Skocz do zawartości
lukasfenix

[Climatronic] Brak ogrzewania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie klimatronick przestał grzać ( VW Passat B5, 1,9 TDI rocznik 1997, sedan) , właściwie to niby grzeje, tylko nie działa dmuchawa VAG wykazał błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

Control Module Part Number: 1J1 907 044

Component and/or Version: CLIMATRONIC S 4.0

Software Coding: 02000

Work Shop Code: WSC 05314

1 Fault Found:

01273 - Fresh Air Blower (V2)

35-00 - -

Czy może ma ktoś instrukcję jak dostać się do dmuchawy? Na forach nic nie znalazłem co by dotyczyło Passata.

Edytowane przez JW_52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Czy da radę jakoś wymienić nagrzewnicę nie rozszczelniając klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. TEGO opisu tak (choć to wersja bez klimy) bo kanał w którym jest parownik jest nie ruszany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam klimatronic z paska B3 93r.

Wiadomo że takowa klima posiada instalacje wew. (nagrzewnica) i zew. (komora silnika)

 

20100612161.th.jpg20100612164.th.jpg

 

czy te dwie kostki mają być ze sobą połączone mimo ze kolory nie pasują ??

 

2 pytanie

 

do czego są te przewody ??

 

EDIT: 1 od lewej Niebiesko-Żółty - do czujnika gala <&lt;-- czyli tam gdzie tempomat :)

20100612162.th.jpg

 

 

 

3 pytanie

 

2 wtyczki 2 pinowe

 

pierwsza chyba łączyła się z wiązką silnikową (2E)

20100612159.th.jpg

 

druga także chyba łączyła się z wiązką silnikową (2E)

 

EDIT: zielony idzie do pinu 37 sterownika silnika

20100612160.th.jpg

Edytowane przez heruur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczki z fotki 1

łaczysz mimo że kolory nie pasują

mi się wydaje że niebiesko biały do gaussa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat;

 

Climatronic, oczywiście nie grzeje (ostatniej zimy jeszcze grzał); jest tylko jeden błąd (silnik klapy spiętrzającej powietrze - o tyle dziwne, że klapa się przestawia); tak naprawdę zauważyłem, że przestał grzać po nabiciu klimy. Mimo ustawienia HI na Climatronicu ciepłe powietrze leci tylko przez chwilę - później już tylko zimne (tak jakbym chłodził wnętrze auta); auto jest słabe - wnioskuję, że sprężarka pracuje;

 

I tu moje pytanie: od czego zacząć? (przeczytałem cały wątek i szczerze mówiąc nic mi nie przychodzi do głowy);

 

Dzięki wielkie z góry za pomoc;

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W climatroniku powietrze najpierw jest chłodzone, później podgrzewane nagrzewnicą.

Możesz mieć zamuloną nagrzewnicę, która nie ma takiej sprawności jak mieć powinna. Spróbuj ją przepłukać wodą pod ciśnieniem - może się poprawi.. Jak nie pomoże to nagrzewnica do wymiany

 

Żeby się upewnić czy to wina nagrzewnicy zdejmij kostkę ze sprężarki klimy, będzie lepiej grzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto jest słabe - wnioskuję, że sprężarka pracuje

Jeśli w ten sposób diagnozujesz pracę kompresora to lepiej za wiele sam nie kombinuj,większość w sytuacjach slabego grzania chciała wymieniać nagrzewnice a problem tkwił w "dziurawej" klapie nadmuchu-jest wyłożona gąbką i ta gąbka sie utlenia i "znika" przez kratki nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w ten sposób diagnozujesz pracę kompresora to lepiej za wiele sam nie kombinuj

 

Skrót myślowy... poprostu czuć różnicę. Wcześniej nie miałem czasu/możliwości przysłuchać się ogólnej pracy silnika (+sprężarki); pomijając odpowiedzi (za które dziękuję) - tak, sprężarka jest włączana mimo ustawienia grzania na MAX;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, sprężarka jest włączana mimo ustawienia grzania na MAX;
Więc nie chcę Cię martwić ale pewnie sterownik padł (jaką pokazuje temp. zewnętrzną) albo któryś z przekaźników się "stopił" l;ub czujnik temp. wewnętrznej.

Na szybko zrób tak jak pisze monter

Żeby się upewnić czy to wina nagrzewnicy zdejmij kostkę ze sprężarki klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie info;

 

Czujnik temp wewnętrznej (ten pod zegarami był wymieniony); jutro podjade do znajomego i postaram się podmienić panel sterujący; gdzie szukać przekaźników?

 

Za chwilę postaram się odpiąć spreżarkę i sprawdzić efekt (póki auto ciepłe);

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie szukać przekaźników?

W klimatronicu przekaźniki to taka listwa i chyba jest tak jak w manualu obok zbiorniczka płynu....

 

p.s.

Jest jeszcze przekaźnik na skrzynce przekaźników lewy górny róg.

...chyba duże oznaczenie 106

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu sprężarki ładnie grzeje; od razu sprawdziłem błędy i... jest tylko ten dotyczący "silniczka klapy spiętrzania powietrza". Czy "przypadkiem" nie powinien od razu wywalić błędu o "braku" sprężarki?

 

W klimatronicu przekaźniki to taka listwa i chyba jest tak jak w manualu obok zbiorniczka płynu....

 

Masz na myśli ten długi czarny? On chyba steruje wentylatorami (?);

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli ten długi czarny? On chyba steruje wentylatorami (?);

Dokładnie jest to sterownik wentylatora chłodnicy ale w pewnym stopniu jest to powiązane ze spreżarką,kompresor nie powinien pracować jeśli wentylator na chłodnicy sie nie załączy.

Ten przekaźnik 106 radziłbym Ci sprawdzić na początek...ale skoro jest błąd klapy...to musisz sprawdzić czy sie ona otwiera i zamyka.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory ładnie zaskakują i dopiero poźniej słychać sprzęgiełko na kompresorze. Więc tu chyba wszystko ok.

 

Co w takim wypadku z zarejestrowaniem błędu po odpięciu kompresora? Wydaje się, że od razu powinien wisieć błąd.

 

Co przekaźników coś więcej będę w stanie powiedzieć jutro. Po tym jak sztuka po sztuce będe podmieniał.

 

Z tą klapą, że tak powiem jest w ogóle dziwny temat; mianowicie kilka razy przyglądałem się jej pracy (żona siedziałą za kierwonicą-o zgrozo ;) ) po przekręceniu kluczyka ona lekko odskakuje i obraca się zwiększając prześwit; nie wiem jak to wygląda w czasie jazdy i jak powinno to wyglądać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sarmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to wygląda w czasie jazdy i jak powinno to wyglądać.

Jeśli klimatyzator pracował a sterownik starał sie utrzymać stałą temp. to dodawał ciepłego powietrza i uchylał klapę....takie moje domysły...ewidentniepróba podniesienia temp niczym nie skutkowała bo kompresor pompował ...stawiam na sterownik klimy...masz możliwość to podmień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w takim wypadku z zarejestrowaniem błędu po odpięciu kompresora? Wydaje się, że od razu powinien wisieć błąd.

 

Nie wywala bledu , u mnie nie dzialal kompresor ( uszkodzenie obwodu elektrycznego) i bledu nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc nie chcę Cię martwić ale pewnie sterownik padł (jaką pokazuje temp. zewnętrzną) albo któryś z przekaźników się "stopił" l;ub czujnik temp. wewnętrznej.

 

Niby czemu? to normalne że sprężarka pracuje, nawet jak w sterowniku ustawisz temp na max. Po co podmieniać sterowniki, przekaźniki skoro wszystko jest ok :mur:(poza klapą)

 

Z tą klapą, że tak powiem jest w ogóle dziwny temat; mianowicie kilka razy przyglądałem się jej pracy (żona siedziałą za kierwonicą-o zgrozo ) po przekręceniu kluczyka ona lekko odskakuje i obraca się zwiększając prześwit; nie wiem jak to wygląda w czasie jazdy i jak powinno to wyglądać.
x

 

Też dziwnie, bo klapy spiętrzającej nie widać, ona jest schowana wewnątrz nagrzewnicy, rozdziela powietrze na nogi/kratki/szybę.

Ta klapa którą obserwowałeś to klapa stabilizacji ciśnienia atmosferycznego wewnątrz kabiny (pod filtrem) :P

Zerknij na nagrzewnicę: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=246077&postcount=33

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też dziwnie, bo tej klapy nie widać. Ona jest schowana wewnątrz nagrzewnicy, rozdziela powietrze na nogi/kratki/szybę.

Ta klapa którą obserwowałeś to klapa stabilizacji ciśnienia(pod filtrem)

 

O innej nie mówiłem (spiętrzająca powietrze). Wspomniałem o klapie na której wskazuje Climatronic błąd. Jednak nie bardzo wiem jaki ona może mieć związek z nie ogrzewaniem auta (?)

 

Poza tym błędów innych na niema. Ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły?

 

Niby czemu? to normalne że sprężarka pracuje, nawet jak w sterowniku ustawisz temp na max. Po co podmieniać sterowniki, przekaźniki skoro wszystko jest ok :mur:(poza klapą)

 

A czy normalne jest, że auta nie można ogrzać jeśli ma się na to ochotę(pomijam upały i temperaturę powyżej dwudziestukilku stopni)?

 

Troszeczkę odchodząc od tematu - wydaje mi się dziwne, że chcąc dogrzać auto (nawet latem - podczas chłodniejszej nocy) kompresor cały czas pracuje (mimo, że - moim zdaniem - nie jest to potrzebne, chyba, że się mylę, jeśli tak proszę o wyprowadzenie z błędu); bo tak naprawdę - po co?

 

Po chwili zastanowienia... Ile tak naprawdę jest czujników temperatury wewnątrz auta? Może któryś z czujników świruje i daje złe wskazania? Później wiadomo co może się dziać..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sarmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O innej nie mówiłem (spiętrzająca powietrze). Wspomniałem o klapie na której wskazuje Climatronic błąd. Jednak nie bardzo wiem jaki ona może mieć związek z nie ogrzewaniem auta (?)

Klapa spiętrzająca inaczej klapa główna jest wewnątrz nagrzewnicy.Jedna i druga klapa nie ma nic wspólnego z temperaturą wewnątrz auta, ja nic takiego nie napisałem ;)

 

A czy normalne jest, że auta nie można ogrzać jeśli ma się na to ochotę(pomijam upały i temperaturę powyżej dwudziestukilku stopni

A co stoi na przeszkodzie? niesprawna nagrzewnica ?:D Ustawiasz temp na max i powinno lecieć gorące powietrze, nawet jak kompresor pracuje

 

Troszeczkę odchodząc od tematu - wydaje mi się dziwne, że chcąc dogrzać auto (nawet latem - podczas chłodniejszej nocy) kompresor cały czas pracuje (mimo, że - moim zdaniem - nie jest to potrzebne, chyba, że się mylę, jeśli tak proszę o wyprowadzenie z błędu)

Kompresor z reguły pracuje cały czas, ale są wyjątki że się wyłącza. To zależy od wielu czynników, czujnik światła, temp na zewnątrz, temp wlotu powietrza, temp wewnątrz kabiny itp.

Np podczas chłodnej nocy będzie non stop pracował, po to żeby osuszyć powietrze(parowanie szyb), pomimo tego że ustawisz na max

Np jak jest poniżej 20 st i jest dosyć widno, kompresor wyłączy się ale dopiero po jakimś czasie, po jakiś 15 minutach pracy, jak sterownik sobie "wymyśli" że nie ma po co chłodzić

Jak przeszkadza zmień sterownik na taki z przyciskiem ECON lub zrób pstryczek do sprzęgła sprężarki

 

Wracając do Twojego problemu to wymień nagrzewnicę. Dobra nagrzewnica ogrzeje powietrze schłodzone do -30st w zimę, a Twoja nagrzewnica nie radzi sobie z powietrzem schłodzonym przez klimę do +6st, gdy włączysz sprężarkę ;)

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

 

Ile tak naprawdę jest czujników temperatury wewnątrz auta? Może któryś z czujników świruje i daje złe wskazania?

1 czujnik, obok radia. Nie świruje bo nie wywala błędów ;)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności