Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tu macie jak podłączyć webasto do Climatronic w pasku b4.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...799649&start=0

 

To akurat mam już przestudiowane, nie wiem tylko jak climatronic podłączyć do Passata :D

Ale na pewno innym się przyda... :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zakładałem wątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie patrz na to i nie czaje nic z tego schematu

wiec tak wkladam 2 nowe przekazniki (zwierno rozwierne - zwykle samochodowe) rozlaczam w skrzynce bezpiecznikowej Q/2 i Q/4 i wkladam na oba przekazniki na NZ czyli przy wylaczonym webascie sa zwarte gdy webasto sie wlaczy to tez zwiera do plusa i tyle? To sa te 2 plusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec tak wkladam 2 nowe przekazniki (zwierno rozwierne - zwykle samochodowe) rozlaczam w skrzynce bezpiecznikowej Q/2 i Q/4 i wkladam na oba przekazniki na NZ czyli przy wylaczonym webascie sa zwarte gdy webasto sie wlaczy to tez zwiera do plusa i tyle? To sa te 2 plusy?

 

Nie wiem jak nazywają się takie przekaźniki.

Ale tak jak piszesz, przecinasz Q/2 i łączysz ze stykami 87a, i 30 w przekaźniku.

Wtedy prąd sobie normalnie przepływa po włączonym zapłonie, tak jak przed przecięciem.

Do styku 87 podłączasz prąd z akumulatora przez jakiś tam bezpiecznik (30A)

Do styku 85 dajesz masę (-), a do styku 86 dajesz sygnał z Webasto (+).

Wtedy przekaźnik podczas włączonego Webasto rozłącza styk od całego układu samochodu (styk 87a) i łączy z plusem który sam podciągnąłeś z akumulatora (styk 87)

 

To samo robisz z Q/4

 

Na Q/2 daj lepszy jakościowo przekaźnik, bo to od dmuchawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tez bede montowal u siebie webasto termo top z/c-d i mam problem! Narazie chce podlaczyc go tylko jako dogrzewacz a moze w lecie bede sie bawil zeby zrobic pelne webasto. Mysle zeby podlaczyc go pod plus z alternatora (kontrolki) tylko czy wtedy webasto samo sie wylaczy jak zagrzeje wode? np dluzsza trasa i co jesli podczas grzania - krodka trasa - zgasze silnik? Orientujecie sie gdzie w skrzynce z bezpiecznikami znajduje sie sygnal z alternatora do kontrolki. jaka srednice maja weze wodne w passacie 3bg avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie sie gdzie w skrzynce z bezpiecznikami znajduje sie sygnal z alternatora do kontrolki. jaka srednice maja weze wodne w passacie 3bg avf

może zapytaj w dziale b5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następujący problem zauważyłem wyciek z webasto. Konkretnie z kolanka na które wchodzi wąż od wody.Moje pytanie co zrobić z tymi wężami od wody,aby ominąć webasto?Połączyć je razem,czy może zakorkować?

beztytuuhbe.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połącz je razem

 

jeden wąż to wpływ a drugi odpływ. Jak je zakorkujesz to zablokujesz przepływ cieczy przec silnik. Pewnie ciśnienie by coś rozerwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :)

Dorwałem takie oto Webasto Tele Thermo Top DW-50 http://tablica.pl/oferta/webasto-tele-thermo-top-dw50-diesel-12v-CID5-ID47pBL.html#c913fa31e9 niestety bez pilota Telestartu i tutaj mam 2 pytania:

1). Czy mogę pod to podłączyć taki oto zegarek: http://allegro.pl/webasto-sterownik-zegar-1530-i3694515317.html ?

2). Czy ten pilot telestartu będzie działał z moim Webasto: http://allegro.pl/webasto-pilot-telestart-t90-t91-t-90-t-91-nowy-i3685585800.html ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tak.

2) Nie - Twój sterownik nie ma telestartu.

 

Teraz ja mam pytanko...Mi w bw 50 padła pompka wody, mógłby ktoś mi polecić pompkę w rozsądnej cenie, tak żeby podeszła do mojego webasto? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam jedno pytanie?

Czym różni się świeca lub cały palnik benzyna, a diesel?

Czy to to samo?

Chodzi o thermo top C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Tak.

2) Nie - Twój sterownik nie ma telestartu.

 

Teraz ja mam pytanko...Mi w bw 50 padła pompka wody, mógłby ktoś mi polecić pompkę w rozsądnej cenie, tak żeby podeszła do mojego webasto? Z góry dzięki.

 

Ad 2). słyszałem, że Webasto TELE Thermo Top posiada wbudowany telestart i potrzeba do niego tylko odpowiedniego pilota, czyli jednak moje Webasto mimo że jest Tele Thermo Top nie obsłuży Telestartu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz mi foto sterownika? Samej płytki...;) Powiem Ci co masz.

 

Nie doczytałem w aukcji, że to tele. Pilot powinien podejść o ile nie jest to sama obudowa z tele.

 

Druga sprawa jak długo nie było odpalane, siedzi na 100% pompka i być może czujnik temperatury(wystarczy przelutować termistor NTC 10k i śmiga.

Edytowane przez nooreq
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Webasto znajdzie się u mnie to zrobię fotki płytki sterownika :)

Na 100% Webasto działa, bo sprzedający przesłał mi nawet filmik z jego odpalania na którym widać, że jest OK.

W którym miejscu pod maską było montowane Webasto w B3 Diesel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w b3, w b5 mam w lewym przednim nadkolu, jest dużo miejsca i łatwo tędy puścić instalację zarówno wodną jak i elektryczną. Może odpalać, ale ciężko ocenić jak grzeje i jakie ma parametry... Dobrze byłoby kupić interfejs do diagnostyki, będziesz wszystko wiedział od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko Webasto znajdzie się u mnie to zrobię fotki płytki sterownika :)

Na 100% Webasto działa, bo sprzedający przesłał mi nawet filmik z jego odpalania na którym widać, że jest OK.

W którym miejscu pod maską było montowane Webasto w B3 Diesel ?

 

Przed przednim lewym nadkolem pod zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, a przynajmniej nie w RA/SB (1,6 Turbo D z IC) :(

W tym miejscu u mnie jest IC, na Webasto (które jest mniejsze niż się spodziewałem) nie ma miejsca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce to umieść gdzieś w komorze silnika.

Zawsze będzie mniejszy problem z wężami wodnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemożliwe, a przynajmniej nie w RA/SB (1,6 Turbo D z IC) :(

W tym miejscu u mnie jest IC, na Webasto (które jest mniejsze niż się spodziewałem) nie ma miejsca :(

miałem ten silnik w B3 i potrwierdzam tam nie ma miejsca gdzieś w komorze silnika jest dużo miejsca na pewno znajdziesz wolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś będę musiał wymyślić, bo niedługo kończę remont Passka a i zimno się zaczyna robić :/

Mam jeszcze jedno pytanie - czy pilot T90 albo T91 zadziała z telestartem T70 ?

W moim webasto jest wbudowany moduł telestartu T70, ale nie mam do niego pilota, a tak się składa że wpadł mi w ręce pilot T90 albo T91 (takie jajko z przyciskami ON i OFF i ze znaczkiem VW) - będzie to działać ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności