Skocz do zawartości
prego

Klemy akumulatora - czym posmarować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem się dowiedzieć, czym najlepiej posmarować klemy akumulatora po oczyszczeniu, aby zapobiec szybkiemu zaśniedzeniu i zwiększyć przepływ prądu?

 

Przy zakupie nowego akumulatora w sklepie z akumulatorami jak montowali mi to sprzedawca, pomazał jakimś smarowidłem klemy... ale zapomniałem zapytać co to takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła wazelina techniczna lub smar grafitowy (wydaje się lepsze, bo grafit przewodzi prąd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Większość producentów chemii samochodowej produkuje takie ciekawe rzeczy do klem akumulatorów. Najlepsze obecnie są w spray-u bo są łatwe w użyciui docierają wszędzie i kosztują grosze.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

jest fuul specjalnych preparatów do smarowania czy spryskania klem ale myśle ze nawet wd 40 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
jest fuul specjalnych preparatów do smarowania czy spryskania klem ale myśle ze nawet wd 40 wystarczy

 

Zdecydowanie NIE !!!

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar silikonowy, używam od lat (~20), żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wazylinie technicznej ??? Też podobno nadaje się do smarowania klem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazelina techniczna, oczywiście też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

Polecam smar miedziowy(od - 30 do bardzo wys. temp.), bardzo dobrze przewodzi prąd.

A jeszcze wykorzystasz do:

- świec, nie zapieką się,

- śruby przy hamulcach, nawet polecają tylną część szczęk hamulcowych(nie piszczy) ale tego nie próbowałem, wolę mieć sucho w bębnach :)

- nawet śruby kół warto tym posmarować (nie zapięką się)

 

A WD 40 tylko do poluzowywania zapieczonych śrub i czyszczenia. Ten preparat szybko paruje!!! I zostawia idealnie czystą i suchą powierzchnię, która krzyczy ALE TARCIE :rotfl::rotfl::rotfl: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Kolego tak jak dwaj przedmówcy miedź w sprayu - chyba najlepsza sprawa do tego typu rzeczy i nie tylko. Stara poczciwa wazelina też spełnia swoje zadanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze jest smarowanie jakiekolwiek niż żadne, pod warunkiem, że jest to smar przewodzący prąd a nie izolujący' polecam pastę / smar miedziowy / miedziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności