Skocz do zawartości
Gość Cyna

Hamulce tarczowe tył

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie klocków trzeba odpowietrzyć układ? Książka napraw nic o tym nie wspomina..

Nie trzeba, ale zdarza się że jednak trzeba bo układ się zapowietrzył. Tak więc czasem trzeba brać to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke może w chydrauliczne nie, ale w hydrauliczne poniekąt tak, bo trzeba cofnąć tłoczki w zaciskach i tu mogą zassać powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba bo nie ingerujesz w przewody chydrauliczne

No mi też się tak wydawało więc dziwi mnie wypowiedź kolegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke może w chydrauliczne nie, ale w hydrauliczne poniekąt tak, bo trzeba cofnąć tłoczki w zaciskach i tu mogą zassać powietrza.
a jakim cudem mogą zassać to powietrze jak cofając tłoczki to cofasz płyn w przewodach chyba że masz nieszczelność na połączeniach lub przewodach gumowych mi się nie zdarzyło zapowietrzyć układu przy zmianie klocków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale istnieje taka możliwość kiedy wysunięty bardziej tłoczek przy zużytych klockach cofasz nie oczyszczony,brud podłazi pomiędzy tłoczek a uszczelke i powstaje nieszczelność,może się zdarzyć ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mi też się tak wydawało więc dziwi mnie wypowiedź kolegów..

Moje zdziwienie było o wiele większe jak po wymianie klocków pedał wpadał w podłogę bo układ był zapowietrzony. Dodam że przez 18 lat zdarzyło mi się to tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cofnąć tłoczek z przodu? Palcami nie idzie... Może trzeba przed wymianą rozładować akumulator ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak cofnąć tłoczek z przodu? Palcami nie idzie... Może trzeba przed wymianą rozładować akumulator ciśnienia?
bierzesz dwie łyżki montażowe wkładasz oba do środka i blokujesz o ścianki tłoczka rozpierasz na boki i wpychasz tłoczek do środka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierzesz dwie łyżki montażowe wkładasz oba do środka i blokujesz o ścianki tłoczka rozpierasz na boki i wpychasz tłoczek do środka

Dzięki... Znalazłem fotoporadę w FAQ ze ściskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke może w chydrauliczne nie, ale w hydrauliczne poniekąt tak

Ej ,poloniści...poniekąd .

Jeśli powietrze miało by sie dostać od strony tłoczka to i pojawiłoby sie tam rozszczelnienie i płyn też by uciekało.

Ja ostatnio nie dokręciłem elastyczego na tylnym zacisku i co? ...i nic sie nie zapowietrzyło, zauważyłem plame pod kołem, i wiadomo-pomyślałem ze się zapowietrzył,ale przy pierwszym odkręceniu odpowietrznik równym strumieniem poleciał płyn-zero powietrza.

Więc jeśli w przewodach nie ma powietrza które po czasie dociera do zacisków to ....być moze sama pompa zasysa powietrze i tłoczy do zacisku...tylko czemu do jednego..?

po wymianie klocków pedał wpadał w podłogę bo układ był zapowietrzony.

Przecież to normalne ze po założeniu nowych klocków pedał przy pierwszym wciśnięciu wpada w podłogę bo...musi skasować sie luz miedzy tarczą a klockami , trzecie wciśniecie powinno byc okey......u mnie standardowo po wymianie pedał idzie głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebow jak zwykle wie co mówi :ok:

No i warto pamiętać o odkręceniu korka w zbiorniczku wyrównawczym zanim zacznie się na siłę wpychać tłoczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to normalne ze po założeniu nowych klocków pedał przy pierwszym wciśnięciu wpada w podłogę bo...musi skasować sie luz miedzy tarczą a klockami , trzecie wciśniecie powinno byc okey......u mnie standardowo po wymianie pedał idzie głębiej.

Kolego, o tym że pedał idzie głębiej po założeniu nowych klocków to ja doskonale wiem, nie wiem natomiast do dzisiaj dlaczego cylinderki złapały powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam po części racje jednemu i drugiemu. Po wymianie klocków z przodu zapowietrzyły się hamulce... Jednak prawdopodobnie przez łącznik elastyczny bo teraz puszcza na obu łączeniach ze sztywnym przewodem(pewnie dlatego że wymontowałem zacisk by cofnąć tłoczek i łącznik się poruszył) i teraz mam do wymiany owy łącznik(oby dało się odkręcić od tych starych przewodów bez ich uszkadzania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...teraz mam do wymiany owy łącznik(oby dało się odkręcić od tych starych przewodów bez ich uszkadzania).

Proponuje wziąć dwa młotki, jeden przyłożyć do końcówki a drugim uderzyć w nakrętkę, czynność powtórzyć oczywiści stukamy i przykładamy po płaskiej stronie nakrętki ;)

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(oby dało się odkręcić od tych starych przewodów bez ich uszkadzania)

Podstawa to dobry klucz...czyli coś takiego...

1522746418

W każdym motoryzacyjnym do dostania.

A jeśli chodzi o nasady to tylko Coval'a

yn-72nowe.jpg

Dzięki takim kluczom można sie śmiało brać za jarzma w tylnych zaciskach, mi sie udało je odkręcić...;)

A na przyszłość polecam coś takiego...

1303_big.jpg

Zero problemów z cofnieciem tłoczka przy wymianie klocków.

Groszowa sprawa a w innych sytuacjach też sie przyda.

 

Oczywiście precyzyjny strzał z siłownika kinetycznego jak najbardziej jest wskazany przy zapieczonych srubach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow daj namiary gdzie konkretnie można takiego kowala kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności