Skocz do zawartości
wasil1

Brak oświetlenia progu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zlokalizowaniem usterki powodującej brak oświetlenia progu w drzwiach pasażera siedzącego za kierowcą. Żarówka OK, na początku przerywała i przygasała świecąc, potem zamilkła. Rozebrałem boczek (zimno jak cholera, bo -2 i wiatr), przelutowałem płytkę i ... du..a. Na oko wszystkie przewody OK. Zmarzłem i dałem sobie na spokój - oświetlenie nie działa. Macie koledzy jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

wasil1, a gdzie sprawdzales te przewody :?: Przy zamku, czy miedzy drzwiami a slupkiem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego od samego zamka idzie przewod zdaje sie brazowo czarny, powinna pojawiac sie na nim masa po otwarciu drzwi - sprawdz jesli nie ma masy to znaczy ze krancowka walnieta to jest najprawdopodobniejsze

 

aha a wewnatrz lampki sie zaplaja przy otwarciu ych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drago82

mam podobny problem - drzwi pasazera z przodu - nie dziala lampka podswietlajaca, nie zapala sie rowniez kontrolka na desce rozdzielczej, taka sama sytuacja miala miejsce z drzwiami kierowcy (nie dzialala od momentu zakupu) - dwa dni temu zaczelo dzialac i podswietlenie i kontrolka na desce, dodam ze w obu tylnych drzwiach podswietlenie i kontrolka dziala

 

co moze byc przyczyna takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie dziala podswietlenie progu, ale w drzwiach kierowcy, nie odswietla sie tez lampka w srodku pa owarciu tych ze drzwi :( Z

lektory domyslam sie ze to ta krancowka ale niewiwm gdzie jest ani jak ja wymienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz racje, to z pewnoscia krancowka, niestety jest w drzwiach, malo tego znajdyje sie w samym module zamka wiec rozbierania jest od cholery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drago82 a lampka w progu tez sie nie zapalala? jesli nie to krancowka sie konczy jesli sie zapalala w progu a wewnatrz nie to pewnikiem gdzies kabelek zalamany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Mam problem ze zlokalizowaniem usterki powodującej brak oświetlenia progu w drzwiach pasażera siedzącego za kierowcą. Żarówka OK, na początku przerywała i przygasała świecąc, potem zamilkła. Rozebrałem boczek (zimno jak cholera, bo -2 i wiatr), przelutowałem płytkę i ... du..a. Na oko wszystkie przewody OK. Zmarzłem i dałem sobie na spokój - oświetlenie nie działa. Macie koledzy jakiś pomysł?

 

Ostatni moj post w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drago82
drago82 a lampka w progu tez sie nie zapalala? jesli nie to krancowka sie konczy jesli sie zapalala w progu a wewnatrz nie to pewnikiem gdzies kabelek zalamany

nie zapala sie lampka w drzwiach (zarówke sprawdzałem i działa) i kontrolka - wynika ze krancowka - mozna sobie poradzic z taka wymiana (krancowki) w domowych warunkach czy warsztatu szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec kolego, ja sobie poradzilem ale swoje zdolnosci manualne musisz sam ocenic. sprawa wyglada tak ze aby sie dostac trza sciagnac boczek - proste, plyte maskujaca z drzwi -trudniejsze bo trza wyciagac szybe i dopiero masz dostep do modulu zamka, jak juz go wyciagniesz trza go rozkrcic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wyciągać szybę, kolego Tomczak? Wystarczy ją zaklinować np gumowym klinem lub poprosić kolegę o potrzymanie. U mnie poza tym jednym podświetleniem reszta działa OK. Sprawdzałem kabelek biegnący do mikrostyku, jest OK. Musze więc poszukćc gdzie indziej w wiązce. A co do mikrostyku w zamku drzwi kierowcy to w 99% winę za brak oświetlenia progu, wnętrza i brzęczyka pozostawionych świateł ponosi zimny lut płytki w zamku drzwi. Temat jest dokładnie opisany na forum ze zdjęciami włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak walil1 ale jak robisz sam to sproboj trzymac szbe i jeszcze rozbierac:) a klinowanie... nie roblbym takich rzeczy kumplowi w serwisie pizla na rece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu

A u mnie wystepuje problem taki, ze po otwarciu tylnych drzwi za pasazerem sygnal do komputera o otwarciu drzwi dociera, lampka progowa sie zapala, ale nie dziala lampka nad drzwiami. Wyjalem zarowke, i zdaje sie, ze jest dobra. Dodam jeszcze ze czujki od larmu w swiatelku tez zbieraja sygnal. Moze ktos wie, co moze byc przyczyna tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem ze lampka z tylu jest w odpowiedniej pozycji czyli na otwarcie drzwi (nie obraz sie ale kazdy moze przeoczyc) to pewnikiem kabel walniety gdzies po droze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

Witam wszystkim.

Dołączam się do tematu, w moim pasku nie świeci lampka progu kierowcy( mimo sprawnej żarówki) oraz nie działa brzęczek włączonych świateł, pozostałe światła działają. Czy ta usterka braku oświetlenia progu i braku brzęczka ma coś wspólnego, jeśli tak to co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi

Czech, mikrowłącznik zamka , użyj szukajki bo już byo . :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chodi
ja sobie poradzilem ale swoje zdolnosci manualne musisz sam ocenic.

 

Ja też rozebrałem i lipa bo w moim przypadku płytka jest zalakowana i nic na niej nie widać :zalamany: , tak więc poskładałem do kupy i dałem sobie spokój :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu
pod warunkiem ze lampka z tylu jest w odpowiedniej pozycji czyli na otwarcie drzwi (nie obraz sie ale kazdy moze przeoczyc) to pewnikiem kabel walniety gdzies po droze

 

hehe:) Jest w odpowiedniej pozycji. Ale fakt, roznie sie zdarza:) Przyjdzie wiosna to do tego pozagladam. Teraz w lapy za zimno zeby sie w tym grzebac. Jeszcze musze mikrostyk wyczyscic drzwiach pasazera z przodu ale to tez nie teraz. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Czech, mikrowłącznik zamka , użyj szukajki bo już byo . :vw:

 

Wazne: Ten mikrowylacznik nie znajduje sie na plytce drukowanej, a przytwierdzony jest do metalowej konstrukcji zamka. Nie jest odizolowany do warunkow zewnetrznych stad jego awaryjnosc. Reszte opisalem, a linka podalem wczesniej.

 

Szybe polecam wyciagnac, polozyc w bezpiecznym miejscu. Zaklinowana lub zawieszona nie brzmi to zbyt bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kveldulv

a wie ktos moze jak rozebrac ta lampke ?

nie wiem gdzie jest zatrzask a znajac moje umiejetnosci na pewno go ulamie :mad:

 

dsc00854iu4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności