Skocz do zawartości
tomaszw

wymiana foteli i kanapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nosze sie z zamiarem wymiany foteli i kanapy w moim passacie. Mam wersje Basis, wiec mam poszycie z czarnego materiału. Na allegro jest tego sporo, ale czy były dwa rodzaje tych oparć kanapy? Zazwyczaj są tak jak i u mne że zagłówki niewpuszczone w oparcie, a tu znalazłem coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item270362835_komplet_foteli_z_poduszkami_do_vw_passat_b5_01r.html

Na początku myslałem ze to z sedana,ale tam tez sa inne.

Z tego co wiem to jest z kombi 2001 FL, welur ,wersja niemiecka, tylna kanapa dzilona z roletą.

 

Na jutro umówiłem sie z człowiekiem i zoabcze co to jest. Jak ktos ma info co to za cudo prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jakieś inne,bo boczki jakby pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Zazwyczaj są tak jak i u mne że zagłówki niewpuszczone w oparcie, a tu znalazłem coś takiego

 

http://www.allegro.pl/ite...sat_b5_01r.html z tego co wiem to jest welur i do kombi 2001 FL.

O kurcze-pierwszy raz widze zaglowki wpuszczone w oparcie... Ale jesli chodzi o sama tapicerke-jak dla mnie, to nie jest welur :dobani: Tylko tapicerka z takiego materialu, jaki byl uzywany w Trendline :cwaniak:

 

EDIT//

Welur wyglada TAK :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

tomaszw, ale jesli sie zdecydujesz na te fotele z Twojego link'u, to nie bedziesz miec weluru :dobani:

Ja z kolei za welurem nie przepadam-ale to takie moje osobiste zdanie tylko...

 

EDIT//

Przepraszam, ze podpieram sie ogloszeniami z otomoto, ale w ten sposob zobaczysz, jaka tapicerka byla w Passatach pod katem pakietu wyposazenia...

Welur byl wsadzany do COMFORTLINE

Natomiast z Trendline miales fotele, nazwijmy je "polkubelkowe" z bardzo sympatycznego materialu, zobaczysz je w tych ogloszeniach:

TRENDLINE_1

TRENDLINE_2

:vw:

 

Tak przy okazji w tym ostatnim ogloszeniu masz rekordowy przebieg :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 95% tamte fotele to z audi A6. No chyba sie okaze jutro w realu ,że ma standardowe welury z B5 ze sobą, a tylko zdjecia pomieszał.

 

a jakie + - weluru i tych z comfort line? Bo chyba materiał w comfort line jest lepszy od tych z basis. Bo moze zmienie zdanie. np. http://www.allegro.pl/item267351806_vw_passat_b5_op_lift_tapicerka_fotele_siedzenia.html tylko to chyba szary :(.

 

ps

sorki też za te linki z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Bo moze zmienie zdanie. np. http://www.allegro.pl/ite..._siedzenia.html

Ja mam wlasnie takie u siebie (mam Trendline)... Ogolnie sa bardzo wygodne, przyjemnie wyprofilowane, dobrze trzymaja boczki (w zakretach)... W sierpniu robilem 800km i nie czylem w nich zmeczenia...

Jesli chodzi o welur VW w Comfortline, to moje dosiawdczenia opieraja sie o Golfa IV, ale to w sumie jest to samo... Welur jest sliski, nie ma takiego trzymania bocznego jak w Comfortline... No i w ogole w tych fotelach welurowych ja sie cczuje, jakbym siedzial na kanapie, a w Trendline czuje sie, jak w fotelu :]

Moge z czystym sumieniem polecic Ci takie foteliki, jakie dales w ostatnim link'u... Sa wygodne i ta tapicerka jest naprawde fajna-no i jest wytrzymalsza od weluru-nie widac sladow uzytkowania prawie wcale, nie widac zabrudzen, przetarc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka w zdjecieach. Okazało sie ,że przyjechały standardowe welurowe z datą produkcji 30-27.04.2001. Dodatkowo okazało sie ,że są podgrzewane, wiec nastepne wyzwanie :).

 

3b0 881 106 ba i 3b0 881 105 ba

 

Te z trendline mają fajne kształty ale na allegro, wszykie są popielate ,a ja mam czarne wnętrze.

Wiec spróbujemy welur, jak bedzie zle to wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, ponownie.

Znów zmieniłem fotele i moge powiedziec jedno.

 

Fotele z wersji BASIS - pomyłka, miekkie i szybko sie dupsko męczy.

nastepnie kupiłem COMFORTLINE - naprawde super, wygodne, w miare miekkie , spoko trzymanie na zakrętach i długiej trasie nie czuć zmęczenia. Jedyny ich minus to ciężko utryzmać je w czystości, wszytko sie do nich przykeja, każdy paproszek widać. Jak ktoś ma czas na ciągłe czyszcznie to polecam.

Teraz kupilem TRENDLINE, nie sa tak miękkie jak COMFORTLINE, ale mają przedłuzone siedzisko, wieksze boczki co wpływa pozytywnie na odczucia podczas jazdy.No i łatwo je utrzymać w czystości :).

 

To tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było od razu kupić skórę? :)

Pewnie do tego dojdziesz jak będziesz w tym tempie wymieniał tapicerki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rtxdn

witam

mam pytanko czy moze ktoś ćwiczył montowanie przednich foteli od

A6 Recaro. Ostatnio widziałem u sąsiada w A6 są kozackie takie w pólskórze tylko cena wywraca na kolana. głownie to jestem ciekaw czy pasują z A6 do Passata czy jest tai sam rozstaw prowadnic czy może trzeba coś tuningować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recaro z rozsowanym siedziskiem wystepowaly w jakims pasacie z tege co sie orientuje, czy nie W8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a cwiczył może ktoś montowanie foteli z passata B6 do B5. Prosze o odp. jak i co.Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie tylnej kanapy w w8 sedan podobno nie jest rozkladana i przymocowana do blachy grodziowej między bagażnikiem a kabiną??

 

czy ktoś moze wie coś na ten temat??

 

Pozdrawiam

 

Ps nosze sie z zamiarem przelożenia całej tapicerki wraz z siedzeniami do mojego sedana tylko ta kanapa nie daje mi spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnosnie tylnej kanapy w w8 sedan podobno nie jest rozkladana i przymocowana do blachy grodziowej między bagażnikiem a kabiną??

kanapa na 100% bez przeróbek nie podejdzie do sedana, po pierwsze jest całością, nie rozkłada się,

W8 fabrycznie nie ma tych bolców mocujących oparcie, więc jeśli będziesz chciał kupić te oparcie będzie trzeba oddać do tapicera, bądz samemu porobić w niej jakieś uchwyty montażowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko. W jaki sposób wyjmuje się siedzisko tylnej kanapy :ocochodzi Chodzi mi o to żeby niczego nie sp....ć, bo próbowałem raz i zachowuje się jakby była przyspawana :dupablada - Nie żebym był słaby, gdyby ta kanapa nie była mi potrzebna to pewnie bym wyciągnął razem z podwoziem:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam takie pytanko. W jaki sposób wyjmuje się siedzisko tylnej kanapy :ocochodzi Chodzi mi o to żeby niczego nie sp....ć, bo próbowałem raz i zachowuje się jakby była przyspawana :dupablada - Nie żebym był słaby, gdyby ta kanapa nie była mi potrzebna to pewnie bym wyciągnął razem z podwoziem:jasne

 

Nie wiem jak kombi, ale jak masz sedana to ta metoda zadziała. ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=641494&postcount=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności