Skocz do zawartości
Adam - Gliwice

Drgania tłumika środkowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Mam problem z tłumikiem środkowym.Po wymianie tłumików,środkowego i końcowego tłumik środkowy drży,na wolnych obrotach jest jeszcze ok ale jak tylko przygazuje do obrtów ok.1200 tłumik środkowy drży i buczy.Jest to bardzo uciążliwe w czasie jazdy, bo jest poprostu głośno w aucie, wcześniej tego nie było.

Zmieniałem już obydwa tłumiki na inne i dalej jest to samo,to buczenie tak jakby ciągle narasta.Wywyaliłem już katalizator i tłumik nie drży aż tak bardzo lekko sie uspokoił ale bucznie jest i nie moge dojść czego jest to przyczyną. Łącznik elastyczny jest w porządku,jest cały i nie przepuszcza spalin.

Myślałem że moze mam coś z silnikiem nie tak ale byłem na diagnostyce i wszystko jest w jak najlepszym prządku.

Tłumik mam Bosala wiec chyba dobra firma.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to moze być to prosze o porade jak to wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łącznik elastyczny pomimo że jest cały nie musi być w porządku, może być "za twardy", a czy przed zabawą w tłumiki było ok? czy zawsze miałeś drgania? przyczyną może być np. naprężenie wydechu podczas montażu, wieszaki gumowe wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też zakładałem Bosala. Też środkowy, ale pracuje normalnie. Jedyną wadą było niedopasowanie średnic rur połączeniowych. W Bosalu były 3mm większe.

U Ciebie być może występuje wada fabryczna wewnątrz tłumika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą tłumików delikatnie mi brzęczał środkowy i głównie przy obrotach tak miedzy 1000 a 1200 i dlatego go wymieniłem bo myślałem ze już jest do d....py.Po wymianie buczenie też delikatnie słyszałem,pojechałe wymienić tłumiki na inne ale efekt był taki sam, to mi poprostu narasta coraz bardziej.Tłumiknie jest nigdzie naprężony jest zawieszony luźno,nigdzie nie dotyka a wieszaków nie wymieniałem bo były w porządku.

Już myślałem nad tym zeby wstawić 2-gi łącznik elastyczny i moze by mi sie drgania i buczenie wyeliminowało ale nie wiem czy to zda egzamin a nie chce niepotrzebnie kasy wydawać.

Może już ktoś ma taki patent?? i czy warto cos takiego zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zakładałem bosala, środkowy i końcowy, u mnie wszystko ładnie pasowało, średnice też, łącznika nie ruszałem, kat też siedzi, mimo że jest już do wywalenia (brzęczy gdy w niego stuknę pięścią, pewnie sie wkłada nadtłukł, to brzęczenie czasem słychac w okolicy 2 tys obr ale nie jest na tyle dokuczliwe żeby mnie zmusić do wycięcia kata ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z tłumikiem środkowym (brzęczy i buczy). Może ktoś ma sprawdzoną wymianę na konkretna markę i czy dolegliwości ustały. Nie bardzo chcę sie pakować w koszta. W serwisie nowy zaproponowali za 2200 zł. ale z głową to u mnie narazie OK.

Ewentualne rady prosiłbym o przesłanie ma maila [email protected].

Pozdrawiam.

Edytowane przez A_s_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności