) włączałbym wczesniej sobie to zwłaszcza ze auto stoi pod blokiem i codziennie odsnierzanie jest upierdliwe;p a tak godzine wczesniej i ciepełko mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności