Skocz do zawartości
Gość down_hill

Problem z klapą bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz się dowiedzieć, czy się wymądrzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie są te śruby w kombi ?

Jutro chcę to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz podłogę bagażnika to zobaczysz dwa wgłębienia

tu na zdjęciu je bardzo ładnie widać

367145759_3_644x461_listwa-bagaznika-passat-b6-kombi-osobowe_rev001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich

Mam dokładnie takie objawy jak opisane poniżej. Odkopię temat ponieważ nie znalazłem jednoznacznej opdowiedzi a za 4 dni mam przegląd samochodu

Objawy :

1. Po zamknięciu klapy bagażnika B6 variant tli się trzecie światło stopu tak z mocą 30 % pełnego zapalenia.

Diagnoza:

1. otwarcie klapy powoduje zgaśniecie światła stop (prawidło zapala sie lampka w bagażniku )

2. zamknięcia klapy lub zmiana położenia dźwigni w zamku na zamkniętą powoduje zapalenie światła

3. odpięcie kostki od zamka powoduje zapalenie światła stop "trzeciego"

4. Światło trzecie stop prawidłowo zapala się ( z pełną mocą) po naciśnięciu hamulca.

5. siłownik i mikroskładnik otwarcia (klamka) pracują prawidłowo tzn reagują zamek się otwiera i zamyka oraz słychać kliknięcie mikro-przełącznika.

 

Proszę o podpowiedź od czego zacząć ( tapicerka rozebrana czarna) peszel z przewodami nienaruszony z zewnątrz. Przegląd tuż tuż,

po podpięciu do kompa brak błędów.

 

może ktoś sie z czymś takim spotkał z góry dzieki

 

 

 

 

Witam,

Kilka godzin szukania.. i nic nie znalazłem.. Otóż mój problem polega na klapie tylnej bagażnika w B7. Cały czas tli mi się trzecie światło stop.. Nawet jak auto zamknięte, nie wyskakują żadne kontrolki z błędami, otwieranie i zamykanie klapy działa normalnie, wszystko ok. Dziwne.. Jak otwieram klapę stop przestaje świecić, jak naciskam pedał hamulca świeci normalnie. Nadmienie, że kilka miesięcy temu miałem problem jak opisywany wyżej- po zamknięciu bagażnika wyskakiwało info na MFA o niezamkniętym bagażniku (który de facto był zamknięty). Problem po paru godzinach sam zniknął.

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym faktem poradzić?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, przestała mi się wyświetlacz otwarta klapa na liczniku, zauważyłem że mam dziurawy prawy peszel idący z klapy do samochodu. Odpiąłem listwę końcową podsufitki, odgiąłem ją trochę, pociągnąłem za kable i na chwilę znowu zapaliła się klapa na liczniku, więc kabel pewnie jest przerwany. Chciałem się do niego dostać, ale kable są w jakieś plecionce i nie da rady się do nich dostać. Poszukałem trochę na alledrogo i znalazłem wiązki klapy po 40-50pln przy okazji bym zmienił ten dziurawy peszel. Czy wtyczka wiązki prawej klapy znajduje się pod prawym boczkiem? Jak zdjąć plastikowy trzpień od boczku? Miałby ktoś schemat wiązki klapy z elsy, bo nie mam do niej dostępu.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z serii dziwnych...

 

Czy zdemontowna klapa kombi zmiesci sie do bagaznika kombi? Ktos probowal to przewiezc?

Chce kupic na wymiane a nie wiem czy bede potrzebowal przyczepe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z klapą w B7 kombi. Po uruchomieniu silnika wyświetlacz wskazuje, że klapa jest otwarta (świecą się światła na podsufitce, nie działa wycieraczka tylnej szyby) ale jak nacisnę na  pedał hamulca wszytko wraca do normy. Po zdjęciu nogi z hamulca znowu mam komunikat o otwartej klapie. Testowałem na postoju więc nie są to przeciążenia podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwarcie w instalacji. Sprawdź wiązki w peszlach przy zawiasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem powód: mam mokrą podsufitkę z prawej strony po użyciu spryskiwacza - czy ktoś wie jak się dobrać to przecieku ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  forumowiczów,  też mam problem z tylna klapą  z tym , że u mnie jest na odwrót. .klapa poprostu nie chce się otworzyć,  bezpieczniki sprawdzone  a tak przy okazji od momentu kupna ( jakieś 4 miesiące temu ), nigdy nie działał przycisk otwierania tylnej klapy umieszczony na boczku kierowcy obok otwierania wlewu i stad pytanie czy to tylko w jakichś wersjach ma to działać czy od początku było coś nie tak ? Klapa otwierała się normalnie po wyłączeniu alau i otwarciu samochodu pilotem,  może ktoś miał podobna historię,  może ktoś zna warsztat w Warszawie  gdzie mają o tym pojęcie a nie będą się uczyć i wymieniać wszystko po kolei..z góry dzięki .Jeszcze jedno jak juz tu jestem jaki interface diagnostyczny używacie , polecacie w rozsądnej cenie bo coś mi się wydaje , że w tym samochodzie bez tego się nie obejdzie..

Pssat B6 kombi 1.6 Tdi 2010 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2017 o 10:15, Crayo napisał:

Znalazłem powód: mam mokrą podsufitkę z prawej strony po użyciu spryskiwacza - czy ktoś wie jak się dobrać to przecieku ?

 

Leci z "peszla" pomiędzy klapą a karoserią - jak się można "dobrać" do tego miejsca ?

Edytowane przez Crayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2017 o 09:57, Crayo napisał:

Witajcie, mam problem z klapą w B7 kombi. Po uruchomieniu silnika wyświetlacz wskazuje, że klapa jest otwarta (świecą się światła na podsufitce, nie działa wycieraczka tylnej szyby) ale jak nacisnę na  pedał hamulca wszytko wraca do normy. Po zdjęciu nogi z hamulca znowu mam komunikat o otwartej klapie. Testowałem na postoju więc nie są to przeciążenia podczas jazdy.

U mnie dokładnie to samo. W serwisie VW powiedzieli, że może to być wiązka przewodów, cena za usługę 1500 zł. Dlatego chciałem dowiedzieć się czy warto pojechać z tym do innego mechanika? Może ma ktoś kontakt telefoniczny albo inny z użytkownikiem Crayo? Jestem ciekawy jak on sobie z tym poradził? Pisałem mu na PW ale nie odpisuje i nie odczytał wiadomości jeszcze. Nie wiem co robić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów, może ktoś pomoże,otóż mój problem polega na tym,że klapa reaguje tylko na przycisk w drzwiach a co najdziwniejsze przy włączaniu świateł zamek wariuje bez przerwy i wtedy niestety jeżdżę z odbezpieczoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I mnie dopadł problem z klapą bagażnika(kombi), cały czas otwierał się. Jeszcze zanim sprawdziłem błędy w kompie wymieniłem zamek ale to nie dało efektów. W vcdsie pokazuje zwarcie klamki klapy bagażnika. Oczywiście wymontowałem tą klamkę z podświetleniem i o dziwo po sprawdzeniu miernikiem ten mikrostyk działa poprawnie. Ale po podpieńciu kostki zamek od razu zaczyna wariować. Nawet wpinając się w kostkę na krótko zamek działa poprawnie.

Mój dylemat polega na tym że wszystko wskazuje na klamkę, ale dlaczego na mierniku ten mikrostyk zwiera poprawnie?

Może ktoś pomoże albo miał podobnie bo nie chce niepotrzebnie kupować kolejnej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomogę ;( Natomiast dodam, że ja swój problem rozwiązałem i była to wiązka przewodów klapy bagażnika z prawej strony. Prawdopodobnie przetarł się wężyk w niej i zalewał kostki co doprowadzało do zwarcia i pojawiał się komunikat o otwartej klapie. Naprawę wykonałem w serwisie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanie :)

Czy jest możliwość otwarcia bagażnika na zapalonym silniku ?

u mnie niestety to nie działa.... 

By motomouse,

Przeniosłem do właściwego forum/tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz nie. Ze środka przyciskiem powinno działać o ile sam przycisk i instalacja są sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyciskiem również nie działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozblokujesz zamki przyciskiem na drzwiach? Jak rozumiem po zgaszeniu auta w drzwiach przyciskiem działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/16/2017 at 1:42 PM, mestoor said:

U mnie dokładnie to samo. W serwisie VW powiedzieli, że może to być wiązka przewodów, cena za usługę 1500 zł. Dlatego chciałem dowiedzieć się czy warto pojechać z tym do innego mechanika? Może ma ktoś kontakt telefoniczny albo inny z użytkownikiem Crayo? Jestem ciekawy jak on sobie z tym poradził? Pisałem mu na PW ale nie odpisuje i nie odczytał wiadomości jeszcze. Nie wiem co robić...?

Pisałem o tym w innym wątku, więc tu krótko - najprawdopodobnie jest to problem ze zwarciem w wiązce spowodowanej przetartym przewodem spryskiwacza tylnej klapy. Peszel jest plastikowy i po pewnym czasie pęka. Ja ten temat właśnie ćwiczę drugi raz, objawy różne, wpierw niedziałający spryskiwać, teraz kontrolka niezamkniętej klapy, po pewnym czasie brak pracy wycieraczki, klapy i w końcu dym z prawego tylnego słupka.

w podsufitce mokre przewody od płynu spryskiwacza. 

Ja będę stosować inny przewód do spryskiwacza, oryginalny się przeciera po pewnym czasie i wariuje elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności