Skocz do zawartości
lukasfenix

[Climatronic] Brak ogrzewania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak w temacie, klimatyzacja nastawiona na HI podaje mi chłodne powietrze. Po sprawdzeniu kodów wyświetliły się dwa: kod 4122 (to jest silnik przegrody regulujący temperaturę) i 3234 (czujnik temperatury) Moje pytanie brzmi jak wygląda ten silniczek i czy da rade go jakoś naprawić. Czy będę miał jakieś problemy z wymontowaniem go? PozdraVWiam! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do tego silniczka musisz wyjąć całą konsolę i wyjąć nagrzewnicę.. Trzeba też spuścić gaz z klimatyzacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby dostać się do tego silniczka musisz wyjąć całą konsolę i wyjąć nagrzewnicę.. Trzeba też spuścić gaz z klimatyzacji..

 

nnie trzeba wyciagac zadnej nagrzewnicy i spuszczac gazu :mur:

 

ten silniczek da sie wykrecic, choc nie jest to latwe :rotfl:

jak dostaniesz sie do nagrzewnicy od spodu, to na tunelu srodkowym pod nagrzewnica masz komputer poduszek, popatrz do gory dokladnie na srodku jest silniczek i trzyma sie na 3 wkretach gwiazdkowych do ktorych trudno sie dostac. Obudowe silniczka poznasz po tym ze ma takie male plastikowe ramie.

jak cos to pisz to wrzuce fotki tego silniczka :ok:

przejrzyj moje posty bo juz o nim gdzies pisalem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym też prosił by wrzucić fotki i przy okazji fotki silniczka v71 bo u mnie ten padł :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Teraz to już sam nie wiem :wstyd:

Nie wiem o którym silniczku piszemy, ale kiedyś wymieniałem u siebie ten który steruje kierunkiem powietrza (rozdziela na szybę, kratki). To właśnie ten silniczek znajdował się nad tunelem środkowym, i jego da się wyciągnąć bez demontowania całej nagrzewnicy.

Pozostałych 2 silniczków nie da się wymontować bez wyciągania nagrzewnicy.

 

Być może pamięć mnie myli.

Jeśli wprowadziłem was w błąd to przepraszam najmocniej :wstyd:

:wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na fotkach w opisie climatronika to ten od obiegu zamkniętego też powinien być z przodu po zdjęciu osłony pod airbag z lewej strony wentylatora i ciąga taką listwę która leci w środek ale to tylko zdjęcia, nie znam praktycznej strony tego ustrojstwa bo strasznie to zawiłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

ten o ktorym ja pisalem jest na pewno od teperatury, bo mam go wyjetego i teperature ustawiam recznnie :rotfl:

 

hotair:

te zdjecia w FAQ sa od B5 a tam jest inny climatronic, przynajmniej rozni sie od mojego :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku trzeba wyciągać całą nagrzewnicę? by wymienić silniczek obiegu wewnętrznego, bo tak naprawdę to klapka pracuje ale vag coś w nim widzi i zgłasza błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasfenix

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/climatronic-silniczek-vt21820.htm to jest mój opis do dostępu silniczka od sterowania zimne- ciepłe powietrze

 

hotair

 

natomiast ażeby wymienić silniczek od obiegu wewnętrznego to na 100% nie powiem tobie chodź dzisiaj grzebałem tam bo wyciągałem wentylator nadmuchu ( bo obcierał troszeczkę) i przy okazji zauważyłem że ta klapka nie otwiera mi sie tak jak powinna okazało sie że metalowa ta klapka osadzona jest w takim plastikowym mocowaniu( które to było pęknięte ) natomiast te plastikowe mocowanie jest połączone z mechanizmem obrotowym silniczka, mechanizm sie obracał a klapka tylko lekko sie podnosiła ale trochę kleju poksipolu załatwiło sprawę :D ale wracając do tego silniczka to można powiedzieć że jest na samym pierwszym planie po zdjęciu osłony tylko w bardzo ciasnym miejscu bo po między obudową dmuchawy a ścianą karoserii i nie wiem czy wyjdzie tak łatwo jest to silniczek sterowany powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot :rotfl:

waldek40: znow sie spotykamy przy tym samym temacie :rotfl:

silniczka od teperatury nie zamontowalem caly czas i steruje sobie recznie :mur:

moze sie bedziesz orientowal???

podlaczylem ten silniczek i wogole nie reaguje, czy musze go jakos zestroic vag iem?

na krotko jak podam 6V to dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mój na sto procent sterowanie ma elektryczne a nie powietrzem ale chociaż wiem gdzie szukać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze mój na sto procent sterowanie ma elektryczne a nie powietrzem ale chociaż wiem gdzie szukać :D

 

takkk a zdejmij wtyczkę zasilającą od pompki powietrznej i sprawdź czy działa tobie climatronik :D może i są też w climatroniku silniczki elektryczne a raczej są takowe ale dużo oprzyrządowania jest na podciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za ot :rotfl:

 

czyli jak masz wyjęty ten silniczek( od ustawiania temperatury zimne-ciepłe ) i podajesz napięcie to działa a jak go zainstalujesz to nie działa??? w climatroniku poprzez odpowiednie naciśnięcie klawiszy kasujesz błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg wewnętrzny w climatroniku sterowany jest dwoma klapami. Jedną klapą steruje silniczek elektryczny(klapa pod filtrem), drugą klapą steruje siłownik podciśnieniowy (klapa za silnikiem nawiewu). W zwykłej klimie jest tylko jedna klapa pod filtrem sterowana podciśnieniem.

Silniczka od obiegu wewnętrznego nie da się wyjąć bez wyciągania konsoli(bynajmniej u mnie)

W tych silniczkach często psują się potencjometry-czujniki położenia klapy. Jest to potencjometr nalany na płytkę, nie da się tego naprawić. Sam silniczek elektryczny działa, ale sterownik climatronika pokazuje błąd, ponieważ nie wie jak jest ustawiona klapa.

Czasami pomaga przeczyszczenie tej płytki, ale to nie da długo pomoże.

Ogólnie w climatroniku to są 3 silniki elektryczne, i 3 siłowniki pneumatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze że trzeba sobie to odpuścić, Sterownik climatronika nie musi wiedzieć w jakim położeniu jest klapa :hyhy: jeżeli i tak działa. No chyba że cos jest z tym dalej związane ? ale pewnie nie. Zauważyłem jeszcze jedną przypadłość jak włączę nawiew na szyby to nie mogę wtedy włączyć obiegu wewnętrznego, dzieje się tak tylko wtedy kiedy klima nie chodzi tzn blisko zera stopni na dworze. Jeżeli klima chodzi np pięć stopni na podwórku to nawiew na szybę jest możliwy razem z obiegiem wewnętrznym. Czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotair - to trochę nie tak. Silniczek sterujący klapą albo działa albo nie działa. Nie ma takiej opcji aby vag pokazywał błąd silniczka i ten sam silniczek sprawnie zamykał i otwierał klapę. Będzie stać w miejscu...

Najprawdopodobniej masz uszkodzony silniczek który steruje rozdzielaniem powietrza na kratki, szybę i nogi.

Może być też tak że masz uszkodzony elektrozawór który otwiera i zamyka podciśnienie do drugiej klapy obiegu wewnętrznego.

Najpierw musisz dokładnie przetłumaczyć kod błędu climatronika :cwaniak: wtedy będzie wiadomo za co się brać :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie dzięki za takie zainteresowanie moim problemem. :D Oczywiście punkciki poszły. :ok:Melonchio - jeśli mógłbyś wrzucić fotki tego silniczka, byłbym bardzo wdzięczny. PozdraVWiam! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mi ręce opadają. Jest tak mam błąd w vagu 01274 motor flap V71. Czyszczę błąd i go nie ma ale włączę obieg zamknięty i błąd znowu wskakuje. Wyjmuje filtr kabinowy i widze że klapka pracuje, wedle tłumaczeń ten błąd to błąd 01274 Motor klapy nawiewu powietrza – V71. Może w tym silniczku jest jakiś czujnik który nie podaje sygnału do kompa że klapka działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01274 - silnik regulacyjny pokrywy ciśnienia spiętrzania.

 

-> zwarcie, przerwanie przewodów lub złącz wtykowych

-> awaria silnika

 

Podepnij VAG-a, wejdź w pozycję "04" - "Nastawy podstawowe", następnie w "03" - "Sprawdzenie elementów wykonawczych"

 

..... moze nie osiaga obu skrajnych połozeń :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności