Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma gwint to owiń 1-2 warstwy taśmy teflonowej. Jak nie to trzeba tam wysuszyć i go wkleić lub na gorąco..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No i webasto mi się skończyło:(((

Może ktoś coś poradzi ewentualnie będę musiał kabel zakupić.

Sprawa wyglada tak, że webasto wogole nie odpala. Po wlaczeniu na zegarze "płomyka" od razu załącza się climatronic ale nie pokazuje symbolu HE tylko normalnie temperaturę i słychać tylko pompę wody z webasta.

Wcześniej było tak ze najpierw załączał się piec i dopiero po kilku sekundach załączał się climatronic a na końcu dmuchawa.

 

Myślałem ze to pompka paliwa ale jak podepnę zewnętrze zasilanie to działa bez problemu, jedyne co zauważyłem ze webasto podaje stale, a nie przerywane napięcie na pompkę.

 

Bezpieczniki i przekazniki ok.

 

Webasto to ThermoTop E benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JACU6x6 jak to zwykłym vagiem... normalny kabel do diagnozy wystarczy??

 

Webasto resetowałem kilka razy przez odłączanie aku ale nic nie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel KKL na scalaku FTDI i program Webasto Thermo Test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel KKL na scalaku FTDI i program Webasto Thermo Test.

 

jak to sprawdzic czy mam taki kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzic czy mam taki kabel ?

 

Przyłączam się do pytania?? Tzn. ze to nie jest zwykły kabel KKL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto chodzi ma zwyklym kkl plus program wtt. Wykorzystuje sie tylko zasilanie i jedną z linii danych.

O ile wiem ebera nie da sie tak diagnozowac.

Do ebera trzeba miec zegar ktory odczytuje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze napisać które piny z wtyczki vag wykorzystać do połączenia z webasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was instalował piec na ścianie grodziowej silnika (chodzi o TDI 1Z). Mam spryskiwacze reflektorów, tak więc

wyrzucenie oryginalnego zbiornika płynu spryskiwaczy byłoby problematyczne. Lewe nadkole odpada z uwagi na intercooler,

a prawe skomplikowałoby instalacje - za długie przewody. Przed chłodnicą/skraplaczem jak raczej nie chciałbym go instalować

- zakłócenie przepływu powietrza i wyższe prawdopodobieństwo nietaniego sprzętu. Załączam zdjęcie z umiejscowienia pieca

przed chłodnicą. Czy umiejscowienie pieca na grodzi nie grozi jego zgnieceniem (przy ruchu samochodu silnik przesuwa się

do przodu, ale czy przy nagłym puszczeniu gazu lub jeździe do tyłu, silnik nie przesuwa się za mocno w stronę grodzi?).

W związku z bliskością turbosprężarki i rury wydechowej zastosowałbym osłonę termiczną podobną do tych na dołączonych

zdjęciach. Ewentualnie doizolowałbym osłonę taśmą (bandażem) termoizolacyjnym jaki stosują ludzie do m.in. kolektorów.

Myślę o zamontowaniu pieca na uchwytach mocowanych do rozpórki kielichów z umiejscowieniem na grodzi. Co o tym sądzicie?

 

przedni pas B4.jpg

osłona termiczna1.JPG

osłona termiczna2.JPG

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim b4 webasto trafiło w miejsce zbiornika od spryskiwaczy i było mu tam bardzo dobrze. było to thermo top c.

hydronic wchodzi jakoś wzdłuż podłużnicy bo jest około 1 cm węższe. 

mam gdzieś jeszcze haki do niego jak się nie mylę. zbiornik wsadziłem mniejszy od Ibizy. 

za silnikiem moim zdaniem lipa bo jak ci przyjdzie coś tam zrobić to będziesz sam siebie przeklinać. tam jest bardzo ciepło i sterownik w piecu będzie tam w kiepskich warunkach.. 

z boku silnika jest blisko do wyjścia wody z głowicy. tam poszła pompa i jakoś wszystko się po mieściło. w razie czego piec na wierzchu do jakiejkolwiek roboty. pod zderzaki em wg mnie całkowita lipa. za nisko tez nie dobrze bo powietrze do pieca lepiej jak jest suche a nie mieszanka powietrzne solna zimą. miałem taki pięć co zasysał powietrze spod auta to wewnątrz niego korozja zjadła wszystko.

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 1robert napisał:

w moim b4 webasto trafiło w miejsce zbiornika od spryskiwaczy i było mu tam bardzo dobrze. było to thermo top c.

hydronic wchodzi jakoś wzdłuż podłużnicy bo jest około 1 cm węższe. 

mam gdzieś jeszcze haki do niego jak się nie mylę. zbiornik wsadziłem mniejszy od Ibizy. 

za silnikiem moim zdaniem lipa bo jak ci przyjdzie coś tam zrobić to będziesz sam siebie przeklinać. tam jest bardzo ciepło i sterownik w piecu będzie tam w kiepskich warunkach.. 

z boku silnika jest blisko do wyjścia wody z głowicy. tam poszła pompa i jakoś wszystko się po mieściło. w razie czego piec na wierzchu do jakiejkolwiek roboty. pod zderzaki em wg mnie całkowita lipa. za nisko tez nie dobrze bo powietrze do pieca lepiej jak jest suche a nie mieszanka powietrzne solna zimą. miałem taki pięć co zasysał powietrze spod auta to wewnątrz niego korozja zjadła wszystko.

Cholera tutaj największy problem mam ze zbiorniczkiem, bo przy spryskiwaczach, to po pierwsze: są dwie różne pompki i plug and play się tego nie podłączy. Czytając wcześniej ten temat, Twój pomysł na zbiorniczek z seata mnie zainteresował (z którego roku była ta Ibiza?), ale problemem byłaby jego pojemność przy dużym poborze płynu - czyszczę szyby na okrągło i jeżdżę w długie trasy, a dolewanie co chwilę będzie !@#$%^&^. Pomyślałem, żeby podłączyć także drugi zbiorniczek (uniwersalny) ,ale już w nadkolu i połączyć je mocując u dołu zbiorników króćce i łącząc przewodem o większym przekroju (naczynia połączone). 

Tutaj zadam pytanie do wszystkich - czy pompki mogą działać w poziomie ? Podłączyłbym dodatkową pompkę od spryskiwaczy reflektorów przewodem gumowym. 

        Dziękuję za radę.

 

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamontował po prawej stronie (przeciwnej do intercoolera) - jeśli masz klimę jest tam osuszacz ale może się zmieści, trzeba pomierzyć. W nowych VW fabrycznie montowane jest właśnie z tej strony, a przewody wodne można przecież sobie poukładać.

Na grodzi tak jak pisano wyżej -  za gorąco i za ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem piec z mercedesa gdzie był właśnie przy kole. śrub nie można było ruszyć bo od wody i syfu byly zapieczone. Stwierdziłem ze nie będę więcej z gwintami się meczyl. 

pompki chodzą w pionie i w poziomie

Ibiza była z 90 lat. zbiorniczek jeszcze gdzieś mam.

jaki masz dokładniej piecyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, 1robert napisał:

ja miałem piec z mercedesa gdzie był właśnie przy kole. śrub nie można było ruszyć bo od wody i syfu byly zapieczone. Stwierdziłem ze nie będę więcej z gwintami się meczyl. 

pompki chodzą w pionie i w poziomie

Ibiza była z 90 lat. zbiorniczek jeszcze gdzieś mam.

jaki masz dokładniej piecyk?

Czyli pozostaje dokładnie zabezpieczam jakimś smarem na grubo co jakiś czas.. Piecyk miałem brać od kolegi montowany oryginalnie, ale ten

jednak będzie montował u siebie. Zdecydowałem się na zakup nowego Thermo Top C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy thermo top to jak się nie mylę ponad 5000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1robert napisał:

nowy thermo top to jak się nie mylę ponad 5000 zł

U dealera prosto z linii produkcyjnej to prawie 5k, ale nówki z 2014-2016 r. (cały zestaw) to chodzą 2500-3500 zł brutto.

Ma po prostu bezawaryjnie działać - fakt, trochę śmiesznie do takiego samochodu, ale też poruszanie się moją 1Z nie przyniosło

mi nigdy problemów - fakt trochę kosztuje normalna eksploatacja, ale pewność każdej podróży jest ważniejsza. Kupiłem mojego

1Z-ta jak miał niecałe 170 tys. przebiegu, a teraz mam ponad 679 tys. :-)

Edytowane przez bekaz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności