Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

witam!czy to webasto to analog czy can?

mdd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!czy to webasto to analog czy can?

 

Wrzuć jeszcze fotkę pieca i naklejkę znamionową.

Ma pompkę wody połączoną ze sterownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam pompke zintegrowaną,posiadam do tego jeszcze telestarta t70 z pilotem ,pompkę paliwa org wiązkę ale nie mogę odpalić ze dwa razy udało mi się Jakoś zaprogramować pilota i przedmuchało pare sekund potem rozłączyłem bo bałem się że coś się spali bez wody,teraz w łazience prubuję uruchomić ale nieidzie,

 

ps.pompka paliwa jak powinna chodzić bo się mi zdaje że jest na nic bo na krótko tylko pyka.Jak to dziadostwo odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T70 to analog więc masz analoga a pompka paliwa ma pykać bo tak dawkuje paliwo. Zapodaj minusa na sterowanie i minusa na czujnik temp. zewnętrznej i odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógbyś dokładniej napisać o które kabelki chodzi, czarny domasy to czujnik temp. a to sterowanie?i to z odłączonym telestartem (centralką)

Edytowane przez siambi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie załącza w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pin 5 do masy

Pin 1 minus włącza

Jeśli to Termo Top, to na pinie 5 jest przełączanie wentylacja/grzanie. Podłączenie do masy włącza tryb wentylacji. Niepodłączony - grzanie.

 

Na pin 1 podajemy +12V (cały czas).

 

To Termo Top C czy Termo Top (DW50) ? Pompa paliwa jest na zewnątrz czy wbudowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podaj jaki to model.

 

Thermo top z/c ma tak jak napisałem ja tak swoje uruchomiłem.

 

Wentylacja na 4 jest

 

Na 1 po co cały czas (+) 12V ?? ja webasto uruchamia minus chyba że ja za dużo wypiłem i si enie znam?

Thermo_Top.pdf

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

web.png

Złącze X1:

Wentylacja jest na pin 5 wg powyższego schematu (chyba, że ja za dużo wypiłem i niedowidzę).

Na pin 1 dajesz +12V - wtedy grzeje, odłączasz +12V - piec wyłącza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

W zasadzie to o co sie kłócimy bo zgłupiałem

Pin 5 w X1 idzie do S5 a to czujnik temperatury

A 1 w złączy X1 to załączanie z pilota lub zegarka ale thermo tom odpala z minusa nie z plusa innych nie widziałem i to widać na schemacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócimy się - wyjaśniamy wątpliwości ;-)

 

Masz złącze X1:

1 - +12V - załączanie pieca lub W-BUS w nowszych

2 - diagnoza (VAG lub Thermotest)

3 - +12V lub masa - nie jestem pewien - włączenie pieca jako dogrzewacza (na rysunku czujnik zew. temperatury, w Audi - wejście sterowanie z komputera auta)

4 - Załączanie wentylatora nawiewu auta.

5 - Tryb wentylacji/grzania. Na rysunku włącznik S5 Luften/Heizen.

6 - Wyjście zasilające pompę paliwa.

 

Może jakieś z Mazdy miałeś Webasto, tam coś jest pomieszane.

Ja piszę na podstawie tego co odpalałem i diagnozowałem na stole: ThermoTop DW50 i ThermoTop C OEM z Audi A6 (ale jeszcze stare z analogowym sterowaniem).

Oba załączanie są +12V.

Edytowane przez 0x7B3
Poprawka w opisie pin 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gustuję w thermo top z/c z mercedesa i te odpalają z minusa po podaniu minusa na czujnik temperatury i wszystkie co miałem analogowe były.

 

ale zgodnie z opisem schematu to

 

S5 Switch summer/winter switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, zwykła wersja handlowa Webasta różni się wieloma szczegółami od wersji robionej dla danej firmy.

 

Z tym minusem na pin 3 może faktycznie masz rację.

Ja załączałem pinem 1.

Edytowane przez 0x7B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.może już teraz będzie wiadomo jaki to typ.To kto ma rację z podłączeniem?na złączu x2 dajemy cały czas + i - 12v?

 

 

 

ps.1.Ruszyło:) 1pin z x1 do +12v

 

 

ps.2.Czy wiecie jak zaprogramować pilota t70 znalazłem plik w formacie doc. ale on jest chyba do t80 bo nie mogę zaprogramować wedle tego co jest napisane tam.

 

ps.3 Gdzie się podpiąć w wentylator nagrzewnicy (2bieg czyżby czarno-niebieski w samochodzie) bo to te kable co idą od przekaźnika tak? czerwony i czarny i wychodzi mi że czarny to zasilenie dmuchawy

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez siambi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 - na stałe zasilanie.

X1 - pin 1 do plusa.

Co do pinu nr 3 mam wątpliwości. Wg schematu załączonego przez Jacka jest połączony przez czujnik temperatury do przewodu 61 (to chyba plus z alternatora do kontrolki ładowania?).

Ma to byc wejście załączające piec w tryb dodatkowego ogrzewania.

Ale w tym trybie może nie działać pompa obiegu i wentylator kabiny:

NOTE

When operating in the supplementary heater function

there will be no automatic trigger of the circulation pump

and the vehicle's heating air fan.

 

Pilota programujesz w ten sposób, że włączasz centralkę do zasilania i w ciągu kilku sek naciskasz przycisk OFF w pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem zrobić "dynamiczne logi" mojego ThermoTopa.

Niestety w ciągu ostatnich dni bardzo mało jeździłem, a że bawiłem się ogrzewaniem to piec wyłączył się z powodu za niskiego napięcia akumulatora.

Zapisane jest tylko 6 minut pracy, ale można zobaczyć jak szybko rozgrzewa się takie urządzenie:

 

https://spreadsheets.google.com/pub?key=0Aiygz-RCYe0AdG45NFMyQURpWGx3eDJuYzhzZnpYQUE&hl=pl&gid=3

 

Bardziej ciekawe byłyby dane z czujnika temperatury silnika, ale to może przy następnej okazji zrobię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamontować u siebie webasto, trochę się naczytałem na forum i pojawiło się parę pytań.

Ile dla pieca zajmuje zagrzanie auta przy temp. np -10?

Jak taką instalacje znosi akumulator w zimę, są jakieś problemy z uruchomieniem po takim dogrzaniu?

Zastanawiałem sie nad dogrzewaczem jeszcze, bo autem głownie jeździ żona. Wiec bezobsługowośc jak najbardziej wskazana :) Instalacja bedzie prostrza bez dodatkowej pompy wody, włącznika. Jedyne co potrzeba to piec i jakiś czujnik temp. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

I gdzie szukać, bo na allegro niewiele kompletnych zestawów. Jakiś sklep, człowiek czy może złomowisko na którym znajdę potrzebne elementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności