Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie co może być przyczyną zupełnego braku reakcji ? Webasto zdążyłem już wymontować, chyba bez rozebrania się nie obejdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pomysłów nie mam, nie znam się aż tak na tym.

Może coś w sterowniku webasta się uwaliło przy odpalaniu.

Chociaż ja też zawsze odpalam na włączonym, i niby do tej pory nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od spadku napięcia to one się wyłącza ale jak napięcie wróci do normy powinno pracować normalnie.

Jak Ci nie startuje nic to coś sterownikowi nie pasuje- np mógł paść któryś z elementów: np sztyft żarowy, jakiś problem z silnikiem wentylatora itp. Ostanio miałem przypadek że padł czujnik płomienia w webasto airtronic. Też piec stał, po naprawie trochę po chodził a następnie padł ten czujnik.

Ja bym na twoim miejscu skołował sobie kabelek - taki kkl i sprawdził komputerkiem co mu nie pasuje. na dłuzszą metę kabel i tak Ci się przyda a wtt czyli program obsługujący piece webasto można znaleźć w sieci.

Sprawdź czy po podaniu sterowania piec pobiera jakiś większy prąd - powinien grzać świecę.

Jak nie masz kabla to najlepiej rozebrać i testować poszczególne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pobiera, zero reakcji :( Te stare piece DW-50 Thermo Top mają w ogóle możliwość diagnostyki komputerowej ?

W moim piecu złącza są schowane pod jedną z górnych osłon (tą środkową) i wtyki są kanciate, zrobiłem zdjęcie telefonem jak to wygląda:

 

149306.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbierz wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrane i odpisane :) Mam nadzieje, że padła co najwyżej świeca żarowa, a najlepiej żeby to był jakiś zimny lut, bo pewnie dostać cokolwiek do tych piecyków to spory problem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam szukam i dalej nie wiem co ijak... Wiec tak, montuje Webasto Thermo Top E do mojego pasiora. Kupilem zestaw razem z pompka i wiazka razem z bezpiecznikami i jednym przekaznikiem. Teraz mam kilka pytan, mianowicie wiazke musze podlaczyc pod + i -, pozniej mam dwa kabelki wychodzace z przekaznika (oba musza byc podlaczona pod wentylacje), mala kostka pod zegar oraz jeden zolty kabelek ktory nie wiem gdzie ma byc podlaczony?

Kolejna sprawa to Climatronic. Czy zeby webasto zaczelo dzialac z climatroniciem musze dolozyc jeszcze jeden przekaznik i jeszcze jakis kabelek do wtyczki za panelem climatronica??

Paliwo (benzyna) ciagnac z baku czy mozna z powrotu z silnika czy moze jeszcze jakies inne rozwiazanie jest?

Ogolnie duzo materialow przeczytalem ale wciaz mam w/w watpliwosci wiec pytam Was chlopaki.

 

Acha czy mozna do tego podpiac sterowanie z pilota?

Edytowane przez kielon.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozniej mam dwa kabelki wychodzace z przekaznika (oba musza byc podlaczona pod wentylacje)
Kolejna sprawa to Climatronic. Czy zeby webasto zaczelo dzialac z climatroniciem musze dolozyc jeszcze jeden przekaznik i jeszcze jakis kabelek do wtyczki za panelem climatronica??

Jeśli masz climatronic, to podłączasz to według tego opisu:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/16597-Zima-webasto-ciep%C5%82e-poranki?p=1480114&viewfull=1#post1480114

 

A tu schemat:

 

dafota.2.ypw1408212759e.jpg.smb4scr.jpg&th=3091

 

 

jeden zolty kabelek ktory nie wiem gdzie ma byc podlaczony?

 

Ten kabelek jest chyba do diagnostyki. Ja nie mam go podłączonego.

 

 

Paliwo (benzyna) ciagnac z baku czy mozna z powrotu z silnika czy moze jeszcze jakies inne rozwiazanie jest?

 

Paliwo ciągniesz ze zbiornika.

Do powrotu możesz się podłączyć tylko wtedy jak masz webasto przelewowe (ze zbiornmikiem)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Acha czy mozna do tego podpiac sterowanie z pilota?

 

Można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tego żółtego kabelka nie musze nigdzie podlaczac.

Wg schematu jesli dobrze rozumuje to mam przekaznik 2.5.7 i tylko musze dolozyc ten zus.... cos tam przekaznik i wpiac odpowiedno w kostke Q2 i Q4 ,tak?

 

A jak podlaczyc to sterowanie z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg schematu jesli dobrze rozumuje to mam przekaznik 2.5.7 i tylko musze dolozyc ten zus.... cos tam przekaznik i wpiac odpowiedno w kostke Q2 i Q4 ,tak?

 

Nie wiem dokładnie jaki Ty tam masz przekaźnik, ale teoretycznie dobrze rozumiesz.

Tylko że ja zrobiłem to troszkę inaczej.

Ten Twój przekaźnik będzie znajdował się prawdopodobnie w komorze silnika?

Jak dołożysz drugi, to będziesz musiał ciągnąć 4 kable przez ścianę grodziową, z czego 2 muszą być grube do dmuchawy.

Ja przerzuciłem go gdzieś za skrzynkę bezpieczników, i dołożyłem drugi.

Plus wziąłem ze skrzynki bezpieczników, z któregoś z tych grubych kabli,

a przez ścianę grodziową przeciągnąłem tylko jeden kabel,

który daje sygnał na przekaźniki z pieca.

Czyli ten na schemacie oznaczony FG+

 

 

A jak podlaczyc to sterowanie z pilota?

 

To zależy co to jest za pilot, centralka, itd.

Ale prawdopodobnie będziesz potrzebował przekaźnika bistabilnego.

O takiego: http://www.ase.hoste.pl/4xs.html

Wpinasz się z nim w kable od zegara. Tylko teraz nie pamiętam które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielo82 dzieki za pomoc. Przekaznik ktory teraz mam jest raczej do dmuchawy bo ma na wyjsciu dosyc grube kable. Tak jak piszesz przekaznik i te trzy bezpieczniki maja byc w komorze silnika ale chyba zrobie to tak jak ty mowisz i przeloze to wszystko na szkrzynke bezpiecznikow, tak wydaje mi sie duzo lepiej.

 

Co do pilota to plany przeloze na pozniej $$$

 

P.S. szkielo82 szukam tempomatu i blendy na tylna klape kombi

Edytowane przez kielon.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znów ja z moim DW 50 Tele Thermo Top ;)

Sprawdziłem omomierzem świecę i czujnik płomienia - oba elementy mają przejście, tak więc nie mam pojęcia co może być grane. Wymontowałem płytkę z elektroniką i nie widać na niej śladów upaleń, itp itd. Piecyk jest z 1996r, sterownik nie posiada wyjścia diagnostycznego. Co mogło się stać ? Przypominam, że Webasto padło nagle po tym jak odpaliłem silnik na pracującym Webasto. Od tej pory przestało w ogóle reagować na zasilanie, kompletny brak reakcji, nie pobiera prądu, nie włącza wentylatora nawiewu, dosłownie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gdzie macie webasto wpięte do obiegu wodnego? Pytanie wiąże sie z innym, mianowicie czy po założeniu webasta wzrosło Wam zużycie paliwa?

 

Ja mam webasto wpięte w waz który idzie z silnika do nagrzewnicy ale nie wiem czy własnie nie przez to wzrosło mi o dobre 1.5 litra zużycie paliwa... troszke lipa z tym webasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę masz benzynę a benzyna się rozgrzewa szybciej jak ropniak i łatwiej zapala zimą. W przypadku benzyny faktycznie zakladanie webasto to temat do głębszej analizy.

W przypadku diesla webasto spala około 0.5 l paliwa na godzinę w zależności od mocy pieca. Z niczego nie ma nic.

Jak zapalisz webasto na 15 minut to najczesciej odmrozi szyby, spali kolo 150 ml paliwa a zakładając że silnik włączasz wtedy podgrzany i ma kilka stopni w plusie zamiast w minusie to lepiej zapala, nie obciąża tak akumulatora. silnik spala odrobinę mniej niż jak zapala na zimno.

Bilans jest taki ze spalanie sumaryczne i tak wychodzi trochę wyższe ale nie drapiesz szyb i nie marzniesz no i trochę lepiej aku znosi zime zakładając że potem jedziesz przynajmniej 20 km żeby się aku zdążył doładować.

Luxus kosztuje a wybór należy do Ciebie.

pytanie jest jeszcze takie: na jak długo zapalisz piec bo od tego zależy ile spali.

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksus kosztuje wiem wiem:) ale wsiadanie do cieplego auta bez drapania szyb bezcenne:)

Zakładając webasto liczyłem się z tym ze zużycie troszkę wzrośnie ale jazda w zimie z rana na lekko rozgrzanym silniku po mieście zrekompensuje to zużycie, niestety chyba nie.

Powiedz mi 1Robert tak jak pisalem mam dobrze wpiete to webasto?

Bo jesli tak to moze to podlaczenie przerobie i wepne w te weze T laczniki z kranikami zeby moc na zime "duzy obieg z webasto" wlaczac, a w lato maly obieg tylko silnik????

 

Piec zapalam na jakies 20min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki masz piec i sprawdź kolejność węży typu wejście i wyjście z pieca. Ja tez mam podpięty między silnik a nagrzewnicę ważne żeby było połączone wyjście z pieca do wejścia nagrzewnicy.

Przy dieslu spalanie by wyglądało lepiej. Zależy jeszcze ile ciepła wypompujesz do auta a ile zostawisz silnikowi, jaka mocna jest elektryczna pompa wody(czy pompuje w dobrą stronę bo zdarza sięróżnie jak ludzie sami składają) . Jak bedzie za mocna pompa woda się nie zdąży zagrzać jak za słaba piec się przegrzewa.

Zamiana obiegu lato, zima nic ci raczej nie da. nie wiem co by to miało za znaczenie - jest dodatkowe 0,5 l płynu do zagrzania ale czy to ma znaczenie wydaje mi się ze nie.

w ori aplikacjach jest tak ze piec grzeje samo wnętrze a silnik dogrzewa dopiero po zapaleniu slnika. Stosuje się zawory sterowane podciśnieniem które pojawia się jak włączysz silnik. To moze miec znaczenie przy aucie wielkości galaxy i małym piecu ale passat jest malutki w porównaniu do vana.

Mi właśnie o to chodzi żeby mi podgrzewało też silnik bo jak jest poniżej -5 zapalić diesla trzeba dużo więcej mocy niż jak jest +5 i aku dostaje w morde bardziej. Im zimniej tym gorzej. A tak zapalasz auto gdy silnik jest podgrzany to i smarowanie lepsze i rozruch.. same plusy. Benzyna ma inne warunki rozruchu - nie ma świec żarowych i prądy są mniejsze. Jak jest ziminiej zapalam piec wcześniej i po sprawie.

Ja normalnie włączam na około 15 minut piec 4 kw Eber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mam webasto Eberspacher B4 WSC. Obecnej zimy zastrajkowało. Po uruchomieniu przez parę sekund było słychać wiatraczek (lub pompkę - nie wiem) i to wszystko. Diagnostyka komputerowa wskazała padnięty sterownik, wysłałem piec do naprawy, sterownik wymieniony oraz "ulepszony" (300zł) po zamontowaniu piec próbował zapalić tylko raz, nie udało się (zazwyczaj po zimie musiałem wykonać 2-3 cykle startowania by pompka podała paliwa do pieca) później cisza. Po jakimś czasie piec zaczął wchodzić w cykl odpalania, ale jak by nie dostawał paliwa, więc podłączyłem przewody zasilające pompkę paliwa odwrotnie (przewody miałem przerwane i podłączałem je na pałę ;) ) i od tego czasu piec nie odzywa się kompletnie

 

O co tu chodzi?

 

EDIT

 

Dzwoniłem do chłopa który naprawiał mi webasto i mówi że nie ma różnicy jak jest podpięta pompka, tak czy siak ona musi pracować poprawnie. Ponadto powiedział że przy nie udanym odpaleniu pieca po trzecim lub czwartym razie sterownik się blokuje i można odblokować go tylko podłączając do komputera. Ja próbowałem odpalać z 10 razy i piec zastrajkował dopiero po odwrotnym podłączaniu kabli przy pompce paliwa

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problemik

w moim piecyku eber hydronic rozszczelnił się taki mały korek- ktoś się orientuje jak go uszczelnić?

 

3.jpg

1.jpg

to korek na wyjściu z piecyka - wygląda jakby opcjonalnie można tam było wsadzić króciec ale tego korka jakoś nie bardzo da się ruszyć.

Próbowałem wczoraj podważyć nożem ale stwierdziłem że zapytam czy ktoś się z tym problemem nie spotkał bo korek ani drgnie - nie chce go urwać i później debatować co tam wsadzić.

spod korka powolutku sączy się płyn.. mało ale śmierdzi jak się rozgrzewa i zaciąga ten zapach do auta - myślałem ze mi nagrzewnica się rozszczelniła a to koreczek winny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce skubany poddac sie bez walki a troche zimno zeby plyn spuszczac i klasc piec na stół. Tak sobie teraz mysle czy tam nie ma gwintu.. musze sprobowac tym po kręcić. Probowalem podwazac nożem to nawet nie drgnie. Jak by bylo wcisniete na oring to cisnienie by moglo go wypchnać.. wczoraj nie pomyslalem ze moze byc gwint bo tez nie ma miejsca na śrubokręt bo i 10 cm dalej jest wkrecony odpowietrznik..

Spodziewalem sie bardziej kleju ktory juz puścił. Bo sie sączy jak przez pęknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności