Skocz do zawartości
chris_45

kod błędu 01435 - dobrzy ludzie pomóżcie !

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafie tu znaleźć takiego tematu

 

Mam problem ze świecącymi kontrolkami ABS i ESP

 

VAG pokazywał najpierw czujnik pedału hamulca. Po wymianie tego czujnika pokazuje

01435 - czujnik 1 ciśnienia hamowania G201 i nadal świecą się ABS I ESP

 

Co z tym można zrobić ? Od czego zacząć ? Co wymienić ?

Czy taki czujnik o którym piszę jest wymienny czy trzeba wymieniać coś więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie :)

wielkie dzięki, ale nie można w skrócie po polsku ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
No wreszcie :)

wielkie dzięki, ale nie można w skrócie po polsku ? :)

 

A VAG podpowiedzial ktory dokladnie rodzaj bledu to jest

 

ten

 01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201): No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

czy ten

 01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201): Electrical Fault in Circuit

 

Generalnie cos z cisnieniem moze czujnik cisnienia G201, moze slaba pompa ABS N55, moze jednostka sterujaca J104, moze cos z elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak..

w ASO (jak dzwonił mój mechanik) krzyknęli 500 zł za czujnik G201.

Mój mechanik mi zaproponował wymianę całego agregatu ABS (nówka) za 800 zł + 150 robocizna.

Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swój problem. Otóż sypnęło mi błędami 17087, 16955 i 01435. Z fizycznych oznak: świecą się kontrolki ABS, ESP i miga świeca żarowa oraz co najważniejsze nie świeciły się światła STOP. Nic poza tym, żadnych problemów z hamowanie, rozpędzaniem i zmianą biegów. Ewidentnie padł czujnik hamowania. Wymieniłem go na nowy, 1C0 945 511 A (był 3B0 945 511 A). Działają światła STOP prawidłowo, odryglowuje wybierak skrzyni biegów, ale kontrolka świec żarowych i wyżej wymienione błędy nie ustąpiły. Okazjonalnie zapalają się ABS/ESP. Błędy nie kasują się! Przy próbie kasowania, pojawiają się od razu znowu. Ogólnie da sięjeździć, ale nic miłego jeździć z taką listą błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych...

Po wizycie w ASO SEATa (tak w ramach znajomości) dowiedziałem się, że niestety VASem nie można skasować tego błędu (tak jak ja nie mogę VAGiem), błąd dotyczy wyłącznika, który działa poprawnie :confused:, a błąd generuje sam komputer. Niestety w SEATach nie było silników AVF, więc zabrakło schematów, ale znają problem i dzieje się tak "samo z siebie" i bywa, że samo się kasuje...

Jakżesz tajemnicze są te Passaty...

Jedno nowe pytanie, czy czujnik prędkości (nie jestem pewien czy on się tak nazywa) w skrzyni biegów - automat, może mieć wpływ na takie błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w moim pasku podobny problem świecą się ABS i ESP, czasami nie, różnie. Wymieniłem pompę ABS i dalej to samo, te same błędy G201 i J106?????? Wymieniłem drugi raz pompę ABS i dodatkowo ESP z czujnikiem i dalej to samo. Help! Auto sprzedane z problem, już nie moim :)

Edytowane przez KrzysztoM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam passata B5 FL. Najpierw pojawił mi się błąd czujnika pedału hamulca. Zaświecały mi się kontrolki ABS i ESP przy hamowaniu (sporadycznie). Wymieniłem czujnik. Przez około 2 tygodnie po wymianie żadne kontrolki mi się nie zaświecały. Później znów pojawił się błąd czujnika pedału hamulca oraz zaświecały się kontrolki ESP i ABS. Teraz wymienił mi mechanik klocki oraz tarcze. Zamiast błędu czujnika pedału hamulca pojawia mi się błąd 01435 - czujnik 1 ciśnienia hamowania G201 i nadal świecą się ABS I ESP.

Co się mogło stać ? Nadal może być do wymiany czujnik pedału hamulca ? Dodam jeszcze że po wymianie czujnika pedału hamulca światła stop zaświecają mi się po mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca do podłogi. Czy to może mieć jakiś związek ?  Naciskam pedał hamulca lekko to auto hamuje ale w tym czasie światła stop jeszcze się nie zaświecają.  Czujnik pedału hamulca zakupiłem jakiś zamiennik za 25 zł. Może natrafiłem na uszkodzony ? Czy można sprawdzić działanie czujnika pedału hamulca na komputerze ?

Edytowane przez Marek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności