Skocz do zawartości
DOMEL

Błąd 00515 (G40), 16500 (G62), 16486 (G70) Brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jak przejedziesz dobrze ręką pod tymi półeczkami to też wyczujesz.

Jeśli masz problemy z kręgami to użyj dużego lusterka i dobrego oświetlenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Dzięki Ryszardos! W sobotę będę miał trochę czasu to zanurkuję pod kierownicę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Witam, moj problem jest dosc prosty. Nie widze czujnika g2/g62 u siebie. Napewno gdzies jest, ale wsadzalem glowe i nie widze. Silnik AZX (2.3 V5). Troche to tam jest upakowane u mnie. Jakas wskazowka?

//Edit: Probe znalezienia czujnika ponowilem jeszcze dwa razy. Nie widze drania.

Edytowane przez pawel.korycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do początku tematu, a dokładniej do błędu 00515 i czujnika. Zrobiłem praktycznie wszystko co napisał Marek i mam pytanie. Czy czujnik Halla powinien mieć przejście na stykach zasilających? Bo u mnie nie ma (między żadnymi stykami nie ma przejścia). Jedyne czego nie sprawdziłem to łańcucha w głowicy, a nie chce kupować na darmo czujnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do modelu 3B i 3BG montowane były modele czujników (zielony i czarny są zamienne):

059 919 501A (zielony 4-pinowy)

078 919 501B (niebieski 4-pinowy)

078 919 501C (czarny 4-pinowy)

 

a jak mogę stwierdzić jaki ja mam ?

jedynym sposobem jest wyjęcie starego ?

pytam , bo i ja muszę wymienić ; VAG m.inn. pokazuje mi:

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

lub

16500 Czujnik temperatury silnika zakres/mozliwosci

brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem - BLAD SPORADYCZNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greegoor2

witam, mam paska z 99r 1.8 APT problem byl do dnia dzisiejszego ze spadkiem mocy. wyczyściłem przepustnice, wymieniłem czujnik temperatury cieczy, przepływomierz na nowy. Brak mocy nadal występował wiec pojechałem do mechanika aby zrobił adaptacje przepustnicy, po podłączeniu komputera wykazało błędy i że przepływomierz nie mierzy wartości(tak mi oznajmił). Mechanik zrobił adaptacje lecz problem mocy nadal pozostał, którego on na dzień dzisiejszy nie był w stanie naprawić. Umówił mnie na następny tydzień(brak czasu). Nie dałem za wygrane zacząłem szukać w necie i gdzieś była zmianka o bezpieczniku 29 (Sterowanie silnikiem) -był spalony! Moc autko odzyskało... u mnie spalony bezpiecznik był przyczyną słabej mocy i wydanej kasy na niepotrzebne i sprawne części....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie czy mozna zamienic przeplywomierz o nr0280217117 na 0280218063 poniewaz ten pierwszy mi padl a mam ten drugi i wiem ze jest dobry z innego rozbitka tez 1.8t , ja mam silnik aeb i umnie jest kostka 4 pinowa przy nim a w tym drugim jest 5 pinowa i ma jeszcze taka siateczke druciana moje pytanie czy mozna to podmienic oczywiscie jak to podlaczyc kolory itd . z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam male pytanie czy mozna zamienic przeplywomierz o nr0280217117 na 0280218063 poniewaz ten pierwszy mi padl a mam ten drugi i wiem ze jest dobry z innego rozbitka tez 1.8t , ja mam silnik aeb i umnie jest kostka 4 pinowa przy nim a w tym drugim jest 5 pinowa i ma jeszcze taka siateczke druciana moje pytanie czy mozna to podmienic oczywiscie jak to podlaczyc kolory itd . z gory dzieki.

 

twój model silnika to AEB a ta druga przepływka od jakiego modelu.kombinacji ze zmianą kabli itd. nie polecam.

po prostu kup przepływke taka jak ma byc.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik G62 na nowy z serwisu i dalej wyskakuje mi ten błąd.

Postanowiłem sprawdzić porawnosc funkcjonowania w/g opisu @MARKA - #2 .

Specjalnie na tą okazje kupiłem miernik M838 i...

nie wiem jak go ustawić.

Może Ktoś napisze jak ustawić pokrętło (a nawet w który otwór wsadzić ;-) czerwony kabel) . Ze mnie elektryk jak z koziej ...

5248.th.jpg

 

Sprawdzenie obwodów czujnika temperatury płynu chłodzącego (G2 i G62)

 

 

 

Wyjąć 4 -krotną wtyczkę 1 z czujnika 2 temperatury płynu chłodzącego;

- sprawdzić według schematu elektrycznego ciągłość przewodów między przyłączem pomiarowym, a 4-krotna wtyczką:

- styk 1 + gniazdo 93,

- styk 3 + gniazdo 108.

Rezystancja przewodu: max. 1,5 Ω

 

sprawdzić według schematu elektrycznego, czy nie występuje zwarcie przewodu między przyłączem pomiarowym i 4-krotną wtyczką, styk 1 a przewodem, styk 3, jak również z masą samochodu:

- styk 1 + gniazdo 108,

- styk 1 + masa samochodu.

Wymagana wartość: ∞ Ω

– sprawdzić dodatkowo, czy obydwa przewody nie mają zwarcia do potencjału plus akumulatora.

Jeżeli nie zostanie stwierdzona żadna usterka w przewodach:

Przeprowadzić pomiar rezystancji czujnika G62 temperatury płynu chłodzącego, styk 1 (masa) i 3 (sygnał).

 

 

 

- zakres A: wskazuje wartości rezystancji dla zakresów temperatur 0 do 50°C,

- zakres B: wartości dla zakresów temperatur 50 do 100°C.

 

Przykłady odczytywania wartości:

- 30°C znajduje się w zakresie A i odpowiada wartości rezystancji od 1,5 do 2,0 kΩ.

- 80°C znajduje się w zakresie B i odpowiada wartości rezystancji od 275 do 375 Ω.

Jeżeli nie zostanie osiągnięta wymagana wartość:

– wymienić na nowy czujnik G62 temperatury płynu chłodzącego.

Jeżeli nie stwierdzono w przewodach żadnej usterki i są prawidłowe wartości rezystancji:

– wymienić na nowy komputer sterujący pracą silnika.

 

A które to gniazdo 93 i 108 ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"odczytać kody gotowości, Jeżeli pamięć usterek została skasowana lub odłączono

stałe połączenie z potencjałem plus od komputera sterującego pracą silnika, musi zostać na nowo wywołany kod gotowości"

 

czyli że co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kzaw

Panowie mam następujący problem.Vw passat b5 2003 r 2.0 benzyna,wymieniłem czujnik temperatury g2 ponieważ nie wskazywał mi wogóle temp na desce.po wymianie na wskaźniku w ciągu 5 min pojawia się temp 90 st, poza tym co chwilę włącza się wentylator na chłodnicy.co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mam pytanie do Marka :) ... znasz moze numery katalogowe do Zaworu recyrkulacji spalin w 1,9 Tdi AFN 110 z 98r.... na komputerze wyskoczyl blad z tym zaworem i nie da sie go usunac .... podejrzewam ze sie zapchal i trzeba go przeczyscic ... w ASO powiedzieli ze oni woleli by najpierw przeczyscic lopatki w turbinie bo moga byc zapieczone ...

i teraz juz sam nie wiem co mam zrobic bo za czyszczenie lopatek krzykna mi z 400 pln a ten zawor o ile sie nie myle to koszt ok.150pln ??

 

jeszcze dodam z innej strony ze cos mi lekko stuka z przodu po lewej stronie ale bylem wczoraj na przegladzie tech i powiedzieli ze mam zawieszenie w stanie bardzo dobrym a inny mechanik tez nic nie zweszyl i mowi ze jest ok... tylko jak przychamuje na dziurawej drodze to slysze dziwek tluczenia ... to samo sie dzieje jak skrecam na wybojach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy możne ktoś mi przesłać schemacik elektryczny przewodów idących do tego czujnika oraz parametry samego czujnika bym mógł sobie swój przetestować pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniłem wczoraj czyjnik G62 nr 078 919 501C na 059 919 501A.

W sklepie powiedziano że nie produkują już 078 919 501C i jest zamienny z tym drugim co zresztą było opisanaje na początku tematu.

 

Miałem problem z G62. Komp wykrywał usterke. O G2 nic nie zgłaszał a temperatura wzrastała normalnie do 90`C i tak stała.

 

Po wymianie wskaźnik na desce nie dochodzi do 90`C. Pokazuje około 83`C.

Jak porządnie przycisne wejdzie na chwilkę na 90`C ale zaraz spokojnej jeździe troszke spadnie.

 

Co jest nie tak?? Przecież powinno być równo 90`C...

Czyżby czyjnik wadliwy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniakmm

Kiedy zmieniałeś termostat ?

Miałem to samo... zmiana termostatu pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak jak pisałem pokazywał około 83`C tak na oko.

Dziś już prawie jest całe 90`C.

Temp zewnętrzna taka sama około 16`C.

 

Puźniej sprawdze vagiem co pokazuje komp. Nie miałem czasu zejść z lapkiem i sprawdzić. Po wymianie skasowałem tylko błedy i chwile tylko pobserwowałem na postoju czy rośnie różnice zauwarzyłem po krótkiej jeździe.

 

Co do termostatu to wątpie.

Czyba że minimalnie przepuszcza.

Czujnik został wymieniony z powodu G62. G2 nie pokazywał błedu.

Przed wymiana jak i po wymianie silnik ładnie się nagrzewa. Tyle że na starym czujniku wskaźnik pokazywał 90`C a na nowym po wymianie lekko ponad 80, a na drugi dzień (dziś)prawie całe 90`C.

 

Oczywiście nowy czujnik jest oryginalny.

Wynika to napewno z minimalnej różnicy rezystancji obu czyjników.

 

Różnica 5`C nie stanowi problemu.

Pytam bo może ktoś zaobserwował podobną sytuacje.

Niby oba czujniki są zamienne ale być może mają minimalną różnice w rezystancji.

 

Potem sprawdze co vag widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co vag pokazuje...

 

Generalnie mam 76`C jak troche przycisne to max 81`C

 

Tylko że przy 80`C na vagu na zegarach mam 90`C!!! i żadnych błędów w silniku...

 

Quźwa czujnik nowy i oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśnia

Witam serdecznie

 

Czy ktoś z was drodzy forumowicze orientuje się czy wartości dotyczące DIAGNOSTYKI CZUJNIKA TEMPERATURY PŁYNU CHŁODZĄCEGO SILNIK (G2 i G62) podane przez MARKA są takie same dla VW POLO z 2004 r. ??. Co jakiś czas wyświetla mi się kontrolka CHECK ENGINE a komputer pokazuje błąd (czujnik temperatury płynu chłodzące G62) a wymiana czujnika nic nie dała i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

P.S.

Na forum VW POLO nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

 

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

 

A może sam MAREK mi odpowie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wskaźnikiem temperatury na desce. najczesciej wogóle sie nie rusza ale czasami skazuje dobrze. Właśnie wymieniłem CZujnik temperatury za silnikiem. To niestety nic nie pomogło. Problem w tym że mam tam tylko 2 piny a nie jak wszyscy pisza 4 czyli G2/G62 w jednym. Auto mam w anglii Passat silnik AWX TDI 130ps i nawet sam gosciu w serwisie powiedzial ze to bardzo nietypowe że mam tylko dwupinowy koloru szarego. Gdzie w takim razie jest drugi czujnik bo byc moze to tamten odpowiada za temperature na desce a ten tylko wysyła do ECU. Dodam jeszcze ze na VAGu nie miałem i nie mam żadnych błędów. Proszę o pomoc bo wydaje mi sie ze autko troche wiecej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjąć 4 -krotną wtyczkę 1 z czujnika 2 temperatury płynu chłodzącego;

- sprawdzić według schematu elektrycznego ciągłość przewodów między przyłączem pomiarowym, a 4-krotna wtyczką:

- styk 1 + gniazdo 93,

- styk 3 + gniazdo 108.

Rezystancja przewodu: max. 1,5 Ω

 

sprawdzić według schematu elektrycznego, czy nie występuje zwarcie przewodu między przyłączem pomiarowym i 4-krotną wtyczką, styk 1 a przewodem, styk 3, jak również z masą samochodu:

- styk 1 + gniazdo 108,

- styk 1 + masa samochodu.

Wymagana wartość: ∞ Ω

 

Może mi ktoś to przetłumaczyc z polskiego na nasze...

BAAARDZO chciałbym wiedziec gdzie szukac gniazdo 93 i gniazdo 108

może jakiś schemacik na PRIV

 

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

Przeprowadzić pomiar rezystancji czujnika G62 temperatury płynu chłodzącego, styk 1 (masa) i 3 (sygnał).

3 to masa czy sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności