Skocz do zawartości
Gość andrzejtucki

[ inne] Duże ciśnienie w zbiorniku paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzejtucki

Witam! Od kilku dni wzrosło mocno ciśnienie w zbiorniku. Znajduje sie jakiś odpowietrznik który jest może zapchany lub uszkodzony??? Mowa jest o passacie 2.0l z '92 Gdzie muszę zajrzeć najpierw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W korku od wlewu powinna być dziurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W korku od wlewu

 

Po lewej stronie masz "dzyndzla" :D do odpowietrzania.

Poszukaj tematów w tym dziale "odpowietrzanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejtucki

jak działa taki dzyndzel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejtucki

szukałem dużo na tym forum na ten temat i nic nie znalazłem na moje pytanie. Chodzi o to,że jak otkręcam korek wlewu to wylatuje wtedy duże ciśnienie przypominające odgłos wyciekającego powietrza z koła po wykreceniu wentylka. Nie jest to tylko syk i już! Ja uważam, że tak nie powinno być ponieważ ten problem pojawił się około 2 tygodnie temu. Podczas jazdy paliwo jest wzburzone i wzrosta ciśnienie które NIE JEST uwalniane w jakiś sposób. Kto spotkał się już z takim przypadkiem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawym nadkolu powinien być filtr węglowy, zobaczysz go demontując filtr powietrza. Do niego doprowadzonych jest kilka przewodów, jeden z nich jest bezpośrednio połączony ze zbiornikiem paliwa, jest to odpowietrznik. Zdejmij ten przewód z tego filtra i sprawdź drożność przewodu i samego filtra. Być może nazbierało się trochę wody która ostatnio zamarzła.

 

Trochę nie doczytałem się. Jeżeli ucieka spod samego korka wlewu to można sprawdzić drożność tych przewodów, a jak ucieka spod tego dzyndzla przy wlewie to już nie pomogę.

 

Filtr węglowy:

filtrwglowysb5.jpg

 

A wogóle to jest ciśnienie czy podciśnienie w zbiorniku?? Jeżeli podciśnienie to sprawdź taki zawór, znajduje się też pod filtrem powietrza:

zaworib6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejtucki

wreszcie jakieś konkrety! w poniedziałek zobaczę co da się zrobić. Zastanawiam się tylko jak on może wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności