Skocz do zawartości
Gość down_hill

Problem z klapą bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klapą w sedanie. Jak jest zimno to bagażnik można otworzyć za pomocą znaczka bez problemu. Z kolei jak już temperatury wzrosną, autko się nagrzeje, to przy pomocy znaczka nie otworzę klapy, jest teoretycznie zamknięta. Otwieram wtedy albo z pliota, albo z przycisku w drzwiach kierowcy.

Ale na co wpływa temperatura, że jak jest gorąco to rygluje go od zewnątrz, że klamka nie działa ? Na ścieżki, czy na wiązkę raczej temperatura nie ma wpływu, musi się dziać coś mechanicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam styk w klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passat B7 kombi z 2013r. w którym tylna klapa działała elektrycznie; po naciśnięciu przycisku otwierania na klapie ( lub pilocie) klapa podnosiła się, naciskając przycisk zamykania na klapie zamyka się. Przestało działać zamykanie, a kiedy na "siłę" ręcznie zamknę klapę to mimo iż zamknę centralny zamek to tylną klapę mogę otworzyć. Rozebrałem klapę, podsufitkę, boczki. Sprawdziłem przewody idące z klapy ( zamek, przycisk zamykania klapy itd) do kostki w prawym boczku wszystko działa, przewody nie są przerwane ani przetarte. Przycisk zamykania też działa (podaje sygnał).

Rozebrałem mechanizm przy ryglu zamka, gdyż jak się okazało Passacik posiada dociąganie tylnej klapy i okazało się, że w momencie kiedy mamy otwarta klapę i naciśniemy przycisk zamknięcia to rygiel dociąga się ( w mojej ocenie powinien się wysunąć). Jeżeli zamknę klapę ręcznie na wysuniętym ryglu ( rygiel ręcznie wysunę) i dociągnie się rygiel to przycisk otwierania w klapie po zamknięciu centralnego zamka nie działa ( tak powinno być).

Nie wiem co mam dalej robić, czego dalej szukać. Klapa nadal sama się nie zamyka (opada), a jak zamknę ręcznie to w każdej chwili otwieram przyciskiem w klapie mimo zamknięcia samochodu.

Wie ktoś może gdzie jest sterownik jakiś od tego, może jakieś jeszcze przewody trzeba sprawdzić, może ktoś miał taki problem. W mojej ocenie brakuje sygnału do rygla otwórz i do siłowników zamknij nie wiem dlaczego.

Nie wiem czy dobrze myślę, ale po naciśnięciu przycisku zamykanie powinien wysunąć się rygiel i klapa powinna za pomocą siłowników opadać do zamknięcia, a kiedy się zamknie rygiel powinien ją dociągnąć i odłączyć przycisk otwieranie w klapie.

Przepraszam za opis, ale nie jestem elektronikiem i nie za bardzo się na tym znam

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z klapą bagażnika w Sedanie comfortline.l (2.0 FSI 2006) 

Na początku gdy kupiłem auto, wszystko działało jak powinno. Lecz ostatnio klapa przestała otwierać się z kluczyka, oraz samowolnie opada, tak jakby siłowniki przestały trzymać. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mat0r1 napisał:

samowolnie opada

Samowolnie opada powiadasz ... Wezwij służby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam takie pytanko do was, bo szukałem takiego tematu na forum, ale takie samego opisu problemu nie znalazłem. A wiec dzisiaj, bo otwarciu bagażnika w passacie B6 kombi (2009r.) klapa(zamek) nie chce mi się zamknąć. Na wyświetlaczu deski rozdzielczej pokazuje cały czas otwartą klapę bagażnika. Nadmienię tylko, że po załączeniu na kluczyku przycisku zamknięcia drzwi, wszystkie drzwi się zamykają, ale klapa(zamek) bagażnika nie. Myślałem, że może coś z elektryką i sprawdziłem, że przycisk do otwierania klapy bagażnika dział (słychać go.) Zasymulowałem przy otwartej kalpie - niby zamkniecie, czyli  śrubokrętem zamknąłem ten zamek(ten języczek), który jest na klapie a do celowo zapina się o ten bolec, który jest na dole bagażnika. Następnie przycisnąłem przycisk otwierania  na klapie i te zapięcie puściło(przeszło w pozycje otwartą). Nie wiem teraz, dlaczego zamykając normalnie klapę te zapięcie(zamek) nie zamyka się o ten bolec? Ma ktoś jakiś pomysł, co to może być czy od razu kupować cały nowy zamek klapy bagażnika?

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.

Łukasz M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności