Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

Czytać post na następnej stronie - będzie wszystko jasne

 

A tu kilka fotek z mojego caddego

 

3cf6cad1ccbc4a0f.jpg

 

352cb70e1939c254.jpg

 

3925b2af68199208.jpg

 

b5a708c7be8309db.jpg

 

34637c623ba791ee.jpg

 

2310edd1cee8b466.jpg

 

 

[ame]

[/ame] Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam sterownik(zegar) u siebie:)) przy webasto, przydatna rzecz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z ogrzewaniem bywa:

Nadmuch powinien być wyprowadzony w kierunku najniższego miejsca w aucie. Wystarczy podłoga. Wtedy bowiem całe wnętrze auta jest ciepłe.

Wylot skierowany do góry zwłaszcza w bagażniku (za oparciami) powoduje, że wszystko powyżej linii oparć będzie ciepłe czyli wszystkie szyby odmarzną.

Osobiście nawiew starałbym się poprowadzić pod tylnymi siedzeniami, by ogrzana była cała kubatura.

 

 

Ale Ty na pewno bardzo dobrze wiesz, co robisz. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo pomalutki wczoraj to wsadziłem i dopiero odpaliłem a co do nawiewu to zalezy mi głównie na odmorozonych szybkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent :ok:

Przydałoby się, dla oka oczywiście, pochować ta kable i mi osobiście przeszkadzałby akumulator w bagażniku.

Swojego czasu miałem samochód z webastem (radziecki :D ) i to ogrzewanie sprawdzało się w największe mrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz ze zajmujesz sie ogrzewaniami postojowymi to moze podpowiesz gdzie ulokowac wodne w Passacie B4 1,9TDI. A moze masz jakas fotke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty takiego Webasto? Wodne w Passacie montowane na zamówienie w salonie było tak jakby pod lewym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie koszty takiego Webasto?

Na alledrogo jakis szaleniec sprzedaje z demontażu z passka B3 benzyna za 900zł:eek:

Nowe zestawy do mokrego stoją za 3tys z kawałkiem po regeneracji 1700.

Mnie ostatnio kusi Webasto z passka B6 używki chodzą po jakieś 700zł komplet instalacja ale zastanawia mnie sterownie jak tam było rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wyglada to bardzo nieestetycznie, ta rura w srodku i w zderzaku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak dla mnie to wyglada to bardzo nieestetycznie, ta rura w srodku i w zderzaku

podzielam twoje zdanie, ten aku w bagazniku fe a te przewody i rura ughh brzyyydal:p

ale sam pomysl super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak by zamontowac to webasto tak zeby nie było nic widac poza włącznikiem to ok ale to oszpeciło auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się :P jakby tak wydech zamontować tak żeby wychodził pod zderzak zamiast przed niego :) kupić malutki aku żeby go schować albo w boczek, albo przy kole, i wylot dać żeby nie było widać to pomysł rewelacyjny i praktyczny !! :) ale z czymś takim jak na zdjęciach nie chciałbym jeździć :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo już śladu po tym nie ma, jak by się chciało komuś kliknąć w opis mojego auta to by wiedział że teraz odpalam auto pilotem i wsiadam do ciepłego. Mam gdzieś pdf jak zamontować wodne poszukam. Nowe webasta mają sterowanie canem tak że nie uruchomicie go za chiny w starym aucie.

Co do estetyki, wydechu widać nie było reszte po otwarciu bagażnika. Miny ludzi skrobiących szyby przy -20 gdy włączałem wycieraczki bo woda z dachu płyneła bezcenne. Krytykować innych łatwo czasami wydaje mi się że do tego stworzyli internet. Zrobić coś potem to uruchomić ...... pozdrawiam

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krytykować innych łatwo czasami wydaje mi się że do tego stworzyli internet. Zrobić coś potem to uruchomić...

Normalka, jak zrobiłem tuta z wymianą przedniego zawiasu to na YouTube wrzuciłem filmiki i w krótkim czasie znalazła się kilku krytykantów którzy potrafili tylko pisać i nic po za tym.

Mam gdzieś pdf jak zamontować wodne poszukam

Jak byś mógł to zapodaj;)

Nowe webasta mają sterowanie canem tak że nie uruchomicie go za chiny w starym aucie.

Coś tak czułem, że nie bedzie tak fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj eberspachera np takiego

 

http://www.allegro.pl/item875385206_webasto_eberspacher_hydronic_d5w_s_diesel_mercedes.html#

 

do tego pompka obiegu wody sterownik troche wezy i grzanie gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krytykować innych łatwo czasami wydaje mi się że do tego stworzyli internet. Zrobić coś potem to uruchomić ...... pozdrawiam

Przecież to normalne, nie tylko na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj eberspachera np takiego

 

http://www.allegro.pl/item875385206_...mercedes.html#

 

do tego pompka obiegu wody sterownik troche wezy i grzanie gotowe

To już wiem czego mam szukać. Ale dopiero jak bedzie lato to zabiore się za Webasto i wtedy poproszę Cie o pomoc w tym temacie;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał JACU6X6

Krytykować innych łatwo czasami wydaje mi się że do tego stworzyli internet. Zrobić coś potem to uruchomić ...... pozdrawiam

 

Przecież to normalne, nie tylko na tym forum...

 

No tak jest jeszcze forum gdzie w modzie jest odpowietrzanie lusterek:)

 

Michał najlepiej szukać koło wiosny, lata ja kupiłem takiego D5W za 96 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zainteresować się zestawami DEFA, w intercars najtańsza nagrzewnica elektryczna kosztuje chyba 150 zł. Tylko że trzeba pamiętać, żeby po przybyciu do domu podłączyć wtyczkę 230V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek mokre webasto jak miałem w mazdzie włączałem jak jechałem i nawet jak było -15 to silnik momentalnie temperature łapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności