Skocz do zawartości
Gość kwiatek08041984

Wersja skandynawska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatek08041984

Witam!!

Mam paska tdi wersję skandynawską (dokładniej ze szwecji).

Może ktoś się orientuje gdzie mogę dokupić te wszystkie kabelki (do podgrzewania sinika i wnętrza samochodu)???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jakieś szczegóły bo nie wiadomo o jakie kabelki ci chodzi. O wtyczkę , która jest w skandynawii inna?

A swoją drogą podgrzewacz silnika to świetna sprawa, mam taką wersję przez siebie wykonaną, mrozy już nie groźne :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek08041984

słuchajcie mam te auto od niedawna. wiem ze kiedyś były takie zestawy na allegro, niestety już ich nie ma.

Dokładniej chodzi o kabel do podłączenia nagrzewnicy silnika (gniazdo jest wyprowadzone na przednim zderzaku) i o jakiś rodzaj nagrzewnicy którą można podłączyc w kabinie (też jest wyprowadzone gniazdo od pasażera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek08041984

A tak wogóle to w necie z tego co się orientuje to nie ma żadnych informacji o passatach wersji skandy nawskich. :dobani: Trochę to dziwne, czy one są aż tak mało popularne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam wersje szwedzka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co udało wam się znaleźć i przetestować to ustrojstwo? Mam też wersję szwedzką i z przodu na zderzaku takie gniazdko. Podejrzewam że to nagrzewanie silnika na 230V. Ktoś dociekał jak się tego używa? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblukaj dokąd idą te przewody od tego gniazdka ze zderzaka, jezeli do jakowejś puszki to zapewne będzie na niej napisane na ile volt toto smiga, a już na pewno odpowie Ci jakiś magik od prądu bo to banalnie proste dla niego. Jeżeli masz ogrzewanie wnętrza z tego cuda to może byc kłopot z uruchomieniem, jeżeli tylko podgrzewa olej, lub płyn, to zapewne kłopotu nie będzie. Pamiętej jednak, aby podłączac wyłącznie do gniazda z uziemieniem, chyba, że przyszła bądź obecna teściwa zaszła ci za skurę. Jak bedzie wsiadac do fury, to dzwon po karawan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem forum i z tego co wysnułem to jest dogrzewanie silnika przed rozruchem. Nie jest to w każdym razie webasto. Na pewno nie będę tego używał bo nie mam warunków, z 5 piętra ciężko ciągnąć kabel na parking :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabloK
ja tez mam wersje szwedzka...

 

i ja tez mam szweda...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy czymś jeszcze różnią się te szwedy oprócz haka i tej instalacji do podgrzewania silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% świecą im swiatła mijania bez włączenia przełącznika a po zapaleniu lub przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też to mam, ale cholernie mnie to drażni dzisiaj będę kombinował żeby to wyłączyć :D nabiłem się gdzieś na forum że wystarczy odłączyć 2 kabelki od włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ugadalem i mam komplet kabli i swiatla swieca jak tylko kluczyk przekrecisz i pozatym jestem zadowolony :D

 

A tak przy okazji czy czymś jeszcze różnią się te szwedy oprócz haka i tej instalacji do podgrzewania silnika ?

 

a oco chodzi z tym hakiem?? mnie sie wydaje normalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jest normalny hak jak hak :rotfl:

chodzi tylko o to że wszystkie szwedy i inne skandynawczaki mają hak. Akurat ja go nie używam i uważam że szpeci samochodzik, ale nie zamierzam go demontować bo dziura w zderzaku zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano mają haki bo oni często podróżują z przyczepami jak nie camping to przyczepka z końmi mają fioła na tym punkcie a poza tym stać ich na to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl kiedys nawet film o tych ich cempingowaniu:)(nie pamietam tytulu) real maja nakopane z tymi przyczepami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brombel123

Witam! Czytajac ten watek dowiedzialem sie kilku ciekawych rzeczy nt. "wersji skandynawskich" A ze od 5 lat mieszkam w Szwecji,a dokladnie w Umeå (1300km na polnoc od Ystad) i pracujac w salonie sprzedazy Saaba i Opla z przyjemnoscia obale podstawowy mit nt. samochodow ze Szwecji i objasnie kilka spraw zwiazanych z ogrzewaniem postojowym.

A tak przy okazji czy czymś jeszcze różnią się te szwedy oprócz haka i tej instalacji do podgrzewania silnika ?
Nawet w Szwecji hak i ogrzewanie postojowe to wyposazenie opcjonalne,odrebna sprawa jest, ze jakies 75% aut sprzedawanych w Szwecji w/w wyposazenie posiada

 

podaj jakieś szczegóły bo nie wiadomo o jakie kabelki ci chodzi. O wtyczkę , która jest w skandynawii inna?

A swoją drogą podgrzewacz silnika to świetna sprawa, mam taką wersję przez siebie wykonaną, mrozy już nie groźne

Jesli chodzi o podgrzewanie silnika to sa 3 opcje takiego podgrzewania

-podgrzewanie plynu chlodzacego (grzalka w bloku silnika, w miejscu jednej z zaslepek)

-podgrzewanie plynu chlodzacego (grzalka na ktoryms z wezow instalacji chlodzenia silnika)

-podgrzewanie oleju (grzalka przymocowana do miski olejowej)

W wiekszosci instalacje takie maja tez rozgalezienie i wyprowadzone zasilanie na wnetrze auta, wtedy podrzebujemy urzadenie z wygladu zblizone do malej polskiej farelki z ta roznica ze takie Szwedzkie urzadzenie jest tak zbudowana ze moze pracowac bez przerwy tygodniami i nie ryzykujemy pozaru auta! Na rynku sa 2 firmu ktore produkuja cale instalacje do ogrzewania postojowego: DEFA (norewska) i KALIX (szwedzka)

:) POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie do posiadaczy aut z grzalkami na 220V montowane w blok silnika,szukam zaslepki ktora jest gdzies w bloku i nie wiem w ktorym miejscu ma byc zamontowana,moze jakies zdjecia ?silnik AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam pytanie do posiadaczy aut z grzalkami na 220V montowane w blok silnika,szukam zaslepki ktora jest gdzies w bloku i nie wiem w ktorym miejscu ma byc zamontowana,moze jakies zdjecia ?silnik AVF.

 

Witam.

Czy wersja szwedzka różni się od wersji norweskiej?

Przeniosłem się w norweskie góry i minusowe temperatury rzędu - 15, -20 są czymś normalnym w okresie zimowym.

Pomyślałem o zamontowaniu podgrzewania w bloku silnika. Delfa oferuje taką właśnie grzałkę http://www.defa.com/doc/300/393.pdf.

Nie wiem w ktorym miejscu trzeba to zamontować.

Czy znane są Wam inne rozwiązania poza webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności