Skocz do zawartości
Grześko

(inne)Prośba o ocenę/poradę - jaką nawigację kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam automapę w Mio A701. I jest rewelacyjna. Mam też wgranego Tom Toma ale jest wg. mnie nieco niedopracowany. Używam go tylko za granicą bo tam się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TT710 i jestem zadowolony, za granicą sprawdza się RDS-TMC, pokrycie PL - no jest mniejsze niż AM ale ciągle rośnie. Zagranica - dokładność do 5-10m (w DE doprowadzi mnie nawet do chałupy w środku pola), w PL jest to różnie, mniejsze miejscowości bez numeracji (często) lub bez ulicy (czasem). Ale ogólnie daję radę i czekam na nowsze mapki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie się tego naczytałeś? - już teraz ma pokrycie coś koło 75% - a w 2 kwartale 2008 roku będzie miał tyle samo co AM

 

Znam to z autopsji. Nie bylo może wiele tych nawigacji w moim krótkim życiu, ale z TT już kilkakrotnie zabłądziłem w trasie. Więcej, często błądzi w moim rodzinnym mieście, nie wspomnę o tym, że chcąc udać się choćby do Szwecji trzeba przełączać mapy.

I to jest własnie ta prosta intuicyjna obsługa za pomoca kilku kliknięć? Nie bedę juz wspominal o innych przypadlościach tego urządzenia, ale one raczej spowodowane są raczej modelem, który posiadam.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo może wiele tych nawigacji w moim krótkim życiu, ale z TT już kilkakrotnie zabłądziłem w trasie. Więcej, często błądzi w moim rodzinnym mieście, nie wspomnę o tym, że chcąc udać się choćby do Szwecji trzeba przełączać mapy.

 

Niech lepiej AM zmieni swoje menu, bo tam to w ogóle po tym nie można się poruszać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy jest w nawigacjach jakaś opcja do ustawienia w jakim aucie jest używana, tzn żeby 42-tonowej cieżarówki o wysokości prawie 4 metry nie poprowadziła przez centrum miasta albo pod wiadukt 3,5m... Da rade coś takiego wprowadzic? Czy e-tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oprócz navi fabrycznej MCD używam także palmtopa z automapą 4.0 oraz z IGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie opinie. Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy jest w nawigacjach jakaś opcja do ustawienia w jakim aucie jest używana, tzn żeby 42-tonowej cieżarówki o wysokości prawie 4 metry nie poprowadziła przez centrum miasta albo pod wiadukt 3,5m... Da rade coś takiego wprowadzic? Czy e-tam?

W Clarionie Map 770 jest możliwość wprowadzenia; sam. cięż., osobowy, rower, pieszy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.biedronka.pl/str/2/i/6.php

 

nie,nie śmieję się poprostu dziś jest reklama tej nawigacji w auto świecie

wie ktoś co to warte??

mapa to mapamap lecznie nie jest napisane w jakiej wersji ale cena conajmnie interesująca

pozdrawiam

rafał

 

ta navigacja "Akira" nie rozni sie niczym od innych takich urzadzen. A ze jest tania to zostala rozpracowana. Teraz mozna do niej wgrac sobie co dusza zapragnie: MapaMap, TomToma itp:

polecam lekture:

http://www.navia.uel.pl/index.php

Uwierzcie testowalem (sprzetowo) wiele takich rozwiazan i wszystkie sa podobne. Wszystko zalezy od tego jakie oprogramowanie jest wgrane.

Wszystkie takie navigacje i tak sa montowane w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. W temacie nawigacji jestem zielony więc proszę o pomoc. Potrzebuję kupic nawigację samochodową, będzie używana w samochodzie ciężarowym, tylko na terenie Polski. Warunek to dobre prowadzenie pod wskazany adres, tzw door-to-door.

Wiadomo, cena jest ważna.

Co polecacie?

 

Ja powiem tak przerabialem temat navigacji w c.s Scania + Firanka.

Nie wazne jaka bedziesz mial mape, zadna sie nie nadaje do konca!!

Nie ma na polskich mapach uwzglednienia wysokosci, wagi ani dlugosci czy szerokosci.

Kazda mapa bedzie cie prowadzic przez 3.5T czy inne zakazy, navi jest przydatna ale trzeba wtedy sporo patrzec na znaki i nie ufac jej do konca.

Nie wiem czym bedziesz jezdzil dokladnie Ale nie ma idelau ja mialem Automape nie byla zla ale nieraz zeby trafic trzeba bylo sie nagimnastykowac, bo pod wiadukt 3.8m sie nie miescilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zakupu dokonałem. Kupiłem Garmina 250W, był w MediaMarkiecie za 949zł. Myślę że cena ok. Pożyjemy zobaczymy. W poniedziałek ojciec potestuje.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi do wątku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marqomark

ja mam tom toma i nie narzekam, aczkolwiek mio tez chwale. jedne z 2 lepszych firm oferujących navi godne polecenia. a Polska i tak długo nie będzie miała 100% pokrycia kraju (a chociażby 90%). a co do uaktualnień to musisz patrzeć na sprzęt jaki wybierasz bo za najtańszego tom toma będziesz musiał za każdym razem placic za uaktualnienie. wiec warto spojrzeć czy w cenie navi jest taka opcja.

 

pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja rok temu kupiłem Blaupunkta TravelPilot Lucca 3,3 i musze powiedzieć że jestem

zadowolony:Dkoszt to 999,99.

jeden feler to to że co rok jest dostępna aktualizacja odpłatna po okresie gwarancyjnym

śmigam po różnych miastach i nigdy mnie nie zawiodła

problem jest taki że w miastach do 50,000 prowadzi tylko do centrum w większych

pod wskazany adres,ale myślę że co roku będzie coraz dokładniejsza!:)

pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już zakupu dokonałem. Kupiłem Garmina 250W, był w MediaMarkiecie za 949zł. Myślę że cena ok. Pożyjemy zobaczymy. W poniedziałek ojciec potestuje.

No coz cena jak w media markt a wystarczy poszukac i mozna znalezc to samo za 760

http://www.tylkogps.pl/product.php/1,1/4592

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz go nie doluj jak zakupil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czolem,

 

tez szukam nawigacji do auta i mam nastepujace wymagania:

- mapa calej Europy

- podczas przejazdu przez kolejne granice bez koniecznosci restartowania systemu, ma mnie prowadzic z Polski z punktu A do dalekiego kraju, do punktu B

- z mozliwoscia wyboru trasy: szybka, krotka,tania (omijanie bramek na platnych autostradach Europy)

- w miare duzo punktow POI

- pokrycie: jak najwieksze w Europie, w Polsce bez znaczenia

- wodotryski: bez, nie interesuje mnie to

- bluetooth, SD, USB mile widzialny, tak samo jak aktualizacje za free

- budzet: do 1 000 PLN

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to tylko w erze ;)

Ja bym polecał TomToma, szczególnie że nie zależy Tobie na mapie PL. Poprowadzi przy mapie Western and Central Europe spokojnie z PL do ES bez problemu, aktualizacja - no w zasadzie na zachodzie już nie bardzo jest co aktualizować bo większość ma pokrycie 99,9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co znalazlem Garmin 250W z mapami datowanymi na rok 2008, cena ok 760PLN

http://www.tylkogps.pl/product.php/1,1/4592

 

oraz Tom Tom One z mapa na Europe za 890 PLN

http://www.ceneo.pl/814906

 

Jest jeszcze cos wartego uwagi w tym przedziale cenowym?

Do tej pory jezdzilem z Garminem ale tylko po USA, w Polsce na razie bazuje na GPS zainstalowanej w Nokii 6280i (mapy Navteq)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Potrykus

Niewiem ktora z nawigacji jest najlepsza ale wiem ktore moge ci polecic bo z nich korzystalem i korzystam.Posiadalem swojegoczasu nawigacje Altha 600 a obecnie mam Navigon TS7000 T Europe i jestem zadowolony a jezdze duzo po europie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tez mam problem z zakupem! Mam 1000zł , zalezy mi na dobrej mapie polski ale auropa tez by sie przydała! Co polecacie?!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Tez mam problem z zakupem! Mam 1000zł , zalezy mi na dobrej mapie polski ale auropa tez by sie przydała! Co polecacie?!

Pozdr

 

a te 4 strony tematu nie dały ci jeszcze odpowiedzi ??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności