Skocz do zawartości
Gość down_hill

Problem z klapą bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobie ci foto wieczorkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie bez zdjęcia listy się nie obędzie. Będę wdzięczny za pomoc (fajnie jak by były zdjęcia).

 

obiecane foto

 

Passat.B6.maskownica.tylnego.rygla.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka godzin szukania.. i nic nie znalazłem.. Otóż mój problem polega na klapie tylnej bagażnika w B7. Cały czas tli mi się trzecie światło stop.. Nawet jak auto zamknięte, nie wyskakują żadne kontrolki z błędami, otwieranie i zamykanie klapy działa normalnie, wszystko ok. Dziwne.. Jak otwieram klapę stop przestaje świecić, jak naciskam pedał hamulca świeci normalnie. Nadmienie, że kilka miesięcy temu miałem problem jak opisywany wyżej- po zamknięciu bagażnika wyskakiwało info na MFA o niezamkniętym bagażniku (który de facto był zamknięty). Problem po paru godzinach sam zniknął.

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym faktem poradzić?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz instalacje w peszlu lewym i prawym przy przejsciu do kabiny. Musisz rozebrac troche plastikow. Inaczej sie tam nie dostaniesz. Obstawiam ze gdzies tam moze sie przetarl przewod i robi sie zwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił na kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze kodowanie moze powodowac minimalne swiecenie sie stopu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie zabijcie, ale co to to kodowanie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie wiesz co to kodowanie. To mozemy przypuszczac ze komputera nie podlaczales pod auto i nie zmieniales kodowania. Lub kto kolwiek inny za twoim przyzwoleniem.

Jak tak. To dalej obstawiam ze kable sie przecieraja i robia zwarcie. Gdzies pod dachem przy przejsciu do klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wskazówki- jeszcze mam pytanie: jak rozebrać górne plastikowe obramowanie szyby od środka aby się dostać do kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolegów tym razem na wątku dotyczącym b6 - trochę zbyt szybko zacząłem tu zaglądać :P

 

Proszę o wszelkie informacje na temat zasilania/ sterownia zamkiem w klapie bagażnika w sedanie. Zaczęło się od tego że przestało działać otwieranie z palca ( przez znaczek VW) bagażnika, dobrałem się do wiązki w klapie i oczywiście była uszkodzona, połączyłem wszystko co trzeba i oczywiście zniknęło mi przeciwmgielne, znowu wszystko rozebrałem i jakoś udało mi się je przywrócić - można powiedzieć że na czuja, jak już nałożyłem taśmę izolująca to okazało się że siadło otwieranie bagażnika. Nie otwieram pilotem, przyciskiem w klapie, ani w drzwiach - jednym słowem pozostaje tylko nurkowanie do bagażnika od wewnątrz auta.

Odpinałem kostki te które są zamontowane na nadkolu , przeglądałem kable , podłączałem miernik, i po tym wszystkim siadło sterowanie zamkiem, bezpieczniki niby przejrzałem po lewej i prawej stronie kokpitu oraz koło akumulatora.

 

Proszę o sugestie- czy spaliłem jakiś bezpiecznik ? jeżeli tak to gdzie szukać ? czy to możliwe aby coś się rozkodowało? raczej nie na taka skalę . Może z tą wiązka ktoś by podpowiedział których kabli mam się trzymać patrząc na te kostki na nadkolu - jest brązowa, zielona i niebieska- może jednak nadal mam gdzieś usterkę na kablu.

 

Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami , pomysłami

 

zaznaczam, że nie znalazłem na forum takiego problemu jak u mnie -

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś patent na zacinającą się klamkę na klapie w sedanie?? Mówię o pionowym emblemacie który wie wyłamuje żeby otworzyć klapę. Nie chce sie ładnie wyprostować po użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś patent na zacinającą się klamkę na klapie w sedanie?? Mówię o pionowym emblemacie który wie wyłamuje żeby otworzyć klapę. Nie chce sie ładnie wyprostować po użyciu.

 

może spręzyna ci nie odbija :D trzeba tam zajrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziaj zabralem sie za swoj zamek klapy w sedanie przeczyscilem i zobaczymy czy mróz go pokona?uploadfromtaptalk1452345685707.jpg

uploadfromtaptalk1452345666661.jpg

uploadfromtaptalk1452345676049.jpg

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety marne -7 i klape da sie otworzyc ale źeby zamknąć to poraźka ,chyba z 30 -tym razem załapała ale komputer pokazuje źe otwarta ? Czas na zakup funkiel nówki z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione (250zl) zaloźone i zapomniane dziala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiecane foto

 

Passat.B6.maskownica.tylnego.rygla.jpg

 

Hej.

A jak ściągnąć listwę ?

Rozsypała mi się ta klapka :(

Jeżeli się coś połamało to można to kupić w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą całą listwę/osłonę zdejmuje się z zatrzasków pionowo do góry. Najpierw spod uszczelki trzeba wyciągnąć, bo uszczelka podtrzymuje od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sedanie, ale w kombi są śruby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ?

Chyba 4 są ale w klapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności